Yamato / Halinski / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Katapulty a jeřáb je na svém místě, plus jsem přidal nějaké drátky a zábradlí. Vzdaní části už chybí jen AAčka.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

To je prostě koncertík .... super
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od BabiTCH »

Vždycky, když přidáš nový fotky, říkám si, že něco napíšu.
Ale potom jen sedím a němě koukám...
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

Procpak mas takle ty katapulty s letadlama (byly tocici kvuli vetru, aby se nemusela pri startu otacet cela lod, jako letadlovky)? Letadla pokud nebyla na vzlet sedela na takovejch podvozcich na tech kolejich co jsou na zadni palube a katapulty byly podle vetsiny fotek nasmerovany k zadi na modelech pak jsou vetsinou vodorovne s lodi
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

Honza ma pravdu, navic upozornuji na jednu vec - letadla z katapultu startuji vzdy proti vetru, tedy v drtive vetsine pripadu ve smeru plavby (lod se natoci pridi proti vetru a pri plavbe vyssi rychlosti doda protivitr potrebny pro vzlet letadel). nedovedu si predstavit situaci, kdy startuji smerem na zad a navic takto obe sikmo na sebe.. sikmo ano, ale ve smeru plavby.
bud to otoc do prepravni pozice nebo pokud priprava na start, tak obracene.

anebo se snazis udelat to podle tohoto modelu? http://www.bismarck-class.dk/bismarck_c ... ldorf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Jak znám Ondru, dělá model jak se mu líbí... ne situaci z 1.8.1943.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Proč mám letadla takto? Protože loď couvá to dá rozum :lol:

Katapulty mám správně, navazují přesně na koleje pro ty přepravní vozíky, kdo tvrdí že jsou letadla nachystaná ke vzletu, nenapadlo vás že je to nakládka? Letadla se na katapulty na 100% nasazují v této pozici, dost těžko by to nasazovali nad hladinou vody. Navíc katapulty se otáčí kolem dokola, takže je můžu mít jak chci. ;) Možná jeden otočím o 180° aby to bylo víc cool a vy měli radost. ;) :lol: Občas kluci hledáte něco co tam není. :D Ale beru to, aspoň to tady žije a je sranda. :D
Umberto
Příspěvky: 479
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Umberto »

Ondro je to zatím pecka, postupuješ perfektně a model vypadá že je v pohybu:-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Na modelu skáču z jedné věci na druhou a mezi lepením zábradlí, výrobou stožáru, atd. jsem začal osazovat hotovou výzbroj na své místo. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Poslední větší prvek co bude na na lodi, stožár. Tímhle jsem spotřeboval i všechny papírové dílky z vystřihovánky, jupí. :) Ty tři základní nohy je potřeba dobře nastavit a nechat důkladně proschnout, zbytek už se lepil na pohodu i když se to nemusí zdát. Je to kombinace plastových profilů a měděných drátků. Ta anténa je z leptů.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
george
Příspěvky: 182
Registrován: pon 18.6.2018 6:23

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od george »

Jde ti to parádně, obdivuju lodičkáře, já bych to nedal. Krása
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj a díky.

Protože už se kvapem blíží Kyjov, šáhl jsem po téhle vyfikundaci a to je 3D tisk. Cca před rokem jsem si na GPMku všiml že se tam začínají tyhle věci objevovat a hned mě to zaujalo. Chvíli jsem váhal, protože jsem si nebyl jistý kvalitou produktu, ty fotky tam nejsou nic extra. Nakonec jsem to ale objednal. Kvalita mě velice příjemně překvapila, zvláště jednohlavňová verze a douhlavňová verze. Bohužel u trojhlavňové verze by to chtělo přidat o pár setinek materiálu víc, hlavně se lehce kroutí. Materiál se musí lepit vteřiňákem, modelářeské rozpouštědlové lepidlo na to nefunguje. Další věc je že materiál je dost křehký a už při oddělování z konstrukční desky se ledacos ulomilo, zvláště když součást děla byla menší než konstrukční "nálitek". Taky jsem měl v baleních pár dílků které nebyly na 100% vytvrzeny, takže materiál působil spíš jako z gumy. Když to vezmu kolem a kolem, nakonec jsem spokojen a tyhle doplňky mají budoucnost jako laserové díly. Jen to není nejlevnější, jedno balení vyšlo na cca 110kč

Obrázek

Odstranil jsem krycí domeček a můžete vidět drobné deformace hlavní.
Obrázek

Složený stav.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Teda Ondro!

Ale chápu tě, taky to nesnáším, A3 plná drobných dílků a kopírku na 1 dokonalý kus má jen Bakulda a nepůjčí!
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

Ze se nestydis, takle si zlehcovat praci :)))
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

JoskaM ... ne ne nestydím, a ještě jsem na to hrdej. :lol:

Mám tu 3 rychlé fotky od stolu. Stožár na svém místě, je vidět že už osazuju i ty AAčka.

Obrázek

V zadní části jsou nakreslené koleje pro vozíky s letadly, já tam přidal podkladnice a na ně drátek, docela to oživilo tu plochu.

Obrázek

No a mám tu vyrobený štítek, jen ho hodit do barvy ... snad příště. ;)

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“