Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Diel c. 39 sa len zlepi dohromady a vlozi zvnutra do prednej kapoty a zalepi. Detail na predchadzajucej fotke odo mna. :)
Zadna cast tu:
Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky moc, mě zmátla červená část vzadu u zvedacích háků a v návodné kresbě to není.
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Tak podvozek mám hotový. Šlo to samo...na nástřik jsem použil VeryWell černý matný. Dostane se koupit v každém UNI Marketu za 89kč 150ml , kryje fantasticky a suchý je to max do 10minut.
No a jde se na kokpit :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Základ kokpitu je hotový, tady není žádná záludnost. Někde jsem chlopně nechal a některé jsem odstranil.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Tak kokpit je taky hotový...no a můžu začít kompletovat. Cornelli , je nějaký typ kam nebo jak přilepit kokpit k podvozku? díky

Obrázek Obrázek Obrázek
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Hezké nedělní ráno všem. Tak jsem přilepil podvozek ke karoserii. Nakonec jsem kokpit do karoserie nalepil zvlášť aby to přesně sedělo a potom jsem samostatně lepil podvozek ke karoserii. První jsem přilepil podvozek v zadní části v prostoru kde jsou zvedací háky, potom jsem lepil boky a nakonec přední část. Jako poslední jsem dolepil na celek přední spodní spojler.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už to snad dodělám do konce, troufám si říct že nejtěžší věci na modelu mám za sebou ...tak uvidím :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od kaktusak »

Mluvil jsem o tomto modelu s Ondrou ( Brzdičem ) a ten říkal , že právě přilepit podvozek ke karoserii bylo to nejtěžší . Zvládls to parádně .
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

Vidim ze si si poradil aj bezo mna. :) Bol som mimo net.
Ked so lepil karoseriu na podvozok tak pri bokoch som si pomohol chlopnami, kedze to spodne zaoblenie situaciu vobec neulahcuje. :D
Teraz uz len model vysperkovat detailami a si vo finale. Ked budes lepit kolesa tak si model poloz na rovnu podlozku hrubu presne ako je svetla vyska a potom nalep kolesa. Tym padom bude model krasne rovno stat. 8-)
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Jojo nakonec poradil a šlo to ;) A kola už jsem taky přilepil a přesně jak píšeš jsem je nalepil...fakt čumím že mám model v rovině až to nechápu. Jinak jsem ti psal soukromou zprávu s prosbou :roll: :roll: :roll:
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18 HOTOVO

Příspěvek od Umberto »

Zdravím všechny. Tak mám dobojováno a můžu prohlásit HOTOVO :!: Model nebyl jednoduchý, ale lepilo se to moc dobře. K papíru člověk musí přistupovat opatrněji a používat nůžky kde to jde, ale není to žádná tragédie. Co se týče sání papíru a lepidla tak i na tisku to dobře drželo a nemusel jsem z papíru odškrabávat barvu. Kde si člověk musí dát pozor a já tam udělal chybu , je lepení dílů č.1 z boku světel. Tam se musí přilepit jen vrchní hrana dle tvaru světla, ale jak díl dále přechází v blatník, tak musí být vytvarovaný do venkovního oblouku, aby zakryl pěkně kolo. Já jsem bok nalepil po celé ploše a potom mi to dělalo problém v dalším tvarování a kolo mi vylezlo ven. Díky Cornellovi jsem to byl schopen opravit ;) Pokud člověk postupuje pomalu tak ač to nevypadá model se dá slepit. Tři místa které jsou náročnější na lepení jsou právě světla se zasklením, lepení kokpitu na karoserii a přilepení podvozku ke karoserii. Za mě je to super model a díly opravdu seděli přesně. Nepřesnosti , které na modelu jsou jdou za mnou. Ono v takovém měřítku to udržet je celkem fuška :lol: Za mě jsem rád že jsem model udržel v rovině a sedí na všech čtyřech kolech a že jsem ho dokončil. Všichni co ho máte v archivu a bojíte se do něj střihnout, tak do toho běžte stojí to za to. A kdyby kdokoliv potřeboval poradit , tak jsem k dispozici.
Ještě jednou díky mooooc Štefanovi za model a Cornellovi za pomoc a ochotu...No a dost keců a tady jsou už fotky 8-)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od khaRel »

gratuluju, je to pěkné pokoukání a zajímavý report! Hodně štěstí do dalších staveb.
Uživatelský avatar
cornell
Příspěvky: 24
Registrován: pon 3.1.2022 10:28

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od cornell »

PARADICKA!!! Dovolim si povedat ze sa ti to podarilo asi aj lepsie ako mne. :)
Je to trosku ine lepenie ako klasicke modely od renomovanych vyrobcov ale vysledok urcite stoji za to. Fakt parada.

No a teraz hor sa na novy projekt! To bude teda vyzva. :D A nielen pre teba ale hlavne pre mna... :lol:
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Umberto »

Díky, díky.....máš pravdu, bude to výzva, už si prohlížím podklady od tebe a fakt se moc těším :D :!:
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Ali »

Krásná práce, na celou stavbu se velice hezky koukalo a výsledek opravdu stojí za to.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Lola Aston Martin LMP1 2009 / CRC-Cornell / 1:18

Příspěvek od Shagrath »

Ač pro mě nezajímavá předloha, tak i tak jsem sledoval s velkým zaujetím. Neskutečně precizně slepeno. Ty kola mi nepřestávají udivovat.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“