Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak budově purkrabství již přibylo i patro spolu s členitou střechou, střešními okny, vikýři a komíny, které sice nejsou tak výživné, jako na předchozích částech, nicméně z několika částí se skládají také.

Obrázek Obrázek Obrázek

K budově také přidáno nádvoří spolu s krajní zídkou opatřenou třemi střílnami, které jsou jakýmsi předvojem před budoucí hradbou, kde jich je opravdu požehnaně a už teď se na to opravdu těším :D

Obrázek Obrázek
ikpwang
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 3.12.2020 18:00
Bydliště: Milín

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od ikpwang »

Moc pěkné pokoukáníčko a inspirace! Máš můj obdiv jak co do rozsahu stavby, tak i co do kvality práce.
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji moc za podporu a níže zasílám další progres.

Dneškem dodělány zbývající hradby k purkrabství, nějaká ta zabradlíčka i opěrné zdi, čímž je purkrabství kompletní.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tady zasílám foto již všech připojených částí včetně i nejnovější s purkrabstvím a musím konstatovat, že samotná manipulace s tímto "kouskem" už začíná být opravdu zajímavá a ke všemu začínám mít na stole méně a méně místa :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Opět přidávám menší postup...no menší...ono jak se to vezme, poněvadž ve skutečnosti je to sice "jen" část hradeb u studny, ale než tohle člověk vytvoří, tak by to možná ve skutečnosti měli vyzděné rychleji :D

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Opět se poslušně hlásím s dalším postupem :)

Snad úspěšně dokončena i zbývající část studny a již i připojena ke zbytku hradu.

Jde to trochu pomaleji, poněvadž doba vánočního volna je ta tam a času už není tolik, kolik bych chtěl :(

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Tak postupuji dále vstupní bránou a voršilkou, které jsem spojil následně hradbou a schodištěm. Vše pasuje, jak má. Je to radost na tomto pracovat ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od sepecat »

Tvůj hrad má jednu zásadní chybu, a sice že je úplně bezchybný a není tak poznat, že to je ruční práce. 8-)
Moc pěkný.
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji moc za kompliment, ale samozřejmě to z mé strany vůbec tak "bezchybné" není, ale je super zjištění, že to alespoň tak vypadá :D

Tak nicméně práce pokračují dále a ke vstupní bráně a voršilce přibyla další členitá schodiště tentokráte spolu se strážní věžičkou. Dál jsem osadil k tomuto celku i terénní díly, které jsem podlepil čtvrtkou, abych to trochu zpevnil, ale aby byla zároveň možnost i tvarovat. Abych nemusel řešit ostré hrany, které by vznikly po naříznutí, tak jsem v místech, kde se dalo pouze přes kulatinu naohýbal. Byla to sice trochu bojovka, ale snad to stálo za to :)

Na určená místa opět proběhla snaha o plastické skály, které ale ještě nejsou finálně dobarvené.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zase příště ;)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Teda Lukáši, to je nádhera, máš neskutečně šikovné ruce a musím uznat, že byť jsem Karlštejn dostavěl v roce 2020, máš to o level lepší, přesnost, schody a co hlavně, terén, já ho do dneška neudělal a obávám se že se mi to už ani nepovede, ty jsi to tam vsouval během stavby a to je rozumné!
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Nebojte, neflákám se :D

Děkuji moc za pochvalu, nicméně dále v mém příspěvku se přesvědčíš, že to s tou přesností a šikovnými rukami nebude tak horké ;)

Po připojení posledně zmíněných terénních dílů ke zbytku hradu a následně i připojení první části hlavní cesty mi vše sedělo parádně. Ovšem potom byla na řadě druhá část hlavní cesty a po přiložení mi na každé straně nějaký ten kus chyběl, viz fota níže :?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Samozřejmě vím, že to stavělo přede mnou už několik modelářů a všem dle fotek to sedělo, tudíž mi bylo a je jasné, že je to mýma rukama :( Nicméně ať jsem se na to podíval z kterékoliv strany, která na to mohla mít vliv, tak tam mi vše sedělo přesně, tudíž opravdu nevím, jak se to stalo.

Sice mě ta na nějakou chvíli paralyzovalo, ale odradit jsem se tedy nenechal ;)

Pokračoval jsem dále a první fáze "zamaskování" této nesrovnalosti bylo vytvoření vlastních skal, což bych stejně dělal, takže žádný problém :)

Obrázek

Následovaly nejdelší hradby mezi vstupní bránou a hodinovou věží, které jsem patřičně opět vyztužil, poněvadž jsem věděl, že díky této mé nepřesnosti tentokrát budu muset použít trochu toho "modelářského" násilí :D

Obrázek Obrázek

Předzvěst se naplnila a musel jsem tyto díly trochu přemlouvat, ale nakonec to snad nedopadlo tak zle...

Obrázek Obrázek

Chtěl jsem se po tomto téměř infarktovému připojování a strachu o výsledné vizuální podobě trochu odreagovat, tak jsem začal pracovat na terénu u těchto lokací, který ještě není úplně finální a připojil jsem i zbývající zábradlíčka...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zde jsem i detailně vyfotil, jak vypadají opravená místa. Místa jsem vyplnil kartonem, přechody jsem zatmelil, aby nebyly vidět spáry a následně trochu zaretušoval. Vidět to samozřejmě je, tak byť jsem to neměl v plánu, ale nakonec tedy cestu něčím posypu, a to už snad pak nikdo nic nepozná :lol:

Obrázek Obrázek

Tímto je vstupní část hotova. No a by toho nebylo málo, tak teď mě čeká východní hradba s těmi krásnými střílnami, na které jsem se celou stavbu móóóc těšil :lol:

Tak mi prosím držte palce, budu to potřebovat :D
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

Tohle je taková paráda.. Sleduju poctivě od začátku a musím říct, že mě to baví čím dál víc a víc.. Máš můj velký obdiv a pokaždé se těším na další příspěvek.
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od BlueShark »

Střílny jsou v pohodě, když jsi došel až sem, zjistíš, že je to tak titěrný, že to snad ani nejde, ale uvidíš že to půjde, pinzetky a hodně času a pevné nervy :)
Uživatelský avatar
Lolaus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 9.2.2012 8:40
Bydliště: Neveklov

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od Lolaus »

Děkuji, děkuji. Moc mě to těší a také motivuje k další práci ;)

Ticho před bouří dle návodu značilo připojení terénních dílů k hradu, které jsem dle svých dosavadních zvyklostí patřičně podlepil a vzniklou tloušťkou lepil bez chlopní na tupo.

Obrázek

Opět jsem v místech ohybů nenařezával, ale samozřejmě jelikož se to skládalo ze tří dílů, tak ve dvou případech to jinak nešlo, tak jsem si zase vzal k ruce tmel, vytvořil radius, vybrousil a schoval barvou :)

Obrázek Obrázek

No a tady veškerá sranda skončila a začlo toto..... :D :D

Obrázek

Samozřejmě opět se ve velkém podlepovalo a již jsem připojil i dvě části k terénu

Obrázek Obrázek Obrázek

Spousty a spousty hodin v trapu a pointa je ta, že to nebyla ani půlka :D
ivoiro
Příspěvky: 31
Registrován: ned 22.1.2012 10:34

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od ivoiro »

Smekám, vypadá to úžasně.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Hrad Karlštejn / Milan Bartoš / 1:200

Příspěvek od JanO »

Ty vole :lol: :shock: .
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“