TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar lidi, tak jsem dodělal pár drobností na rámech a pak je ještě dobarvil černou barvou s tím, že je to tak i ve skutečnosti. Nápad to byl dobrý, leč jeho provedení - spíš co přišlo po nástřiku - mě dostalo do kolen. Když jsem rámy oblepoval krycí páskou tak jsem ještě nevěděl co mě čeká při sundávání. Při jejím odstraňování se mi rám slušně rozpadl. Tedy oba dva. Jeden téměř celý a ten druhý se také neobešel bez destrukce. Leč menšího rozsahu :roll:
Výsledek po opravě je asi takový...
Obrázek

Ponaučení pro příště zní: vem si na to příště štětec!!!
Naposledy upravil(a) MatesHK dne stř 4.5.2022 14:23, celkem upraveno 2 x.
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Josef1975 »

Uuufff, tak to zamrzí. Hele, kolik z toho rámu, resp. těch poškozených spojů bude ve finále vidět? Možná spodní příčka u přístrojů. Tenhle drobný zádrhel Tě nezastaví. ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Josef1975: máš pravdu, zamrzí to až to nas... ale Výsledek je použitelný. Takže jsem v klidu 8-) to je práce s plastovými profily... díky za podporu ;)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 177
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Co máš z toho, mě se taky rozpadl dvakrát komplet vnější rám na Kasákovi když jsem ho napasovával ale nasere to to je pravda.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar a sílu všem. Na Phonixech se dělá, ale jde to pomalu. To přiznávám :oops: Stále ještě dělám na vnitřních rámech. Dodělal jsem imitaci pásků za pomocí černé nitě a sekunďáku. Přikládám foto jako důkaz :)
Obrázek

Obrázek

Dále jsem dodělal kabeláž i ke kapličkám.
Obrázek

Kapličky jsou momentálně už přilepeny k rámům a další prací bude samotné vlepení klecí do kabin. A pomalu se bude finišovat na interiéru. To je plán na příště ;)
Josef1975
Příspěvky: 201
Registrován: sob 21.1.2012 8:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Josef1975 »

Zdarec, pěkně se s tím hraješ.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Takže slíbené je tady. Rámy jsou na svém místě. Ještě před tím přilepit síťky do oken, protože pak by se to tam horko těžko vecpalo. Zpátky k rámům. Takhle vypadají před vlepením...
Obrázek

Obrázek

A takhle po vlepení...
Obrázek

Postupem času přemýšlím nad uzavíráním. Zda podlahou nebo zadní stěnou. Zatím v tom nemám 100pro jasno, ale víc se dnes přikláním k zadní stěně. Uvidíme. Ještě je a bude dost času než nastane den D :lol:

Tak zase příště, bando 8-)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Pěkné. Hezky ti to s těmi detaily přibývá. ;-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

No mám to ale "štěstí"... :cry: Není tomu dlouho co jsem psal o nehodě s Vincenzem, který udržel ránu metrem. Neuběhlo ani 14 dní a další havárie potkala tentokrát oba Phoenixe. Co se stalo? Takhle vypadají po pádu z více jak 1,5 metrové výšky. A opět jsem u toho nebyl. Já myslel, že mě trefí :x

Šoltysovo auto dopadlo ještě dobře. Suma sumárum utržená vzpěra ochranného oblouku, utržená vzpěra mezi rámem a svodem a vypadlý kardan.
Obrázek

Casaleho auto už dopadlo hůř. Než to tady všechno vypisovat, vložím radši fotky...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jasně, že jsem z toho nadšený moc nebyl (to pochopí snad každý) ale už jsem se přes to přenesl. Naštěstí jsem taky šikovný kluk a tak si s tím poradím. Není to zase tak hrozné jak se na první pohled může zdát. Jen mě štve ta práce navíc. Tak mi držte pěsti a hezké Vánoce všem.

Martin
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

To už snad není možný . Ty ty pohromy nějak přitahuješ .
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

To je škody, to je škody. Pěsti držím. A taky přeji pěkné Vánoce a nový rok bez nehod.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar a sílu. Ještě jednou děkuju za ohlasy k Vincenzovi. Moc si toho vážím :) Nyní je ale čas, vrátit se k Phoenixům. První zpráva je, že podvozky jsou po opravě...
Obrázek

A tak můžu pokračovat kde jsem skončil. To jest u kabin obou vozů. Dnes jsem stihl nalepit všechny sedačky na svá místa plus páka řazení u Šoltysova auta. Tu jsem nalepil o kousek víš oproti původní pozici. Měla by být nalepení na podlahu. Já ji mám cca 7mm od podlahy. Přijde mi to tak lepší.
Obrázek

Opět přemýšlím jak budu uzavírat kabinu. Ve hře jsou jen dvě možnosti. A to podlahou, nebo zadní stěnou. Tak uvidíme ;)

Pro dnešek vše. Čau...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Já bych to asi uzavíral spodkem , protože tou zadní stěnou bude hodně náchylný na čistotu a přesnost . Uzavírání podlahou ti ledacos odpustí . Teda si alespoň myslím .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zbyňku díky za názor a věř mi že jsem nad tím dlouho dumal ;)

Je rozhodnuto. Uzavírat budu zadní stěnou.
Obrázek

Už jsem vlepil podlahu do obou kabin a zadní stěna mi tam padne jak pr..el na hrnec :lol: Přijde mi to nejjednodušší. Postupoval jsem následovně. První jsem přilepil podlahu v přední části na podlaze a v rozích tunelu. Poté už jeden bok a po proschnutí druhý. Teď nechávám zaschnout a následovat bude zadní stěna. O tom až příště.
Obrázek

Uvidíme jak to dopadne. Zavírání podlahou můžu zkusit příště. Mám v plánech ještě jednoho Phoenixe Martina Kolomého. Přeci jen byl nedílnou součástí Buggyry. Kdy to ale bude...??? Sám nevím. Tak zase příště.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TATRA 158 Phoenix 21' / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Mě by se líbilo kdyby se vydal model , se kterým jede na letošním Dakaru v týmu Baggyra Jaroslav Valtr . Možná pokud se podaří slušný výsledek , tak na něho dojde .
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“