T34/85 / Betexa / 1:35

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

T34/85 / Betexa / 1:35

Příspěvek od Matys »

Tak pokud se místní osazentvo nebude zlobit, pustím se do první T34ky.

Jelikož se letos ježuch totálně sekl v tom co by asi tak měl přinést :
Obrázek

(a to jsem si psal o TOPOL-M, 815-7 AV20 a Mírovu 151čku :D )

Tak mě tak trochu nechtěně postrčil k tomu, abych se taky opřel do nějaké té T34, protože v sešitu historické tanky je T34/85 žižika.
Takže než mi dorazí VT34, tak se v rámci rozcvičky pustím do tohoto stroje.

V náhledu asi takto:
ObrázekObrázek

Doufám, že si tu neuříznu ostudu a nakonec to alespoň jako tank bude vypadat :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T34/85/Betexa/1:35

Příspěvek od kaktusak »

Zlobit ?! No to ani náhodou . Jsem rád , že už to konečně vypuklo . Vítám tě jako prvního účastníka této T-34 paralelky . Držím palce a budu bedlivě sledovat .
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: T34/85/Betexa/1:35

Příspěvek od Matys »

Rozhodl jsem se k tomuto projektu přistoupit maximálně zodpovědně.
Takže jsem si mezi všemi těmi rodinnými povinostmi a návštěvami našel chvíli na důkladné podlepení a pořízení nových vodových barev (důvod se vždycky najde :D ) a po úvodním obřadu nasazení čepelky a rozbalení pravítka následovala korekce stařeckého třesu rukou a jejich kalibrace.
S použitou medikací je třeba postupovat opatrně. Kalibruje perfektně, jen se to nesmí přehánět. Když se to přežene, tak pak má sice člověk skvělě nastavené ruce, ale jsou čtyři a ty dvě nové se těm dvoum starým pletou.

Pak jsem se dostal k tomu, že jsem konečně střihl, řízl a prozatím zpracoval asi 6 dílků.
No, snad mě dnes rodina nechá v poněkud větším klidu :D

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T34/85/Betexa/1:35

Příspěvek od Markulin »

S tou medikací opatrně...... Právě nějaký takový zázračný lék může za tady to všechno :lol:

Tak konečně to už vypuklo. I na fejbůku už bylo jedno hóóóódně staré Téčko k vidění. Aspoň mě to dokope k tomu, dodělat to co mám a začít se třepat na to svoje Téčko.
Takže stejně jako předseda i já budu bedlivě sledovat (protože jsem u té myšlenky byl a kývl mu na to)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: T34/85 / Betexa / 1:35

Příspěvek od Matys »

Tak dobojováno, tedy i dosledováno jest.

Obrázek

Už vím proč ježíšek přinesl to co přinesl, protože na dospělácké modely si budu moci troufnout až se to konečně naučím :D, zkrátka špatně podlepený, naretušovaný, slepený do vrtule a vůbec žádná sláva. Ale takhle přes celou místnost při svitu vánočního stromečku to i vypadá jako tank
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

No na obálce je sice napsáno jednoduché vystřihovánky, ale myslím, že je tím míněn spíše rozsah, protože samotná stavba vůbec nebyla easy (a nebo jsem fakt levej velkýma modelama rozhýčkanej patla).
Myslím, že model by potřeboval o pár gramů na papíru míň. V jistých fázích mi připadal poněkud prkený a v případě kanónu by to platí dvojnásob. Minimálně by tam mohl být dvakrát, protože i přes veleopatrné žmoulání a ladění se prostě jako kulatý a rovný užmoulat nedal.

Korba byla vcelku v klidu, i když hlídání geometrie taky nebyla zrovna procházka růžovým sadem.
Obrázek
Malinko pozlobila věž, kde se mi prostě z nějakého důvodu vytvořil zajímavý přesah
Obrázek

Podvozek byl vcelku fajn. Jen na pásech nejsou naznačené ohyby, takže se muselo doměřovat (kdo by se chtěl spolehnout na články, tak toho zklamu, kresba článků úplně nevychází).
Obrázek

Nakonec jsem se ale dopracoval k fázi, kdy bylo nachytáno na celkovou kompletaci.
Obrázek
Takže jsem narouboval blatníky, podvozek, osadil věž a dolepil šepleť.....a Téčko je hotové.

No a teď přestanu se srandičkama, protože ježuch dnes dodatečně doježil a na stole mi přistál větší brácha od Orliku a to VT34, takže až dorazím pár věcí na AV14, tak se sejdeme o vlákno jinde ;)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: T34/85 / Betexa / 1:35

Příspěvek od Nafe_CZ »

Tak to byl teda fičák !
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: T34/85 / Betexa / 1:35

Příspěvek od Matys »

Fičák to ani moc nebyl :D ono to má jen 19 číslovaných pozic a dohromady nějakých 23 dílků, tak by bylo trpaný hrát si s tím dýl :D
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“