Yamato / Halinski / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

tak vis ze te vzdycky jen tak popichuju abys tam nemel zbytecne male chybky.. abys za par let, az na to budes koukat, si nemusel rikat "kurnik porad tam ta chybka je, neni to dokonale, ze ja jsem toho Kubu tenkrat neposlechl.. :)

vrchni kridlo samozrejme vzepeti v reale mit ma. pokud jej nema mit model ve vystrihovance, je to chyba a zjednoduseni, ale budiz.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

ty ho chudaka pekne sikanujes :D :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Kubo budeš se divit, ale mě víc trápí když něco slepím hůř a přitom vím, že mám na to aby to vypadalo lépe. :)

Jako další na řadu přišel jeřáb. Tím bude záď téměř hotová. ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakendrid »

Krásná práce, ostatně jako vždy.
Moc pěkná pinzeta, kdepak by se taková dala sehnat, prosím? :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Bakendrid ... díky. ... Hele nevím, kdysi jsem jí dostal jako dárek. Našel jsem tohle, není to zrovna levná záležitost. https://www.denteris.de/laborbedarf/ins ... -hammacher" onclick="window.open(this.href);return false; ... ale kdysi jsem viděl téměř stejnou co mám já v MPM v Brně.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

cela sada za stovku :)
https://www.tipa.eu/cz/pinzeta-kinzo-7ks/d-146085/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Pinzety za 100 nedoporučuji, kroutí se v ruce jako bláto. Je lepší vyhodit více peněz za pevné pinzety.

Ondro co používáš jako lana? gumové nitě a pak drátek na hák?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jo, jo, je to jako s nůžkama a skalpelama, jde to koupit za 20kč, ale ta kvalita a funkčnost tomu odpovídá. ;) Celkově doporučuji pinzety a nůžky chirurgické kvality. Nůžky používám tyto https://medicinske-nastroje.cz/chirurgi ... y-iris-231" onclick="window.open(this.href);return false; délky cca 14,5cm.
Skalpel mám tento. https://www.promodely.cz/Odlamovaci-nuz ... -d1374.htm" onclick="window.open(this.href);return false; A že jsem jich odzkoušel fakt hodně.


Josko je to tak, je to gumová niť a na hák jsem použil drátek 0,4mm.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

vypadá to parádně!
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Askhael »

Brzdič píše:Ahoj

Jo, jo, je to jako s nůžkama a skalpelama, jde to koupit za 20kč, ale ta kvalita a funkčnost tomu odpovídá. ;) Celkově doporučuji pinzety a nůžky chirurgické kvality. Nůžky používám tyto https://medicinske-nastroje.cz/chirurgi ... y-iris-231" onclick="window.open(this.href);return false; délky cca 14,5cm.
Skalpel mám tento. https://www.promodely.cz/Odlamovaci-nuz ... -d1374.htm" onclick="window.open(this.href);return false; A že jsem jich odzkoušel fakt hodně.


Josko je to tak, je to gumová niť a na hák jsem použil drátek 0,4mm.
Ahoj. Zajímá mě ten skalpel, na který dáváš odkaz. Nekymácí se tam ta čepel? Jaké tam jsou vůle?
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od yvan »

S pinzetou to ale není kterou ano a kterou ne, ale kterou k čemu a kterou k něčemu jinému. Zcela záměrně se dají sehnat tvrdé a pevné a vedle toho i měkké. Rozdíl je v použití a to i pro papír.

Když budu chtít stisknout dvě vrstvy papíru, nebo plochý díl lepit natupo, vezmu si tvrdou pevnou pinzetu. Když ale budu chtít menší hotový celek přilepit k jinému celku, mohl bych ho nechtěně tvrdší pinzetou zmáčknout víc a poškodit ho (tvar nebo povrch u lakovaných částí), nebo mi naopak vypadne. Na to si vezmu měkčí pinzetu, která není na to, aby mi něco pevně přidržela, ale aby zregulovala tlak v prstech a nezničila to, co držím. Směrem stisku na to tlačit nebudu, jenom to položím na místo.

Typicky nerezové, chirurgické/zdravotnické a letovací pinzety jsou tvrdé. Letovací nebývají ovšem příliš přesné (ani na to nejsou dělané). Naopak pinzety pro elektroniku (většinou černé barvy) jsou měkčí, aby s nimi nedošlo k poškození součástky při osazování na DPS. I ta sada za stovku může mít využití, pokud nezáleží na přesnosti stisku a geometrii konců. Nakonec ty nejměkčí si můžete vytvarovat podle svých potřeb.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Trošku se nám to tu zvrhlo :D

Askhael ... je tam maličká vůle, ale klade odpor, čepel v tom rozhodně nelítá. ;)

Jako 95% toho co slepím tak na to používám těchto 5 nástrojů :)

Obrázek

A aby se neřeklo že nic nedělám, tak tady malá zatěžkávací zkouška. :lol:


Obrázek
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kovi »

Panečku, to je ale super práce a ty 155mm osazené v postavení 456 mm děl mi připomíná má mladší léta na Navyfieldu :D
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Let the hammer fall :lol:
Ondro je to masakrálně koukatelný :shock:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky kuci. :)


Papírové dílky už se blíží ke svému minimu, což je fajn. :) Mám tu poslední velkou část a to hlavní děla ráže 460mm. Samozřejmě tam ještě přijde dráteničina. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“