LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12/AKmodely,RW/1:32/HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12/AKmodely,RW/1:32/HOTOVO

Příspěvek od Boďa81 »

Další předlohou modelu je opět stroj všem známý. Jedná se o "trambus" Š706 MTSP27 AGRO s vlekem BSS PS2 16.12. Tato souprava jezdila mnoho let k nám do Cukrovaru Hrochův Týnec a nejen tam. Předlohou je souprava z oblíbeného ZOD Zálší - Svatý Jiří.
Pro vytvoření modelu jsem si vybral vystřihovánku z produkce AK modely ( přidám pomocnou převodovku a přesunu nádržku na olej ), Ripper Works a nakonec korba trambusu a úpravy korby vleku, pomocná převodovka a další drobnosti jsou z mého pravítka. Model jako takový bude na podložce doplněn ještě o jeden model KNB 251 z produkce RW - celé diorámko s názvem nakládka řepy je inspirováno vzpomínkou na moje klukovská léta.
Jsem rád, že se mě podařilo dohledat alespoň pár fotografií předlohy přímo v akci.
Model bude opět přebarvován, patinován a na korbě auta částečně naložena řepa.
Modely jsem zakoupil u CZmodely a z důvodu více projektů a zachování originálů lepím z kopií.

Předloha

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Samotný postup stavby

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Vzorky zadních kol jsem si navrhoval sám, pálení zajištěno přes Tomáš Bělka BETEXA. Přední vzorky, mřížka a stěrače koupeny u CZmodely. Pro znalé a všímavé, převodovku pohonu nástaveb a nádržku na olej teprve doplním.
Naposledy upravil(a) Boďa81 dne pát 17.12.2021 8:30, celkem upraveno 1 x.
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Jak hezky je ten model nakreslený, tak se lepí úplně sám a dílo jen pod rukama roste. Nakonec po podrobnějším zkoumání pomocnou převodovku pohonu nástaveb ani dělat nebudu. Důvod je jednoduchý. Jelikož rozmetadla RMA-8 dali na podvozky tahané traktory, tak pomocné náhony z těchto trambusů byly demontovány.

Postup stavby

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Po sobotním namlsání na soutěži Modelfest Šumper jsem při nedělním odpoledni zasedl ke stolu a vznikla z toho větší část kabiny. Opět musím autory jen chválit, lepí se to úplně samo a velice lehce. Díly jsou na sebe jen seskládané, než nastane kompletace musím celý vnitřek nabarvit a za volant posadit řidiče "Frantu".

Foto
Obrázek Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parada, pěkně se na to kouká :-).
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Model neusnul. Pokračuje se v plném proudu. Slepena kabina, komplet vnitřek natřený a doplněn řidič "Franta" , vše zaklopeno, slepeno, lehce přebrousíno. Nástřik plničem, šasí a disky i podkladovou barvou rzi, kabinu ještě jednou lehce přebrousím abych vyhladil vystouplé chloupky. Jelikož se pánové o přidělené matýsky starali, tak budou pouze na podvozku dobné oděrky a na korbě kousky orezlé. Kabina a větší část šasí bude vypadat jako " leštěnka".

Postup stavby

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Šásko, kola, disky, kabina v barvě a podvozek lehkém odření, zaolejování.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od vladaZ »

Ahoj, moc hezká práce. Patina za mne dostatečná, někdy je méně více. Jestli chceš ale používaný auto, podvozek je většinou celej od prachu, do světle hněda.
Jen šetři s těma lesklýma barvama, mates se lesknul tak první dva dny po koupi...
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

vladaZ píše:Ahoj, moc hezká práce. Patina za mne dostatečná, někdy je méně více. Jestli chceš ale používaný auto, podvozek je většinou celej od prachu, do světle hněda.
Jen šetři s těma lesklýma barvama, mates se lesknul tak první dva dny po koupi...
Ahoj. Díky za chválu a rady. Podvozek a kola jsou stříkaná matnou šedou a matnou černou, převážně všechny modely stříkám matnýma barvama a občas přidám ještě navíc matovou bázi, ale třeba u tohoto matýska max jednou za 2 roky prošla kabina lakem a chlapi to celkem šamponovali. Celý podvozek, korba a vlek bude ve finále napatinován matným washem aby naznačil špínu podzimních silnic s trochou bláta. Mám představu a čerpám z pár fotek předlohy, ale žádnýho humusáka z toho dělat nechci.

Nakonec kompletace podvozku, kabiny, kol, zástěrek.

Obrázek Obrázek Obrázek
Kubaxx
Příspěvky: 59
Registrován: sob 18.2.2012 13:59
Bydliště: Jägendorf

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Kubaxx »

Super práce :-). Jsem rád, že se model dobře lepí, protože už jsem zaznamenal i opačné názory :roll:
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Kubaxx píše:Super práce :-). Jsem rád, že se model dobře lepí, protože už jsem zaznamenal i opačné názory :roll:
Model jako takový odpovídá detailnosti a složitosti tvarů na obtížnost 5/5 ( sice na obalu není uvedeno ) podle toho to část modelářů potrápí. I já osobně jsem se potrápil s tvarem kabiny, ale není to nic, co se při pomalém a pečlivém lepení nedá zvládnout. A jsem velice zvědav a hodně se těším na avizovanou agro verzi ;)
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Na modelu pokračuji doplňováním detailů jako jsou světla,označení, popisky, SPZ atd. Dále kompletuji korbu a začal jsem tvořit nástavbu korby. Ta je ve skutečnosti dřevěná, tak jí též dělám dřevěnou z překlížky 1mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Nafe_CZ »

Paráda !
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Nástavba korby je dřevěná, tak i na modelu je nejlepší variantou jak imitovat dřevo, dřevěná překlížka s kováním, kde jsou naznačené i hlavičky šroubů.

Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Zhruba nachystáno k zapřažení vleku a následnému dolazení ušpiněním, dle podložky a celkové soupravy.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Boďa81
Příspěvky: 189
Registrován: pon 8.1.2018 10:14

Re: LIAZ Š706MTSP27 s BSS PS2 16.12 / AKmodely,RW,vlastní /

Příspěvek od Boďa81 »

Počátky podvozku vleku. Prvotní úpravy už na základním rámu. Z krabičkového rámu tvar I-profil

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“