MS Models

Moderátor: Vojta Č.

Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Ahoj!
Letošní rok se nesl v duchu 3D tisku a na modely samotné nezbývalo mnoho času. Nyní je třeba dohnat skluz a tak tu máme zimní novinky pro rok 2022.

:arrow: První novinkou je lokomotiva řady 110 v barvách ČSD. Měřítko H0, tedy 1:87. Ve srovnání s předchůdkyní s předchůdkyní - řadou 150 - došlo k několika změnám. Tou asi nejdůležitější je snaha o zjednodušení modelu, zároveň ale byl i cíl zachovat co nejvíce detailů. Další příjemnou změnou je psaný návod a návod grafický v podobě "step by step". K lokomotivě lze standardně přikoupit laserem řezané díly (naskladněny budou cca 14.12.2022), leptané díly a detaily zhotovené technologií 3D tisku. K zakoupení ZDE
Obrázek

:arrow: Další novinka je z kategorie MICRO series, tedy modely v měřítku 1:300. I zde proběhlo mnoho radikálních změn. Hlavní změna je v principu vydávání jednotlivých modelů, které se nově nebudou prodávat zvlášť, ale v ucelených setech (sešitech). Prvním zástupcem jsou Osobní automobily 1. Sešit nabízí 8 karet - tedy 8 druhů osobních automobilů značky Škoda. Konkrétně Škoda 1000MB, 100, 105, 110R, 120, 130 Rapid, Favorit a Forman. Každý typ obsahuje 12 kusů v různém barevném provedení. K zakoupení ZDE
Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Ahoj!
Jarní novinky roku 2023 se nesou v duchu resinových doplňků pro měřítko 1:25, které jdou částečně ruku v ruce s novinkou od AC models - nákladním vagonem ČSD řady Z. Vše naleznete v novém čísle MS NEWS ZDE nebo v sekci novinek ZDE.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: MS Models

Příspěvek od Lukáš »

Ahoj štefíno,
přes víkend jsem zkusmo slepil pár mikro autíček. Občas jsem si dodělal nějakou tu chlopeň, aby to lépe chytlo. Ještě to nemám úplně v ruce, ale přimlouval bych se za o něco slabší papír. Osobní auta z ábíčka se v tomto ohledu lepí lépe a díky slabému papíru se téměř nemusí retušovat.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Lukáš píše:Ahoj štefíno,
přes víkend jsem zkusmo slepil pár mikro autíček. Občas jsem si dodělal nějakou tu chlopeň, aby to lépe chytlo. Ještě to nemám úplně v ruce, ale přimlouval bych se za o něco slabší papír. Osobní auta z ábíčka se v tomto ohledu lepí lépe a díky slabému papíru se téměř nemusí retušovat.
Ahoj Lukáši,
díky za zpětnou vazbu. Auta jsou tisknutá na papíře 140g, ale mohu zkusit příště dát další osobní auta a podobné menší záležitosti na 100g :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Ahoj!
Léto je v plném proudu a tak je čas na letní novinky! Ty se nesou především v duchu měřítka 1:300. Více na http://www.msmodels.cz a v MS NEWS zde
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: MS Models

Příspěvek od Shagrath »

Wow. Tak na 701 se těším jak malý kluk. Pro mě nečekaná novinka
Uživatelský avatar
Slepičák
Příspěvky: 345
Registrován: stř 14.3.2012 18:13
Bydliště: Dráchov;JČ kraj

Re: MS Models

Příspěvek od Slepičák »

Shagrath píše:Wow. Tak na 701 se těším jak malý kluk. Pro mě nečekaná novinka
Tak to je náš více kdo se těší
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Shagrath píše:Wow. Tak na 701 se těším jak malý kluk. Pro mě nečekaná novinka
Ono těch "nečekaných" novinek bude postupem času více, ale to se nechte překvapit. A to se nebavím o 10 let staré novince v podobě zamračené :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MS Models

Příspěvek od Brzdič »

Míro krásně zpracovaný katalog novinek. ;)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Models

Příspěvek od štefíno »

Díky Ondro. Snažím se, co jen to jde. I když musím přiznat, že už jsem asi na hraně toho, co může jeden člověk zvládnout :lol:
Odpovědět

Zpět na „Novinky významných vydavatelů - ČR“