Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Pěkný večer všem ;) .

Už pár dní se věnuji dalšímu kousku z rodiny Mistrových veteránů. Tentokrát padla volba na vůz Packard Landaulet z roku 1912. A zde rovnou malinko přibrzdím, v názvu vystřihovánky je totiž uveden název ,,Laundaulet". Jak to tedy je? Inu po dotázání se na problém přítele Googla, zněla drtivá většina odpovědí Landaulet. A tak si tedy dovolím nazvat i vlákno, byť v rozporu s nápisem na podvozku. Ale dost plácání, pojďme raději k patlání ;) ...

...náhled na vstupní materiál a první tradiční dávků dílů...
Obrázek Obrázek

...se stejně tradiční úpravou - odvzdušněním. Díly středů opět podlepeny kartonem, vyřezány a doplněny rubovou stranou. Na výrobu vnitřní části disků pak byl použit perfektně padnoucí zbytek zábradlí z autobusu K-AEC z nashromážděného vrakoviště ;) .
Obrázek Obrázek

A když už jsem byl v tom odvzdušňování, rovnou jsem si střihnul i volant, s věncem z drátu a přidal i řídící páky.
Obrázek Obrázek

To by bylo tedy alespoň něco málo na rozjezd, dle návodu se teď přesunu ke karoserii. Hezký zbytek večera a dobrou noc. Pokračování brzy ;) .
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 182
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od george »

Parádní začátek stavby, jsem zvědavý na pokračování a celkový model. Ať se dílo daří
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Pěkný nedělní večer všem...to nám to ale letí. Jelikož jsem před chvílí úspěšně domotal svůj první adventní věnec, usoudil jsem, že tím byl můj díl štěstí pro manuální činnost dnes vyčerpán a dal jsem se zase jednou do psaní. Rád bych se s Vámi tedy podělil o další postup stavby :) .

:arrow: george: Díky, doufám že výsledek se již brzy dostaví ;) .

Po rozjezdu jsem se dle návodu pustil do sestavy zadního sedadla a připravil základní desku...a pokračoval tvorbou kabiny...
Obrázek Obrázek

...po zasklení a sestavení jsem sedadlo vlepil na své místo v kabině a tu připojil k desce podvozku. Vše bez potíží ;) .
Obrázek Obrázek

Následovalo vlepení přední stěny...
Obrázek Obrázek

...opět vše perfektně sedlo na svá místa.
Obrázek Obrázek

Další prací byla výroba předních sedadel...u dílu č.22 jsem narazil na chybějící chlopničku :!: ;) .
Obrázek Obrázek

Hotová sestava. Musím říct, že zde jsem se tedy trochu zapotil (málo místa, dost dílů :) ), každopádně vše opět pasovalo.
Obrázek Obrázek

Po úspěšném sestavení můžeme celek opět připojit ke zbytku. Díl č.79 bylo potřeba zkrátit ;) .
Obrázek Obrázek

Při přípravě drobností jsem objevil nesrovnalost v číslovaní, správně má být vyznačen díl č.39 ;) . A připravené díly pro přední část vozu...
Obrázek Obrázek

...díl č.27 bylo třeba lehce zaříznout, viz. foto, aby vše sedlo. Prostor chladiče jsem raději ještě dodatečně podlepil kartonem...
Obrázek Obrázek

...a zde hotová přední část. Díl s mřížkou chladiče (č.28) je oproti návodu nalepen brzy - omylem, přístrojový panel též, ale cíleně ;) ...
Obrázek Obrázek

...po sestavení můžeme opět připojit sestavu na základní desku ke zbytku vozu, což neklade žádné potíže.
Obrázek Obrázek

Pokračování příště ;) , dobrou noc...
Naposledy upravil(a) Jarda F. dne úte 28.12.2021 1:08, celkem upraveno 2 x.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Po nějaké době bych Vás rád pozdravil a předvedl další postup. Nejde to tak rychle jak jsem si plánoval, ale hlavně že to nějak jde ;) .

Částmi vyžadujícími větší pozornost, ke kterým jsem se přesunul, byly díly rámu podvozku. Bylo zde potřeba odvzdušnit prostor listových per. Bočnice rámu jsem podlepil 2x čtvrtkou, díly vyřezal a odstranil vzduch. Od obvodových dílů jsem také odřezal chlopně...
Obrázek Obrázek

... následně jsem obvod natupo připojil k vnější bočnici a do útrob zalepil ze zbytku podlepených částí budoucí dosedací plochy pro druhou bočnici...
Obrázek Obrázek

... díky tomu druhá polovina perfektně dosedla na své místo. Po proschnutí pod zátěží přes noc (raději), jsem mohl doplnit nově vzniknuvší, chybějící části per a nosníků, na což posloužili zbytky PP-27 ;) . A hotové nosníky ;) .
Obrázek Obrázek

Při pauzách na schnutí jsem si připravil zadní skládací střechu. Jelikož díl na mne působil příliš ploše, chtěl jsem šedou část nejprve alespoň podlepit, leč nakonec zvítězil experiment s papírovým ubrouskem, ze kterého jsem po napuštění Herkulesem na obkreslený díl vytvořil schrnutou plachtu, natřel a nalepil na místo.
Obrázek Obrázek

Po drobných korekcích jsem díl přilepil ke karoserii a mohl se přesunout pod podlahu, k tvorbě podvozku...
Obrázek Obrázek

Ale o tom zase příště ;) ...
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Tak popojedeme ;) .

Nosníky na svém místě. Lícoval jsem je od zadu, na obvod základní desky podvozku. A zde se objevilo několik problémů. Nosníky jsou o něco užší, což bych přikládal za vinu mé úpravě a lepení na tupo - stejně jako tisk, který se mi nesešel, krásně je to vidět na perech - při použití chlopní by to možná vyšlo...
Obrázek Obrázek

...nicméně něco chybí i na délku v prostoru spodního krytu motoru. Celková délka nosníků však sedí. O co jsou nosníky užší, bylo potřeba prodloužit příčky rámu...
Obrázek Obrázek

...lehce vyřešeno nalepením na dvě vrstvy čtvrtky ;) . Dále připravené díly pro spodní část podlahy. Bílé plochy pro přilepení krytu motoru k nosníkům jsem následně zatřel černou...
Obrázek Obrázek

...a plochy na nosnících zalepil proužkem papíru odpovídající barvy. A vše po zaretušování dolepeno na svá místa.
Obrázek Obrázek

Na řadu přišla přední náprava. V horní části mi chlopně nezakryly celou plochu vyznačenou pro jejich přilepení (blatníky to schovají ;) ), dole bylo potřeba zkrátit přečnívající část dílů a opět zaretušovat bílé plochy, které nemají být vidět. Levý držák je mimo úplně, pravý se myslím trefil, ale ani tak plochu pro přilepení úplně nezakryl.
Obrázek Obrázek

A máme tu blatníky. Zde práce celkem pohodová, sestavení neklade žádné potíže, jen instalace vyžaduje opatrnost :). Začneme přilepením přední části ke krytu motoru...
Obrázek Obrázek

...po zaschnutí jsem dotvaroval blatník tak, aby nášlap sedl na svá místa. Pak jsem ho spojil s doplněnými držáky a nakonec jsem přilepil i zadní část, kterou jsem po doladění tvaru spojil s posledním držákem. Zde pozor, máme na rozdíl od předchozích jeden levý a jeden pravý :!: ;) .
Obrázek Obrázek

Dovolil jsem si zde trochu improvizace. Blatník má naznačen v místě držáku ostrý ohyb pokračující v rovné zakončení, vzorový model na obrázku má blatníky po přechodu od kola rovné dokonce úplně. Já jsem vše natvaroval do plynulých oblouků, myslím že to vypadá dobře a navíc vše sedlo i na své pozice ;) . No a druhý blatník je to samé, horší jen v tom že už se nedá moc opírat o druhou stranu.
Obrázek Obrázek

Auto je až na drobnosti kompletní, přišel čas ho obout...přední náboje jsem upravil tak, aby se osa otáčela s kolem, model počítá s osou pevnou, kolo se otáčí zajištěné zarážkou. Kompletní náboje s koly jsem pak umístil do držáků - mimochodem taky skvělá práce :) . Navíc jsem prohodil montovací strany a tím přesunul spojovací tyč řízení za nápravu - původně měla být před nápravou. Myslím že to opět vypadá lépe ;) .
Obrázek Obrázek

Zde nová spojovačka z drátu před instalací a detail jejího uložení. Taky výživná činnost :lol: .
Obrázek Obrázek

Pohled na hotový podvozek, zadní osa se opět otáčí v trubičce z barevného papíru...a konečně poslední díly k dokončení ;) .
Obrázek Obrázek

Úplně poslední prací bylo zamaskování rysky ohybu blatníků, která působila hodně rušivě. Zaretušování jsem zkusil, ale ne k mé spokojenosti, takže přišlo na řadu řešení v podobě tenkého proužku papíru a jejího přelepení. Myslím že to ujde ;) .
Obrázek Obrázek

To by bylo ze stavby vše, já jdu tu legraci nafotit pro finále :) . Dokončení příště ;) .
Naposledy upravil(a) Jarda F. dne čtv 30.12.2021 3:25, celkem upraveno 2 x.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

To je koncertík !
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od yvan »

Slepené to máš skvěle, sleduju každé pokračování.

Akorát teda když se podívám na fotky předlohy, tak byť to určitě nebyla sériovka jako dnes, tak rovné zadní blatníky a tyč řízení vepředu u Packardu Landaulet 1912 celkem souhlasí. Hraješ nějak na předlohu?
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: Nafe_CZ: No, myslím, že na takhle utahanej koncert by si jít nechtěl :lol: .

:arrow: yvan: Předem tedy za pochvalu díky ;) . Inu, u Vyškovánek jde spíš o nostalgii a romantiku než přesnou shodu s předlohou. Ale zase nelze přehlížet prvky, na první pohled patrné a celkem výrazné. Přiznám se, že studiu předlohy jsem se nevěnoval :oops: . Samozřejmě až do tvého upozornění. Chvíli mi to vrtalo hlavou - no chvíli :lol: - až jsem se přesunul od fotek ke stolu, následně k modelu, následně k úvahám a následně k uváhám s nástroji a hle...

...ač spokojen s oblinami jsem je zažehlil...a jelikož to šlo docela dobře, přesunul jsem se k demontáži přední nápravy. Zde jsem narazil na mé důkladné zalepení čepů vteřinovým lepidlem, následovně poctivě zalité Herkulesem, aby vše pod vrstvou barvy vypadalo kultivovaně. Za podpory pár deci vysokooktanového paliva - v osvědčeném mixovacím poměru s Colou :) - se mi podařilo uvolnit první čep...
Obrázek Obrázek

...následnovně demontovat obě ,,těhlice,, se spojovačkou, kteréžto jsem otočil a namontoval jak původně Mistr zamýšlel, než jsem se do toho neuváženě vložil Já. Po zpětné montáži jsem vše, jak se patří, opětovně seřídil a zajistil...
Obrázek Obrázek

Po doschnutí lepidla na čepech doladím retuš a pořídím nové, aktuální finální foto ;) . Přeji dobrou noc a zítra...vlastně dnes :D , se těším na shledanou u závěrečného reportu.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

Přeji pěkný, předposlední večer v tomto roce, Všem ;) .

Původně jsem měl v plánu Packarda dokončit tak o měsíc dříve a stihnout letos ještě jeden kousek...no nakonec jsem rád, že jsem dodělal tohle :) . Úprav nebylo mnoho, i když u podvozku jsem chvíli přemýšlel, co a jak. Odlišná konstrukce od předchozích modelů dala trochu práce navíc, nicméně opět i přes mé výmysly model všechno snesl a nakonec myslím stavba dopadla úspěšně a do rodiny Mistrových veteránů přibyl další pěkný kousek, který svoji žlutou barvou dosavadní sestavu pěkně prosvítí...Co se stavby samotné týče, veškeré nedostatky jsem popsal výše, něco málo se našlo na modelu samotném (ale nic co by se nedalo celkem snadno vyřešit), zbytek jsem si doobstaral sám svým počínáním ;) . Teď už se konečně pojďme podívat, jak to celé - včetně večerní rozborky a sborky - dopadlo :) ...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec ještě celá sestava pohromadě ;) .
Obrázek Obrázek

To by bylo tedy úplně vše, na shledanou příště, u nějakého dalšího modelu ;)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od yvan »

Tak s těmi úpravami s mě překvapil, čekal jsem spíš fotku originálu, na které to bude podle tebe 8-)

Každopádně je to paráda, reporty i modely. Relax tím procházet.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Takové na první pohled jednoduché modely a jak parádně to vypadá . Krásná sbírka .
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od mahdy »

Tak tohle už nikdo nepřekoná :shock: :!:
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Miloš D. »

Souhlasím se všemi příspěvky - parádní sbírka, kterou jen tak někdo nepřekoná a radost pohledět na celou sbírku a radost procházet reporty ze všech staveb.
Kdysi jsem chtěl tyto veterány stavět (v plánu byly i podobné úpravy), ale nedostatek času mi dovovoluje již jen "slintat" u reportů a fotek dokončených kousků s následnou společnou fotkou celé sbírky.
Je jich ještě dost k postavení, takže se moc těším do jakého dalšího kousku se pustíš. Drřím palce do další stavby.
Fakt velký palec nahoru.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: yvan : Zasadil jsi mi do hlavy příliš hlodavého brouka :) . Zprvu jsem si říkal, že se nějak smířím s tím, že jsou mé úpravy mimo. Srovnání blatníků se nejevilo jako problém, u nápravy už jsem se bál více, abych něco nedolámal a celkovému vzhledu tak ve finále neublížil. Nakonec vše klaplo a ,, můj Mistrův Landaulet,, :) o něco více ctí svůj vzor. A Tobě tak patří velký dík za nakopnutí ;) .

:arrow: kaktusak : No, jen se tím prvním pohledem nesmíš nechat ukolébat, pak můžou potrápit stejně jako ty složitější ;) . Každopádně také děkuji, brzy snad přidám ještě nějaký další kousek ;) .

:arrow: mahdy : Díky, každopádně myslím že prostoru se ještě najde dostatek ;) .

:arrow: Miloš D : I tobě děkuji mnohokrát, jsem rád, že se líbí. Časově to tak náročné není, takže bych to nevzdával ;) . Jen já mám šnečí tempo a velké prostoje. Je toho kolem zkrátka více než dost. Ale zase pak relaxace u lepení je o to více k nezaplacení. Další plány samozřejmě jsou, něco je i v šuplíku, na dalších ještě zapracuji a uvidíme jak to půjde...

Tak ještě jednou děkuji Všem za čtení, podporu, pochvalu, či nakopnutí vpřed...no a uvidíme se doufám už brzy, u dalšího lepení ;) .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Packard Landaulet 1912 / ABC, Richard Vyškovský / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Fakt parádní práce, tvarování, retuš a nakonec perfektně slepeno. :shock:
Odpovědět

Zpět na „Veterány“