Červená Lhota / BETEXA / 1:160

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Červená Lhota / BETEXA / 1:160

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Známý letitý model zámku Červená Lhota se mi dostal pod ruce. Při lepení si budu pomáhat s půdorysnými šablonami z kartonu 1,5 mm, pro dodržení geometrie modelu. Dále si chci rovné plochy stěn podlepovat kartonem, pro zpevnění celistvosti modelu.
Stavbu jsem zahájil okrasnými prvky na štíty zámečku. První jsem sestavil z originál navrženého dílu. Šlo to dobře, ale pro mě lehčí, i když zdlouhavější je postup podlepení dílků a lepení na tupo. Viz fotečky. Originál okopírované, nalepené na karton tl. 1mm, vyřezané a lepené na originál vyřezané díly. Pro udržení geometrie vložen mezi oblouky kartonový obdélníček.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Červená Lhota / BETEXA / 1:160

Příspěvek od Aki »

Mně by na verzi od Betexy zrazovala ta jedovatá barva, od Vyškovskýho se mi líbí víc, taky ho mám v dlouuuuuuhým seznamu toho, co bych chtěl jednou slepit :D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Červená Lhota / BETEXA / 1:160

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jak jsem předeslal v prvním příspěvku, pomáhám si podlepováním dílů kartonem. Nádvoří podlepeno, sestaveno a na sucho vyzkoušeno v půdorysných pomocných dílech z kartonu. Zde je při podlepování svislých stěn nádvoří pamatovat i na tloušťku půdorysů a tak upravit i výšku kartonu k jejich podlepení, nahoře i dole.....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Červená Lhota / BETEXA / 1:160

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hlavní stěny modelu podlepeny 1 mm kartonem. Celek se tak zpevní a udrží mi geometrii. K uším se mi doneslo, že mě asi nejspíš čekají nějaké nesrovnalosti v návaznosti dílů střech. Tak jsem na to zvědav, zda nebudu muset hodně upravovat.....? Štíty jsem podlepil na jejich tloušťku zdi, a to rovné 3 mm, nebudou mi potom nikam uhýbat při lepení střech na své místo. Mezi stěnami a štíty mám mezeru cca do 2 mm, to abych tam mohl osadit půdorysný pomocný díl z kartonu tl. 1,5 mm. To samé mám i mezi stěnami a horními chlopněmi, je to osazení pro pomocný půdorys, který mi tak udrží potřebnou geometrii modelu. Dolní půdorys (mám již připravený) do celku vlepím až nakonec, až si budu jistý, že je vše v pořádku. Už nyní ale vím, že jej budu muset upravit odřezáním některých partií.

Zatím si vše k sobě zkouším bez lepení, jen tak na sucho.....

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrady, zámky, tvrze“