BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od Ross »

Zdravím,
z několika důvodů jsem se rozhodl zkusit tuhle verzi modelu, komplet vyřezaného laserem.
Parní lokomotivy se mi líbí a zajímalo mě, jak moc "lehké" je sestavit takový model.

Několik pěkných fotek a popisů jsem našel v knize "Dampflok BR 86 Train in detail No. 2" a sestavení v základní verzi je ke zhlédnutí tady: http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 0&t=249580" onclick="window.open(this.href);return false;

Můj dosavadní postup:
Obrázek Obrázek
Nelíbily se mi ostré hrany kotle a podle fotek jsem se snažil to trochu upravit:
Obrázek Obrázek

rozvody pro el.výstupy byly tak zjednodušené, že si zasloužily upravit:
Obrázek Obrázek

stejně jako ventily atd.
Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Nastříkáno surfacer 500 - no spíš pokus o airbrush :
Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


Příspěvek upraven dle místních zvyklostí. moderátor Zrzek
Guxx
Příspěvky: 35
Registrován: pát 20.1.2012 23:27

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Guxx »

moc pěkná práce, taky jsem neodolal:-) narazil si na vyloženě nějakou chybu , nepřesnost?
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Ross »

Žádnou zásadní chybu jsem nenašel, ale je rozdíl to skládat tak jak to je (viz.https://papermodelers.sk/viewtopic.php? ... ilit=br+86" onclick="window.open(this.href);return false;) a předělávat nebo upravovat díly podle reálné předlohy.
Výzva jsou návodové kresby a rozmístění dílů: většinou se musí dost hledat a dost věcí v návodovce prostě nejde najít :D

Menší postup v barvení:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
asi budu muset otřít prach, je to dost vidět, že dlouho byla mimo provoz...

Ještě jsem se dopátral volně dostupné vodní pumpy od Lubosche:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Laďuša »

Ahoj,
pěkná mašinka. :)
Jenom koukam, že rozvody jsou na obouch stranách stejně. Asi už to nepude opravit (nebo to je pohyblivý?), ale ve skutečnosti jsou u dvouválcových lokomotiv o čtvrtotáčku přesazený, aby se mašina nemohla dostat do mrtvý pozice (nerozjela by se). Ale tak okem to vidět neni 8-)
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Ross »

Díky za upozornění...

je to celé pohyblivé, takže jen přetočit do správné pozice :D

Dokončil jsem nástřik vodní pumpy, ale možná ji ani nepoužiju, přesto pěkný doplněk, tak proč ho neudělat ?

Obrázek
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Ross »

Po delší neplánované přestávce jsem musel upravit některé nepřesnosti a lehce upravit střechu a některé přípojky potrubí.
Většina nebude moc vidět.
Přesto jedna viditelná změna je další okna v kabině...to nějak soudruzi vynechali...



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Ross »

Malá úprava ventilů, resp. v modelu tohle není moc povedené...

Obrázek Obrázek Obrázek
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 1:25 komplet laser

Příspěvek od Ross »

Tak opravdu nejvíce času jsem strávil hledáním dílů .........hledáním dalších dílů.....a dalších ...... nebo návodových kreseb, resp. fotek, abych vůbec odhalil co je co a kam to patří.
Je to na třech tloušťkách papíru a to na několika stránkách rozmístěno úplně absurdně nahodile a žádný souhrn který díl má jakou sílu papíru...

Za nesmyslné "doplnění" "rysů" č, tak a tak se musí autor stydět, jelikož jsou umístěné né jako na původním modelu u dílů, ale prostě tam, kde zrovna bylo místo....
Navíc na celkových nákresech spoustu dílů úplně chybí a ani fantazie nestačí..

Prostě pouze díky českému autorovi za knihu Dampflok BR Františkovi Kořánovi ,jsem aspoň trochu byl schopen se orientovat co kde a jak.

Není to sice žádná sláva, ale pro to to nedělám.

Malý pokrok:

Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od Laďuša »

Okna se za války na leckterých mašinach zaplechovávaly, takže neni vyloučený, že konkrétní předloha to tak měla.
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od weselan »

Spíš ho asi fakt zapomněli,na obrázku modelu ho mají,na samotném modelu ne,ani nějak naznačené že by bylo zaplechované.A jestli ju dělali podle plastového modelu od Trumpeteru(nebylo by to poprvé), tak ten to okno má taky.
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
pokusil bych se osvětlit jak je to s tím oknem.
Hlavní důvod bude asi ten, že model pravděpodobně vychází z první verze modelu a to jako PKP TKt3, co to tak sleduji, autor model přebarvil jako BR86, ale náko zapoměl udělat úpravu v modelu, a třeba předpokládá že si to každý dodělá podle fotek. I když ohřívač napájecí vody před komínem dodělal, to je ten válec, a světlík budky, poláci měli jen takovej šíbr.
Na některých polských lokomotivách to okno opravdu není, např TKt3-42 odkaz http://www.locomotives.com.pl/Freight%2 ... s/TKt3.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo také německé DRG 86 720 (Krupp 2871/1942)
Mám také tu knihu foografií, (modelářský manuál?) a postavený model TKt3 v M 1:45 od ADW, předpokládám že autor bude stejný, A. Wandke nebo u MODELYK ... Kolodzej? Asi to nemám úplně správně na písmenko, si nepamatuji. Jiného autora těchto lokomotiv z polska neznám.
Také jsem někde četl že se okno i zaplechovávalo, ale jakým způsobem nebylo popsáno jestli jen u PKP nebo i BR? Jak psal Laďuša.
Teoreticky je možné že konkrétní číslo lokomotivy okno nemělo, pokud ale stavíš číslo 86 001 je na fotografiích evidentní že tam je.
A jak jsi psal že jsi upravil ty rozvody pro el. výstupy? Možná jsem to blbě pochopil.
Tak tou slabší trubkou se tam pustí vzduch, a tou silnější trubkou co se táhne po kotli dolů, se sype písek z pisečníku, co je nahoře na kotli, rovnou pod kola.

Máš lokotku hezkou a povedenou, přeji zdárné dokončení.
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od hemza »

No nedalo mi to, a vyhrabal jsem z archivu od ADW tu BR86 v M 1:45, a tam teda to okno v dílu boku budky je. Tak že autor nezapomněl.
Model je lokomotiva s číslem 86 001, kde jak jsem psal minule, to okno u předlohy je.
A je dokonce i v tom manuálu lokomotiva 86 001 na fotkách, tak že ideální stav.
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od Ross »

Zdravím,
díky za rozborku těch oken, taky jsem našel více variant, ale okna jsem prostě dodělal.

Co se týče el.výstupů, tak jsem předpokládal, že jsou el.řízené, kvůli výstražnému označení ...asi můj omyl :D

Moc času teď není kvůli prac.vytížení, ale snad se mi podaří dodělat vnitřek kabiny a pak už toho moc nezbývá.
hemza
Příspěvky: 102
Registrován: pon 6.5.2013 15:13

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od hemza »

Zdravím,
ta výstražná tabulka nebo zpíš tabulky, jsou tam proto, aby obsluha která leze na horu aby dosypala písek do písečníku, nebo vůbec kam koli nahoru, počítala s tím, že je blízko drátů s vysokým napětím, a může dojít k úrazu el proudem.
Tak že na lokomotivách se objevili od časů elektrifikace.
Teda jestli jsem to správně pochopil.

Hemza
Ross
Příspěvky: 65
Registrován: úte 26.11.2013 16:36

Re: BR 86 Kriegslok / Angraf / 1:25

Příspěvek od Ross »

Zdravím,
po delší odmlce přidám nějaké přírůstky stavby.

Konečně se mi podařilo uzavřít prostor kabiny, jelikož jsem se někde dopustil nepřesností, tak to nebylo moc snadné.
ObrázekObrázekObrázek

Ale to bude vidět příště na fotkách.

Až bude čas, dodělám světla a pár detailů a snad se mi to do prázdnin podaří dokončit.
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“