Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Toptop »

Zdravím, kolegové. Dalším objektem na mém stole je tato obludka z Britských ostrovů. Vždycky jsem si chtěl Churchilla postavit, bohužel, britské tanky zůstávají tak trochu stranou zájmu vydavatelů. Takže jsem musel sáhnout po tomto letitém kousku od Fly Modelu, protože prostě zatím lepší Churchill není. Model vyhlíží dobře zpracovaný, daní za věk jsou např. silnější obrysové čáry, ale myslím, že žít se s tím dá. Autorem je Waldemar Rychard; ještě jsem neměl tu čest, ale údajně by měl být z těch pečlivějších autorů. Model plánuji postavit viceméně ve standardu, žádné brutální úpravy neplánuji. Jen původní stylizované vinuté pružiny tvořené válcem s nakreslenou spirálou plánuji nahradit skutečnou vinutou pružinou a jednolitou barvu povrchu předpokládám lehce narušit mírným zašpiněním a zaprášením.

K modelu jsem pořídil již tradičně laserové doplňky, takže sestavení kostry byla pohoda na chvilku.

Obrázek Obrázek

Potažení kostry proběhlo rozměrově naprosto na pohodu, nicméně přineslo jednu zkušenost: barva se v místech ohybu velmi ochotně otírá, takže retuše asi bude víc, než bych chtěl...

Obrázek Obrázek

Každopádně už teď je zřejmé, že to bude macek :)
Naposledy upravil(a) Toptop dne úte 13.6.2023 19:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tajně jsem doufal , že změníš pořadí modelů a jako první půjde pod tvoje šikovný ruce ta ruská potvora . I když britská technika mi opravdu nic neříká tak budu poctivě sledovat a jsem přesvědčený , že to bude parádní kousek .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

A já jsem naopak za tuhle volbu velmi rád. Budu pozorně sledovat a držím palce při stavbě.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Tajně jsem doufal , že změníš pořadí modelů a jako první půjde pod tvoje šikovný ruce ta ruská potvora.
A tak já jsem tajně nedoufal, Já jsem už od Neratovic věděl a věřil že to bude ten pán s doutníkem :lol:

Dobrá volba Vláďo. Jak velice líbivou předlohou, tak autorem modelu. Waldemar Rychard je autorem naprosté většiny modelů, které jsem za posledních 6 let slepil. A nemůžu si ztěžovat. Občas se sice nějaká malá chyba vyskytne, ale nic závažného s čím by si modelář tvého kalibru neporadil (když to zvládnu i já)
Takže budu bedlivě sledovat a už se těším jak se po zdárném dokončení zařadíš mezi T-maniaky ;)
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Další malý, ale časově náročný, postup přinesl zadeklování vany tanku, práce na nosičích pojezdového ústrojí a především nekonečná práce na 44 kolečkách, která sice nejsou moc složitá, ale to množství bylo úmorné a jsem rád, že to mám za sebou.

Obrázek Obrázek

Zároveň musím oznámit, že v souvislosti s mou plánovanou účastí na T-34 paralelce práce na anglánovi omezím. Zcela odkládat ho nechci, líbí se mi, práce mě baví a zároveň nemám s uskladňováním kostlivců moc dobrou zkušenost. Ale pod vlivem ostatních, kteří již začali, a při vědomí toho, že patřím spíš k modelářských šnekům, jsem to psychicky nevydržel a na první kolej mého zájmu jde momentálně téčko - netéčko (Více ve vlákně k paralelce). Mít rozpracované dva takové modely je pro mě nová situace, tak uvidíme, co z toho vznikne. Snad nebude mít Churchill ruské pásy... :roll:
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Tak po téměř roční stáži v závodě Uralmaš zpět do staré dobré Anglie.

Při stavbě pojezdu Churchilla jsem měl pocit, že stavím stonožku. Ale nakonec jsem se dočkal konce.

Obrázek Obrázek

Jak jsem avizoval, model jsem doplnil skutečnými vinutými pružinami.

Obrázek

A tady vám ukážu hnací a napínací kola, protože až je vzápětí schovám pod Churchillovy masivní blatníky, už je asi nikdo neuvidí :D

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Teda nevypadá to vůbec zle . Vládo slibuji pokud budu někdy hodnotit pásovku a bude tam tento model tak si vybavím předchozí fotku a já tam ty hnací a napínací kola uvidím .
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od OrasM »

Tento tank som si chcel tiež kúpiť, takže budem sledovať aby som vedel čoho sa mám vyvarovať.
Každopádne zatiaľ krásna čistá práca.
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Nestavíš to z orginálu ,že ne?
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

bedatruhlar píše:Nestavíš to z orginálu ,že ne?

Stavím z originálního výtisku.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Ahoj, jsem tu s malým postupem. Zkompletoval jsem blatníky a jdu je namontovat na vozidlo.

Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Opásáno, oblatníkováno. Vcelku pohoda práce.

Obrázek Obrázek Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Spodek tanku v podstatě hotový, zbývá doplnit světlomety, tažná lana a nářadí.
Obrázek Obrázek Obrázek

Jedním z neduhů modelu je nestejná barevnost jednotlivých archů, což zde dokumentuji detailem na boční poklop, který je znatelně tmavší než bočnice.
Obrázek

A teď hurá na věž.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tohle vypadá hodně dobře, rád sleduji každý další příspěvek dokumentující tvůj postup.
Uživatelský avatar
Jurij V.S.
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 10.11.2022 8:41
Bydliště: Ukrajina

Re: Churchill mk. VII / Fly Model / 1:25

Příspěvek od Jurij V.S. »

Toptop skutečný Mistr. Toto je titánské dílo :shock: .
Úspěšná práce.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“