PK Graphica (PKG)

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomáš S. »

Fox: Nevím kde jsi to našel, ale je to blbost, koukni na skutečné auto nebo do jiné literatury, či se zeptej někoho o kom si myslíš, že tomu rozumí nebo rovnou někoho kdo to auto vlastní... Tatra 111 S2 je 100% třístranný sklápěč! Jak výše píšu stručnou charakteristiku: třístranně sklopná celokovová korba, dva písty, zkrácený rozvor, možná byla plechová i dřevěná kabina potažená plechem. Žádný jednostranný sklápěč se jménem Tatra 111 se nikdy nevyráběl! ;)

To co má být model má nejspíše trochu připomínat Tatru 111 S2 :roll: ."S" to nemůže být ani náhodou, protože ta má mimo jiné, úplně jinou kabinu a korbu.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne úte 11.3.2014 15:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomys »

"S" je jasně jen Sparta :-)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od fox »

Beru částečně zpět.

S2 byl třístranný sklápěč.

Ale ve stručnosti: Nejdříve vznikl sklápěč tatra 111 odvozený od valníku. Tatra 111S byla totožná, odlišnost spočívala v otypování nosnosti na 10t a byl to třístranný sklápěč. Měl jeden píst pro zcedání korby. Motor T111A, korba byla dřevěná, ze vnitř potažená plechem. (takže tvrzení, že 111S neexistovala vyvráceno)


Tatra 111S2: Opět 10t nosnost, oproti 111S má zkrácený rozvor a celokovovou korbu a dva teleskopické válce na zvedání korby. Kabina byla dřevěná oplechovaná, ke konci výroby celokovová s pevnými okny.

Co se týká kabiny, tak a co je na modelu se začla vyrábět v roce 1953. Je to kabina s negativním sklem čelního skla.Fotky které mám v knize o T111 jsou pouze se starší kabinou a ta má pozitivní sklon skla a je víc zaoblená. S touto kabinou jsou až stroje T111S2 vyrboné ke konci jejich výroby...

T111S2 se vyráběla ještě ve verzi kdy se sklápěla jen dozadu a na levo.


suma sumárum... když si to tak pročítám, tak model stvárňuje kombinaci obou kousků. Což teoreticky k lidové tvořivosti nemusí být až takové sci-fi. Předchozí příspěvek jsem obšlehl z netu, nebyl jsem doma a neměl přístup k publikaci.
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od atlon »

Nákladný terénny automobil Tatra T 111 S - trojstranný sklápač s hydraulickým vyklápaním korby, určený na prepravu sypkých materiálov bol vyrábaných v dvoch verziách :

verzia S s drevenou korbou a S2 s kovovou korbou.

Výrobca : Tatra, n.p. Kopřivnice

Tatra T 111 S - drevená korba ovládaná jedným valcom, rozmerov 4720 x 2350 x 400 mm bola osadená na podvozku vozidla T 111 R

Tatra T 111 S2 - kovová korba ovládaná dvoma valcami, rozmerov 3920 x 2340 x 480 mm bola osadená na podvozku vozidla T 111 NR / s navijakom / ..
;)

Tatra 111 - prehlad verzií
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomáš S. »

Ano já vím :) , ovšem přečti si to co je tu ještě jednou - nikdo netvrdí, že T111 S neexistuje. To, že to neexistuje je odpověď na příspěvek Persena, kde uvádí, že se jedná o "jednostranný sklápěč T111" a ten opravdu není. A myslím, že dvoustranně sklopná korba se taky nevyráběla, to bylo až "vylepšení" majitelů, kteří to zavařili. To se dá potkat i dnes, občas i na brandýsáckejch vlekoch...

Takže jsme tam kde jsme byli ;) . A to teď neřeším vzhled a proporce modelu.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomys »

A není to jedno? Je to Tatra 111? Dohady bych pochopil u Liazky co nevypadá jako Liazka, ale tohle je naprosto v pohodě. Teda až na ty barvy, které fakt u PK neumí trefit.
Uživatelský avatar
jozkin
Moderátor
Příspěvky: 137
Registrován: úte 20.12.2011 12:57

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od jozkin »

No, v knižke Tatra úžitkové automobily je len jedna fotka T111 S2 a korba tej fotke zodpovedá. Na fotke je síce staršia oblá kabína, ale to podľa mňa nevadí. akurát by na tom modeli nemusel byť ten veliteľský poklop... ale miešať sa do toho nejdem a dúfam, že v Ostrave sa mi podarí model konečne kúpiť :)
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od petersen »

Původně jsem nechtěl vůbec reagovat .. ale vídím kolik inteligentů , všeználků a pamětníků tady je ..

Takže kdo se se mnou vsadí že se jednostranný sklápěč s kovovou korbou Tatra 111 S2 nevyráběl ???
věřte že ty boty prohrajete !!!!!!!!!!!!!!!
To že se něco nedochovalo , či o tom nejsou zmínky neb se to nevyrábělo masově ve velkých seríích či pouze na export a nebo případně to má pouze někdo zašité ve stodole pod nánosem holubích a slepičích exkrementů neznamená že to neexistovalo .
Obrázek

A ještě malý dodatek ..

Když mi dorazily na mail fotky nového modelu žádné typové označení u nich nebylo ..
při představování nového modelu jsem napsal pouze typové označení Tatra 111 . Typové označení pro typ nástavby jsem záměrně vynechal . A konstatoval o jaký typ nástavby se na modelu jedná . Model má jednostranně sklopnou korbu ( pouze do zadu ) . Já popisoval model ne skutečné auto !

To jsem netušil že se zde najde hnidopich který začne hledat problémy tam kde žádné nejsou .
Uživatelský avatar
Mára79
Příspěvky: 146
Registrován: sob 21.1.2012 11:17
Bydliště: Březová nad Svitavou

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Mára79 »

Petersen: Ta knížka ze které je ten článek jako důkaz, je nejhorší jakou jsem o Tatrách četl. Tím netvrdím, že nic takového nebylo.
petersen
Příspěvky: 52
Registrován: ned 19.2.2012 13:54

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od petersen »

máro79 .. jsou horší a i lepší .. každý má jiný metr ... avšak na každém šprochu pravdy trochu ... použil jsem informaci z veřejného zdroje lehce dostupného . Cokoli jiného je pro mne nepublikovatelné . Každý ví jak to s materiály na internetu chodí .

Víc se k dané tématice nebudu vyjadřovat .

Komu bude vadit že se třístranný sklápěč sklápí pouze dozadu není žádný problém si korbu upravit ke svému "uspokojení" .
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomáš S. »

:) všeználek, inteligent a taky pamětník - to fakt nejsem, kafrám jen do toho o čem něco vím, nebo si to aspoň myslím - ale můžu se i splést ;) . Ty Petersene já bych se i o něco vsadil, ale o něco normálnějšího, ne o boty...

Tahle, viděls někdy Tatru 111 jednostranný sklápěč? Zapomeň na nějakou knížku, kde je to zjevně blbě... Fotečku nemáš, info od někoho povolanějšího než jsme mi dva?
Já za sebe, nikdy jsem o jednostranném sklápěči, který by vypadal jak model, neslyšel, zatím jsem vždy viděl jen třístranný. I když jsem nad tím uvažoval, proč by z modernizace třístranně sklopného auta používali tu samou korbu sklápěče i na jednostranný? A aby to vyráběli ve fabrice?

Dobře popisovals model, já na to že se to nikdy nevyrábělo, nějak nevidím problém, spíš mi přijde, že si naštvanej, že sem citoval přímo tebe...
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne čtv 13.3.2014 17:08, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomys »

Se bavím...
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Zrzek »

Hmmm... Kterýpak z "akademiků" má větší lopatičku a kyblíček .... :roll: :roll: :roll:

Tak se mi zdá, že to tady zametu a na nějakou dobu zamknu.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Lukáš »

Počítám, že pro vydavatele, resp. autora nebude problém, aby nám (zřejmě petersenovými ústy) sdělil, podle čeho to naměřil a nakreslil. A bude jasno všem.. ;)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: PK Graphica (PKG)

Příspěvek od Tomys »

Jasně, zamknout a smazat. Ať je to tu jako v Quantanamu. Už by ste se mods. s tím mazanim a zamykáním mohli krotit. Dyť z vás má každej pudel. Ale jo...trestat se musí a moc se musí ukázat :twisted:
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“