Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Připomínáme si narozeniny BaJečného tvůrce a stavíme jeho modely

Moderátor: Standa F.

Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Medium »

Letos v červenci známý autor vystřihovánek Ladislav Badalec oslaví půlkulaté jubileum, 75 let. A to je určitě důvod k velké oslavě! A jak jinak by měli papíroví modeláři slavit, než lepením Láďových modelů!

Obrázek

Když před třemi lety probíhalo lepení modelů arch. Richarda Vyškovského, akce měla u vás modelářů značný úspěch. Pevně věříme, že se vás přidá co nejvíce i tentokrát s modely Ládi Badalce. Prohledejte své archívy, podívejte se u prodejců a určitě najdete nějakou vystřihovánku, která vás zaujme. Nic na tom, jestli vámi vybraný model již někdo stavěl, nebo se pustíte do ještě nelepeného kousku. Třeba se podaří dát dohromady všechny lodě v láhvi, celou flotilu Láďových historických lodí, jeho verneovské modely, či někdo dokonce slepí velkolepý Sojuz 28 nebo Škodu Favorit ve všech barevných variantách anebo... cokoliv jiného.

Pro orientaci ve vystřihovánkové tvorbě L. Badalce se můžete podívat např. na tyto zdroje na webu Papírové archeologie:
:arrow: Profil Ladislava Badalce
:arrow: Historie časopisu Elektrón-Zenit a tvorba dvojice BaJ
:arrow: Seznam vystřihovánek v časopise Elektrón-Zenit

Obrázek

VŠECHNO NEJLEPŠÍ, LÁĎO!!!


Termín oslavného lepení:
1. 1. – 8. 7. 2022


Své stavby, prosíme, prezentujete na těchto třech místech:

:arrow: Zde na českém diskusním fóru – stavbu každého modelu prezentujte ve svém vlákně pod sekcí této akce. Dva až čtyři snímky hotového modelu pak přidejte do souhrnné Galerie modelů této akce.
:arrow: Na slovenském diskusním fóru.
:arrow: Na Facebooku ve skupině Stavitelů starších vystřihovánek.
Své stavby jistě můžete prezentovat i na více těchto místech zároveň.

Jak postupovat při prezentaci stavby modelů:

:arrow: Své příspěvky označte: název modelu, jméno autora, vydavatel, rok vydání (pokud víte).
:arrow: Do prvního příspěvku vložte náhled originálu vystřihovánky (je možno stavět z vlastní kopie, i upravené). Můžete přidat důvod výběru dané vystřihovánky, případné plánované úpravy atd.
:arrow: Je vítána postupná prezentace stavby, upozornění na případné potřebné úpravy, rady pro nejlepší postup apod.
:arrow: Na závěr připojte finální foto hotového slepeného modelu - ideálně na jednolitém pozadí nebo v zajímavé kompozici / situaci.

Jakmile toto vše budete mít, jste zváni k vytvoření blahopřání k Láďovu jubileu. Jak na to:

Se slepeným modelem (či více modely) se vyfoťte a k obrázku připojte své přání Ladislavovi k narozeninám. Aby věnování bylo více osobní, připište také své jméno, místo vašeho bydliště a rok narození (dobrovolné údaje).
To vše pak pošlete na tuto e-mailovou adresu: baj75 zavináč papirovaarcheologie puntík cz
Všechny gratulace v závěru celé akce spojíme dohromady, vytiskneme a Láďovi slavnostně předáme. Svá blahopřání je nutné poslat nejpozději do 8. 7. 2022 včetně.

Setkání slepených modelů Ládi Badalce:
Po celý rok 2022 na výstavách (na těch, které se uskuteční) bude v případě souhlasu pořadatelů jistě prostor, kde bude možné široké veřejnosti představit slepené modely. Upřesnění bude vždy před konkrétní akcí.

Hodně zábavy při stavbě modelů, radosti z výsledného díla přejí a na vaše prezentace, fota a gratulace se těší papíroví archeologové. A vy se zase můžete těšit na nějaká ta překvapení… ;)
Michal Med., Standa F., Pepa JOK & RoBertino

Obrázek
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od RadekV »

to bude pro mě vlastně až povinnost lepit. :D :D
Jenom bude přemýšlení,jaký model vybrat.. :D :D
Radek
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Horas »

Škoda, že jsem Ještěd slepil už loni :)
Pár Badalcových modelů mám v plánu, tak zkusím to plánování trochu urychlit. Jen teď nevím, čím začít :D
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Daniel »

A mohou to být i modely pod značkou BaJ, nebo jen "čistokrevné" LB?
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Standa F. »

Díky, Dane, za správný dotaz.

BaJ je společná autorská značka s Ladislavem Jakubčem. A víme, že na některých modelech podepsaných BaJ Ladislav Badalec fyzicky nespolupracoval.
Čili zde se zapojte s modely, kde je LB výslovně podepsán pod návodem - buď sám, nebo jako Ladislav Badalec-BaJ, nebo výslovně a jmenovitě ve dvojici s některým dalším spoluautorem.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od rybak »

Existuje nějaký specifický model, který ještě nikdo neviděl slepený?
Respektive, je tu nějaká preference jaký model by jsme měli slepit?
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od RadekV »

Já to vidím takhle. :D
A hurá do toho. :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Standa F. »

:arrow: rybak: Preference není, každý může lepit dle své chuti - kdo rád lodičky, lodičky; kdo rád hol-... ééh, chlebíčky, chlebíčky 8-) . Myslím, že není modelu od LB, který by ještě nebyl viděn slepen... nevybavuji si nyní žádný takový extra-buřt.
Samozřejmě, některé Ladislavovy modely jsou náročné a velké a vídávají se méně - vesměs jeho velké historické lodě z Albatrosu, legendární Sojuz na rampě, pak je tu skupinka fajnšmekrovských verneovských modýlků od Ládi, které ještě nebyly vydány, ale pár lidí v této Galaxii je má ( 8-) ), krásnou výzvou jsou mini-lodičky v láhvi od kečupu... čili lze jít cestou snadnou i náročnější. Ale každý model bude oceněn pochvalným mručením! ;)

:arrow: RadekV: Ano, vidíš to velmi jasně a ostře - hurá do toho!
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Medium »

rybak píše:Existuje nějaký specifický model, který ještě nikdo neviděl slepený?
Respektive, je tu nějaká preference jaký model by jsme měli slepit?
Moc často se nevidí historické letadlo Wright Flyer Glider. Ačkoliv jsou to vlastně jen křídla a pár dalších věcí, úplně jednoduchý model to není.
Wright Flyer Glider
A ani Mark Twain jsem už dlouho nikde neviděl.
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od RadekV »

Mark Twain je parádní,ale co jsem tenkrát opravdu rád lepil byl James Watt. :D
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Horas »

Medium píše: Moc často se nevidí historické letadlo Wright Flyer Glider. Ačkoliv jsou to vlastně jen křídla a pár dalších věcí, úplně jednoduchý model to není.
Wright Flyer Glider
A ani Mark Twain jsem už dlouho nikde neviděl.
Na toho Wrighta jsem zrovna včera koukal. Malý letadýlko, ale podle všeho bude potřeba hodně pečlivosti, aby se v pořádku dolepilo. Asi ho zkusím. A ještě se bych se rád pokusil sehnat Starověké lodi, ty jsem kdysi dostal jako kluk a tenkrát byly nad moje síly :)
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Medium »

Vážení modeláři, Láďa Badalec vás všechny srdečně pozdravuje, sleduje vaše snažení a děkuje všem jeho příznivcům, kteří již lepí nějaký model, či se do nějakého pustí. A ani Láďa nezahálí – má již připravenou svojí novou vystřihovánku do tisku a na dalších nových sice pomalu, ale průběžně pracuje.

A jinak pokud byl dotaz, který model by se mohl slepit, tak lepil někdo už Rodný dům K. V. Raise? U chalupy se nabízí velký prostor pro modelářské vyžití při ztvárnění zahrady.
Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od AmatER »

Horas píše:A ještě se bych se rád pokusil sehnat Starověké lodi, ty jsem kdysi dostal jako kluk a tenkrát byly nad moje síly :)
Starověké lodi kdyžtak mám - dostal jsem to kdysi s jinými modely od třídní na základce (zároveň dějepisářky), abych to výhledově spatlal pro výukové účely - ale teď už to lepit určitě nebudu. Kdyžtak napiš přespříští víkend SZ, abych se po tom mrknul v domácím archlívu.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Medium »

Vážení modeláři, čas letí a z oslavného lepení BaJovánek nám začal poslední měsíc. Tak ještě nabruste nůžky, skalpely, vylovte něco ze svého archívu a s chutí po večerech a ve volných chvilkách ještě klidně slepte nějakou Láďovu drobnost.
Jinak mám vzkázat, že další díl merkurovského "Ocelového města" je již připraven k odeslání do tiskárny. A můžete se těšit i na další novinku od Ládi, již v dohledné době....
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladislav Badalec – 75 let – propozice oslavného lepení

Příspěvek od Standa F. »

Přátelé,
finišujte s lepením a nezapomeňte odeslat své přáníčko k Láďovým narozeninám nejpozději tento pátek - cituji z propozic výše:


Se slepeným modelem (či více modely) se vyfoťte a k obrázku připojte své přání Ladislavovi k narozeninám.
Aby věnování bylo více osobní, připište také své jméno, místo vašeho bydliště a rok narození (dobrovolné údaje).

To vše pak pošlete na tuto e-mailovou adresu: baj75 zavináč papirovaarcheologie puntík cz
Všechny gratulace v závěru celé akce spojíme dohromady, vytiskneme a Láďovi slavnostně předáme. Svá blahopřání je nutné poslat nejpozději do 8. 7. 2022 včetně.

Pokud svůj model nestihnete do tohoto pátku dolepit, nevadí - vyfoťte se alespoň s nehotovým torzem, pokud aspoň trochu připomíná model 8-) .

A nyní pozor, jste zváni do Police n. M.:

!!! OSLAVME SPOLEČNĚ 75. NAROZENINY LÁDI BADALCE !!!

Kde: Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují
Kdy: sobota 30. 7. 2022, začátek v 11:00 hod.


Přijeďme Láďovi osobně pogratulovat!

Na setkání vás zvou a těší se na shledanou,
vedení MPMPM a tým papírových archeologů
Odpovědět

Zpět na „Ladislav Badalec - 75 let“