Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Ja tiez lepim na tupo ked je to vyhodnejsie. Treba si ulahcit pracu. :) S tym podlepenim dobry napad, len neviem ci sa ti ten povrch trochu nezvlnil. Mozno je to len hra svetla. Ja som si v poslednej dobe zvykol vsetko podlepovat kontaktnym sprejom. Jednoducha a hlavne rychla aplikacia.
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Kontaktní sprej ? Myslíš elektro-kontaktní sprej ? Jinank to podlepení je hra světla a struktury tvrdého papíru, zvlněné to není. A když už se tak ptám, můžu nalepit díl mřížky a předního spojleru po kompletaci blatníků spolu se světli, nebo raději až bude celek na podvozku?
díky:-) a fakt jsem překvapen že se to lepí parádně.
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Myslim spreje urcene na lepenie kartonov, fotiek a podobne. Na trhu je toho hromada a funguju velmi podobne. Ja momentalne pouzivam tento.
Obrázek
Ak sa dobre pamatam tak mriezku som lepil este pred skompletovanim, kedze je zlozena z papieroveho podkladu a kovovej sietky. Musel som to poistit sekundakom zvnutra.
Predny spoiler som naopak lepil az potom. aby som chytil rovinu. :)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky moc za radu a typ na sprej asi ho vyzkouším :)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...zase jsem něco zkompletoval a něco přibylo...pomalu lepím boky, karoserie, jde to pomalu a už se těším jak to začnu kompletovat dohromady začne to trochu vypadat jako auto...ještě to chvilku potrvá :roll:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...tak základ kastle mám za sebou, všechno sedí jak má. Zatím nejsložitější bylo přilepení boků k vrchnímu dílu kapoty, lepil jsem odzadu od blatníků až směrem k čumáku, tady fakt člověk musí lepit pomalu a kde to šlo jsem použil chlopně aby nedošlo k borcení papíru. Zatím je to všechno takové pokroucené , ale věřím jak celou kompletní kapotu přilepím na podvozek tak se to krásně srovná.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď se pustím do světel a pár drobností jako jsou boční žebrování průduchů a sání.
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Bakendrid »

Luxus, hlavně ty kola jsou strašně parádní!
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky...začal jsem dávat dohromady světla. Co se týče folie prosklení, tak spodní a vrchní část nechám delší abych folii mohl pohodlněji přilepit do otvorů a vytvořil větší plochu k lepení, potom chci vlepit samostatně světla do kastle a dotvarovat boky kastle ke světlům aby si to všechno pěkně sedlo a folie na bocích nevyčuhovala, není tam žádná hrana a plocha k přilepení. Sám jsem zvědavý jak to pujde...no co musím to zkusit :roll:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

No veru. Toto bude trosku narocnejsia pasaz. :) Ak si dobre pamatam tak som to lepil podobne ako ty. Najskor vlepit foliu s chlopnami a potom natupo vlozit telo svetlometu. Vsetko pomocou lepidla clear fix aby mi nezbelela folia. Prajem vela trpezlivosti. Ide ti to lepsie ako mne. :)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky za chválu. Světla mám na místě. Folii v místě přilepení na papír jsem skalpelem poškrábal abych narušil strukturu a herkules potom líp držel. Nejdřív jsem si to vyzkoušel na zbytku folie a funguje to suprově. po nalepení levého světla jsem zjistil že by mělo být trochu víš :roll: už to nešlo rozebrat a tak jsem i druhé nalepil stejně "ŠPATNĚ". Během zítřka ještě koupím nějaké lepidlo typu clearfix a dolepím natěsno boky ke světlům. Jsem rád že to mám za sebou :!:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ty špejle na fotce jsou jen vzpěry aby celek držel tvar ;)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Tak jsem dodělal nějakou drobotinu (průduchy na boku a are prvky na čumáku...jsou podlepené čtvrtkou).. a teď začne sranda, jde se na střechu, bude to porod a mám z toho fakt respekt...tak uvidíme

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Neboj, ono to pojde. Ked sa clovek neponahla tak si myslim ze je to v pohode. A ak by sa ti nahodou nieco pokazilo tak ti vytlacim nove diely. :)
majo
Příspěvky: 19
Registrován: úte 11.10.2016 16:45
Bydliště: Danišovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od majo »

Vaav, toto je krásna stavba. Kolesá úžasné! :shock: Karoséria tiež ;)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky za nabídku Cornelli , moc si toho vážím a doufám že to nebude potřeba. Základ střechy mám za sebou, napasovat tam prosklení bylo hodně zajímavý, není to úplně podle mích představ, dalo by se tam toho dost zlepšovat , ale mám to za sebou....uffff

Obrázek Obrázek Obrázek
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od WIKING »

Moc by mne zajímalo,čím a jak je lepeno takhle komplikovaně naohýbané sklo?
Obzvláště v horní středové části ,nabombírované do všech stran, to musí být hodně obtížné.
Jinak parádní stavba ,obzvláště kola jsou jak skutečná.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“