Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Motor už jsem měl dřív hotový, ale čekal jsem, že bude kabina. Na motoru ještě chybí výfukové potrubí a tlumič s výfukem. To dodělám, až bude zadní rám. Tlumič má být pod blatníkem a někde u rámu. Teď to není jasné a také není k čemu přilepit. Předpokládám, že bude přilepen někde na zadním rámu. Ještě jsem dodělal tlumiče přední nápravy. Podle návodu má být jsem z jedné osičky. To neodpovídá návodové kresbě a fotkám na rajčeti a také je krátká. Tak jsem ho udělal podle fotek na rajčeti. Osičku jsem prodloužil a v hodní částí omotal barevnou rezervou.

Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od rybak »

Pěkná práce.
maggi
Příspěvky: 153
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od maggi »

Už se těším až to bude mít kola a kabinu. Předloha modelu je pro mě hodně atraktivní.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Nakonec jsi motor zdárně osadil, krásná práce.
Já jsem v podobné fázi stavby, jen nějak nejsem sto se donutit a spáchat report.
Motor jsem zkusil osadit. Budu muset předělat držáky. Ty zadní se mi tam kvůli startérům nevejdou. A taky přední příčník na rámu asi půjde pryč.
Přijde mi, že je tam tak nějak navíc :? ;) .
Tak, ať se dál takhle daří.
Vašek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Přední příčník jsem upravoval. Motor se povedl napasovat do rámu, dalo to zabrat, ale povedlo se. S držáky jsem měl taky problém.

Teď podle návodu se má spojit přední rám se zadním. Jenže přední rám už je spojený s podvozkem. Sice to v návodu nebylo, že by se už přední rám měl spojit s podvozkem, ale to vyplynulo z toho, že se měl motor vlepit do rámu a spojit s převodovkou. Teď jsem zjistil, že podle návodu se roury podvozku mají spojit s rámem později. Návod je zmatečný a je to nejslabší článek modelu.
Teď jsem chtěl podle návodu spojit oba rámy dohromady a dokončit výfuk motoru. Musím ještě počkal, až bude dokončen přední blatník, kde je otvor pro tlumič. Ještě jsem udělal dokumentaci hotových částí sestavených na sucho.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Pokračoval jsem podle návodu pokládacím zařízením. Díly e1, e2, e9 a e10 jsem rozřezal a podlepil laserovými díly. Sedlo to pěkně. Ve vystřihovánce byly v celku, s tím by se obtížně pracovalo. Dalo mně zabrat spojování kolébky a stožáru, strávil jsem tím dva dny. Bylo štěstí, že jsem nástavbu ještě nepřilepil k podvozku, při kompletaci byl mě podvozek překážel. Teď už bude následovat osazení na podvozek.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Nástavba je kompletní a na podvozku. Ještě na ni chybí přidat pár drobností, ty tam dám až po přilepení kabiny. Z návodu ani fotek na rajčeti jsem nezjistil, jak přilepit tlumiče zadní nápravy.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj Martine.
Pěkná práce. Já jsem zhruba ve stejné fázi.
S lepením kabiny počkej ještě na osazení pístu rozevíracího lana. Budu o tom psát v příštím příspěvku do mého vlákna. Je tam nešťastná posloupnost v návodu. Podle mě by se příčný nosník měl lepit až po osazení pístu. Je to tam hodně na fest a ten píst se pod nosník bude špatně dostávat. Možná bude lepší nelepit držáky na pístnici, ale na rám, a pak to tam nasunout.
Co se týče tlumičů předpokládám, že myslíš tlumiče druhé přední nápravy. Na zadních nejsou. Na rámu je čtvereček. Je to podobně, jako u první nápravy, akorát opačně, tedy před nápravu. Jinak by to kolidovalo s tyčí řízení.
Návodovek mohlo být ve šmikně určitě víc. Takový převrácený pohled na kompletní podvozek bez kol by pomohl s mnoha otazníky :) .
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Ahoj Vašku,
kabinu dám na rám, až budu mít hotové všechnu díly e. Píst rozevíracího lana už mám hotový, jeho kompletace taky bude hlavolam. Nejdřív přidělám kola. Tlumiče druhé přední nápravy už mám. Ale v návodu se píše o tlumičích z dílů d60 a d61. Tak jsem předpokládal, že bude u nástavby z d dílů. O návodu jsem mluvil s autorem v Neratovicích, kde jsme probírali návod. Důvodem tohoto návodu byly náklady. Ale aspoň mohl být na internetu. Taky je pravda, že návod měl mít jinou posloupnost. Aspoň budeme inspirovat další, co to budou dělat.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Celek jsem postavil na kola a na motoru jsem dodělal výfukové potrubí.

Obrázek Obrázek

A ještě s kabinou na sucho.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 639
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od Vojta S »

Vypadá to suprově.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Dokončil jsem soubory dílů a-e. Před přilepením kabiny ještě poslední pohled na motor. Na návodové kresbě spousta dílů není vyznačena. Při stavbě hodně pomáhají fotky na rajčeti.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Kabina už je definitivně na místě a také kanystry s výfukem.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od pan Tau »

Po delší době menší pokrok. Mám hotový základ mostů. Čekal jsem, že stavba bude snadnější než samotné auto, ale hluboce jsem se mýlil. Nejhorší bylo vytvarování a slepení vozovky. Nepovedlo se mně ji slepit bez mírného zvlnění, ale spodní výztuhy ji srovnaly.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra 813 AM-50 / FIREBOX / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Ahoj Martine.
Přesně ten pocit jsem měl taky, že šup dodělám most, a je to.
A ne ne! Je to další samostatný model.
Plošinu mám taky malinko zvlněnou. To je asi největší výzva celé šmikny.
Já to musel na chvilku odložit. Nějak mě to neustálé řešení "co, kam a jak?" mentálně vyčerpalo :lol: .

Máš to pěkný. Jen bys měl věnovat víc pozornosti retušování, nebo použít kvalitnější štětec. Je škoda těch přetahů :| .
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“