Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Zdravím všechny modeláře,

Předem bych se rád představil. Mé jméno je Lukáš, modelařím s přestávkami od svých dětských let a zde na fóru jsem byl takový spíše čumil, který z povzdálí sledoval, hledal veškeré tipy od vás zdejších zkušenějších modelářů a hltal zdejší úžasné počiny ;) Postupně jsem začal vnímat jakýsi menší progres směrem kupředu, a tak jsem si tak říkal, že když už tady jen očumuju těch několik let, tak by bylo fér částečně splatit dluh za nabyté znalosti a podělit se se stavbou hradu Karlštejna od p. Milana Bartoše, kterou jsem nedávno započal.

Ještě bych pro jistotu rád zdůraznil, že i po těchto znalostech nejsem bůhvíjaký lepič, ale samozřejmě se snažím, co mi mé dovednosti dovolí :)

Nu řečí na úvod bylo již dost a teď nějaké ty fotečky mého dosavadního snažení. Předem se omlouvám, že sem dávám až tento postup, ale do této doby mě stavba tak zaujala, že jsem úplně zapomněl fotit, ale slibuji, že se polepším ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Téda, na úvod to je hodně slušnej kalibr. Pěkná práce. Jen houšť...
Jave
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30.7.2017 9:11

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Jave »

Máš můj obdiv, jít do toho to modelu, to už chce kuráž a um (nemám ani jedno, navíc ani místo kam bych to pak dal - už je to přeci jen docela kus nábytku). Zatím parádní práce, jen vydržet ...
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak dokončena část Mariánské věže. Ta detailnost tohoto modelu je tedy opravdu masakr, ale člověk se alespoň nenudí :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Martin Č
Příspěvky: 13
Registrován: úte 24.1.2012 19:01

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Martin Č »

Ahoj také to tak mám po x letech jsem se odvážil tady prezentovat.Ale na rozdíl od tebe kam já se hrabu se s vím Svojanovem na tebe.Máš to fakt pěkný.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od yvan »

Tak podle těchto fotek bych řekl, že s mohl směle začít prezentovat klidně i dřív. Není nad čím váhat, takových parádních inspirativních čistostaveb není nikdy dost.
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji všem za podporu, hnedle se lépe pracuje a dodává trochu té další motivace navíc ;)

Začaly stavební práce na královském paláci. Ani se mi nechce věřit, že "jen" tyto dvě hlavní stěny zabraly skorem 16 hodin práce 8-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak přidávám další postup.

Pokračují práce na královském paláci. Jde to opravdu pomalu a ještě to umocňuje fakt, že mám nemoc podlepovat co nejvíce to jenom jde ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak na královském paláci již přibyly i poslední dvě střechy, spolu s nimi všechny komíny a další veškerá drobotina. Dle návodu jsem tento celek již i připojil k Mariánské a Velké věži. No už teď je z toho pořádný macek, a to ještě jistě nejsem ani v půlce :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Dobře jedeš, mě by stačila jedna věž ;) .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Aki »

Krásně se na to kouká, myslím, že zdejší rady jsi nasosal ukázkově. A ruce máš taky moc šikovný, bez nich to takhle čistě nejde. :)
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji Aki, takováto slova od modeláře Tvého kalibru moc potěší.

Opět přidávám menší postup. Nepřibývá to tak rychle, poněvadž na mě čekala část hradeb navazujících na královský palác a hlavně k ní přilehlá členitá schodiště, která byla opravdu výživná a než si člověk osvojí nějaký postup, aby to nějak vypadalo, tak je téměř celý den v háji a ani nemrkne :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak dnes jsem dokončil práce na královském paláci. Vzhledem k pozdějšímu problematickému přístupu do těchto prostor jsem již zde vytvořil i terén. Využil jsem služeb strýčka Googla a vydal jsem se virtuální obhlídku právě těchto prostor a snažil jsem se ho vytvořit dle skutečnosti. Proběhla i snaha o plastičtější skály, ale v tomto nijak nevynikám a mám se ještě hodně co učit :?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak mimochodem bych vám všem chtěl popřát s předstihem Veselé Vánoce a krásné prožití vánočních svátků ;)
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Parádní, čistá práce. Radost pohledět.
Sleduju a držím palce, aby se ti tu čistotu podařilo udržet až do konce. 8-)
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji za podporu a samozřejmě se vynasnažím to takto udržet až do konce, nicméně znám své ruce, které umí leckdy parádně zaškodit, takže vím, že to nebude jednoduchý úkol :)

Práce samozřejmě pokračují. Dodělal jsem hodinovou věž, která tedy moc obsáhlá není, ale vzhledem k těm okénkům, průchodu a již zmíněnou nemocí podlepováním to i tak několik hodin zabralo :)

Obrázek Obrázek

Další pán na holení je tedy purkrabství. Po vytvoření a spojení hlavních stěn na mě návod vytasil krakorce. Samozřejmě jsem vlastníkem i laserem řezaných doplňků, ale i tak jsem měl co dělat ty menší jen na tu pinzetu nabrat :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nejlepší na tom je, že toto téměř celodenní snažení bude pro někoho, kdo se na to nezaměří jen těžko viditelné :D
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“