Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Zdravím všechny v novém roce a všem přeji pevné ruce a hodně slepených modelů.
Jak jsem již v minulosti avizoval, tak jsem se konečně pustil do modelu od Cornella.

Obrázek Obrázek

Lepím z originálu tak jsem moc zvědavý na papír jak to půjde. Začal jsem koly. Všechno sedí na chlup. Nejdřív jsem myslel že plášť přestříkám sprejem, ale nakonec jsem tak neudělal. Musím říct že tisk běhounů a bočnic má nádhernou černou imitující gumu se kterou jsem se ještě nikdy nesetkal.

tady už kola...

Obrázek Obrázek Obrázek
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ....
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009/CRC/Cornell/1:18

Příspěvek od kaktusak »

Ty kola jsou naprosto dokonalé .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009/CRC/Cornell/1:18

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak to bude super stavba!
Ty kola jsou fakt perfektni a musim říct, že když jsem ten tisk na ten matný fotopapír ohmatával, taky jsem si říkal že je to jak guma .
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009/CRC/Cornell/1:18

Příspěvek od cornell »

Zatial ti to ide paradne. Ak budes takto pokracovat tak to bude klenot. Len bacha pri karoserii. Pokial mozno nepouzivaj skalpel ale radsej kvalitne noznice. Hrozi ze by sa ti mohla odlupovat farba na hranach. Ak by si si nahodou nevedel dat s niecim rady tak kludne pis. Vyriesime. :)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky moc Cornelli, určitě budu u tohoto papíru používat nůžky co jsem četl v reportu u Brzdiče. Ten model je pecka klobouk dolů a díky za jeho vydání.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od MatesHK »

Tak jestli si stím pohrajes jako s posledním modelem tak to bude PECKA!!! Už ty kola vypadají moc dobře. Tak držím palce.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od St. Louis »

Nádherná kola. Ať se dílo daří. ;)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Pánové díky za chválu a povzbudivá slova, určitě je budu potřebovat. Začal jsem dělat na kastli abych zjistil co papír snese a vydrží. Musím říct že to není tak strašný , i když postupuju s velkou opatrností a respektem. Když papír držím a stříhám tak ho držím v jedné ruce přes hadřičku která se používá na čistění brýlí abych zbytečně nepoškodil tisk. A jak už Cornell s Brzdičem psali tak rozhodně člověk musí používat nůžky, tam je to bez problému. Na malé otvory v přídi čumáku jsem použil skalpel a loupání jsem eliminoval tím, že jsem neřezal rovně , ale skalpel jsem držel zešikma, jakoby od tisku papíru a taky to šlo. Co se týče lepení tak papír saje dobře a i lepidlo se dá odstranit a tvarování je taky v pohodě. No tady už malá ochutnávka i když toho není moc...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Je to zatial parada. V podstate plati jedno hlavne pravidlo. Davat si pozor aby si mal ciste a suche ruky, lebo kazda chybicka uz nenavratne ostane na papieri. :)
A este jeden tip na vylepsenie. Priestor okolo ustia vyfukov bol obaleny tepelnym stitom takze mozes pouzit hlinikovu pasku plus mosadzna farba alebo len samotnu farbu. Tesim sa na dalsi progres. :)
Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky moc Cornelli a taky za tip na tuning , určitě ho udělám. Na originální fotce to vypadá na Titan:-) Jinak pomalinku pokračuji a zatím OK. Postupuju pomalinku a využívám i šablon na chlopně. Myslím že je to tady u tohoto modelu lepší jak vše lepit natupo, Vzhledem k papíru to konstrukci zpevní. Trochu jsem se bál dobré retuše na odstín modré , ale vypadá že jsem se celkem strefil.

Tady zase pár fotek....

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od kaktusak »

Teda má to chlopně a stříhá se to nůžkami . To je přesně model pro mě :D . Dělám si srandu tohle je jiný level .
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Zatím se to dá...musím říct že vše sedí fakt perfektně...víc věcí se děje kolem než samotné lepení a u tohoto modelu je fakt důležité mít čisté ruce. Co se týče menších otvorů tak jde taky použít i skalpel , ale musí být opravdu ostrý a řezat pod uhlem od tisku. Poprvé jsem narýhoval tisk z druhé strany a pomocí pravítka ohnul díl u startovacího čísla v místě průduchu na vzduch a barva drží a neoloupala se ;)

Tady zase fotka dalšího dílu a lepení rohu. Bez chlopní by to nešlo. Chci to více rozfotit pro případné další modeláře.

Obrázek
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Ides na to dobre. Tie chlopne su asi fakt jedina moznost ako to zlepit v pozadovanej kvalite. Sam som s tym chvilu bojoval, ale po par modeloch som tomu prisiel na chut ale hlavne som nasiel szstem ako si tie chlopne pripravit aby to tzv. odsypalo. :) V principe ide o to ze najskor si vystrihnem polovicu chlopne, nalepim na jeden diel a potom hrotom jemne okopirujem hranu okolo dielu a nasledne vyrezem trojuholnicky zo zbytku chlopne. Potom uz len velmi opatrne zlepit dohromady. Je to prplacka ale vysledok urcite stoji za to. Modelar tvojich kvalit s tym ale urcite nebude mat problem. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od kaktusak »

Jsem rád , že i takový super modeláři pracují a propagují chlopně . Já samozřejmně taky nějaké časti lepím na tupo , ale úplně bez chlopní asi lepit nebudu nikdy . Jinak já si chlopně vyrábím ( pokud nejsou na modelu nakreslený ) z barevného papíru . Když to někdy malinko nevyjde tak neprosvítá bílá barva .
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky pánové za ohlasy. S chlopněmi je to sice větší drbačka, ale tady se to vyplatí, já si je překreslím tužkou na šablonu , které u modelu jsou a dle potřeby upravím a narýhuji, potom už jen přilepím na díl..... Nooooo rozhodně se nepovažuji za supermodeláře, od toho jsou tady jiní pánové :) :) :) Já zprasil tolik modelů, které šly do koše že to nebudu ani počítat.
No jinak jsem zase něco málo udělal, a to vývody vzduchu na bocích blatníků. Je pravda že tady jsem lepil natupo. Díly 12 a 22 jsem si podlepil čtvrtkou. Jednak abych vytvořil větší plochu pro lepení natupo a aby díl 12 vypadal plastičtěji, vzhledem k měřítku si myslím že je to ok.

Tady už fotky...

Obrázek Obrázek Obrázek

Teď bude následovat vrchní díl blatníku kam mají přijít světla.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“