Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32 - HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Mám tu ďalší postup. No a síce taký, že sa mi podarilo dokončiť 815tku. Dorobil som teda veľko objemnú korbu. Takto poviem na začiatku som si myslel, že to bude jednoduchšie. Najzložitejšie boli sieťované diely. Celkovo tie diely sú dosť krehké a látková sieťka tomu tiež na pevnosti veľa nepridá a preto sa môže zdať, že tieto diely nie sú dokonalo rovné. Vyklápanie som zanechal funkčné iba do jednej strany, druhá strana je zalepená napevno, aby mala nastavba aspoň trochu pevnosť.
Tu je teda hotová korba:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a korba je už na aute a tým pádom je celá tatra hotová.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Keby som to mal zhodnotiť ako celok, tak som rád, že mám model za sebou. Čo sa týka podvozku a kabíny, tak tam som nenatrafil na žiadne problémy a jednalo sa viac menej o klasiku. Čo sa týka korby tak som s tým popravde dosť bojoval. Návodovky nie sú pre túto nástavbu najdetailnejšie a preto som trochu tápal. Každopádne ako celok je to veľmi zaujímavé a taká neokukaná korba model podstatne oživila. 8-)

Teraz uvidíme kedy sa zasa dostanem k pokračovaniu na 148čke. Dopadlo to tak, ako som očakával. Od začiatku som začal dva modely súbežne, ale po určitom čase to skĺzko k dokončeniu jedného a druhý príde na rad teraz. ;) Nevadí, aspoň mám jeden model už dokončený
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Náhodou to vypadá hodně dobře . Že se zdá , že ta sítka není úplně rovná ? Ukaž mi jedno skutečné auto s touto nástavbou , který má ty "síťované" díly dokonale rovné . Naopak . Mají to pokroucené ještě mnohem víc .

Krásná práce a těším se na další model .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od VašekS »

Parádní práce. Gratuluji k dokončení.

Jezdí jich pořád ještě docela dost, i když je čím dál víc nahrazují Phoenixy.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj chlapi.:)
Som rád, že sa model páči.;)
Tak som dnes vzal tatru na chvíľu vonku. Prostredie nie je ideálne, ale aspoň fotky pri prírodnom svetle, aj keď je zamračené celkom zaujímavo to vypálilo 8-) :twisted:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 222
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od Ozzy CZ »

Nádhera. :shock:
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ďakujem za reakcie. ;)

To od dokončenia 815tky prešli už 3 mesiace?. :shock: :shock: Nuž nejaký čas na lepenie čas nebol, no a potom zase nejaký čas som sa venoval inému projektu, o ktorom sa dozviete neskôr :P :twisted: 8-)
No a teraz som sa opäť trochu venoval aj druhej tatre z tohoto projektu. Ako som avizoval už na začiatku, tak kabína bude modrá. Pri kabíne nebude nič nové, je to klasická 148čka.
Interiér mám hotový.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej sa ešte rozhodujem či použijem svetlo sivé kolesá z ťahača (z ktorého beriem kabínu), alebo čierne z Agro tatry.:)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od kaktusak »

No je pravda že kola nejsou klasicky černá jsou spíš šedá , ale mě se líbí teda víc černá . Takže za mě rozhodně černá . Samozřejmě budu stavbu bedlivě sledovat .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

kaktusak píše:No je pravda že kola nejsou klasicky černá jsou spíš šedá , ale mě se líbí teda víc černá . Takže za mě rozhodně černá . Samozřejmě budu stavbu bedlivě sledovat .
Díky za tip, sám ešte neviem ako to dopadne a ktoré použijem.:)

Ahoj.
Tentokrát ale naspäť ku kabíne. Kabína sa mi lepila dobre. Ak keď už prešiel nejaký ten piatok odkedy som lepil svoju poslednú 148čku, vedel som približne kde sú jej zákutia a kde si dať pozor. S výsledkom som bol celkom spokojný, až do určitého okamžiku.

Kdesi som čítal, že ak zašpiníte okná sekundovým lepidlom existuje nejaký rozlepovač (na plastové modely), ktorým tieto okná dokážete vyčistit. Tak som si jeden taký zaobstaral a môj plán bol vyčistiť kvapku lepidla na čelnom skle.
POZOR!!!
Tak som to skúsil a dopadlo to tak, že kvapka lepidla tam ostala, a miesto čistého okna mám rozleptané matné pravé čelné sklo..
Obrázek Obrázek
Takže tento rozlepovať rozhodne neodporúčam...

Každopádne som sa s tým zmieril a rozhodol som sa, že kabínu aj tak dokončím. výmena okna pri tejto konštrukcii je príliš náročná a škody by boli väčšie ako úžitok. Hold budem mať vo vitríne model so zahmlenou polovicou skla. :? :roll:
Tu je teda kabína:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dokončil som všetky rubové diely podbehov a spodnej časti kabíny a kabína je už osadená na podvozku. 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ve.vlaku
Příspěvky: 21
Registrován: stř 2.12.2020 19:13

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od ve.vlaku »

Škoda té kabiny, ale zamlžený model jsem ještě neviděl.
Jinak příště asi pokus dělat na nějakém jiném nepotřebném kousku.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

https://www.modelartikl.cz/UserFiles/pr ... /12098.jpg

Posaď ji na blatník a okna si nikdo nevšimne ;).
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj všetci.:)
Nafe_CZ píše:https://www.modelartikl.cz/UserFiles/pr ... /12098.jpg

Posaď ji na blatník a okna si nikdo nevšimne ;).
Zaujímavý nápad..:D

Vzhľadom k faktu, že som zistil, že nemám materiál na nasávanie, tak som od dokončenia kabíny prešiel na rám pod nadstavbu. Spracoval som samotný rám a vložil som tam už skôr pripravené piesty, (ktoré sa pri rozmetadle aj tak nebudú používať) a celý rám som nasadil na podvozok.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ešte som dorobil výfuk, a diely na spodnej strane kabíny.

Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj všetci. :P
Opäť menší postup. Tentokrát som dokončil kompletne kabínu. Spočívalo to v dorobení sania, doplnkov na kabíne a samozrejme aj kapotou.
Okrem pôvodných dielov som si konečne vyrobil kopyto na tento typ smeroviek a preto mám smerovky vytiahnuté z fólie. 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od djpavel »

Kdesi som čítal, že ak zašpiníte okná sekundovým lepidlom existuje nejaký rozlepovač (na plastové modely), ktorým tieto okná dokážete vyčistit. Tak som si jeden taký zaobstaral a môj plán bol vyčistiť kvapku lepidla na čelnom skle.
POZOR!!!
Tak som to skúsil a dopadlo to tak, že kvapka lepidla tam ostala, a miesto čistého okna mám rozleptané matné pravé čelné sklo..
Obrázek Obrázek
Takže tento rozlepovať rozhodne neodporúčam...

Můžu ti doporučit toto :
https://www.rcprofi.cz/glue-buster-rozl ... gLczvD_BwE

Funguje skvěle,nezapáchá a nezanechává žádné stopy na průhledné folii.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.;)
djpavel píše: Můžu ti doporučit toto :
https://www.rcprofi.cz/glue-buster-rozl ... gLczvD_BwE

Funguje skvěle,nezapáchá a nezanechává žádné stopy na průhledné folii.
Díky za tip Pavle, určite vyskúšam.:)

Nakoniec som zvolil tmavé kolesá. Stavba v pohode, klasické ripperácke kolesá. Kolesá sú doplnené laserovým dezénom no a nakoniec som na kolesá doplnil aj 124 matičiek a 64 koncov trčiacich skrutiek :P Až neskoro som si uvedomil, že by nebolo odveci ešte trochu vysunúť samotný náboj predného kolesa, nie iba naznačiť matky.
Obrázek Obrázek Obrázek

Narazil som na mierny problém, kde bude potrebné upraviť držiak rezervy, nakoľko takto rezerve zavadzia centrálna rúra. Vyriešim to pravdepodobne medzikusom, kde celá rezerva pôjde nižšie.

Obrázek

No a kolesá som už nasadil na auto, s klasickým tatrováckym miernym podseknutím. :P ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nabudúce pravdepodobne dorobím nádrže a ostatné chýbajúce diely na rám no a potom ostane už iba rozmetadlo ;) :twisted:
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Tatra 148 Agro + Tatra 815 Agro / Ripper Works/1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj.:)
Dorobil som všetko, čo sa dalo ešte nasadiť na podvozok. Ako som spomínal držiak rezervy v minulom reporte, tak sa ukázalo, že je dobrý len som ho otočil opačne :lol: :lol:
Dorobil som nádrže, blatníky, zadné svetlá a všetky drobnosti na podvozkovej časti. :twisted:

Najbližšie, keď sa dostanem k tomuto projektu, tak už to bude práca na samotnom rozmetadle.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Zemědělská a lesnická technika“