LIAZ XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32 HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Já nevím, mně tam nic se čtvrcovými či kulatými oky nesedí; to raději nic.
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

no napsal jsem s prosbou o pomoc TEOvi a snad budu zařazen do listopadové sběrky. zatím tedy čekám, zda se nějaká mřížka podaří vyrobit a pokračuju drobotinou...
tažná tyč a hadice

(protože foťák odcestoval s rodinou na moravu, alespoň fotka mobilem...nakonec nevypadá zas tak zle)

Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od AmatER »

Tahle část čela by chtěla celá podstatně lépe promodelovat, než jen doplnit vyřezanou mřížku, když už se s tím budeš dělat. Viz ten tvůj odkazovaný obrázek. Nabízím echt díly z echt karosy ;)
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

hadice hadice hadice, už mě z nich bolí palice...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

nudné hadice na chvíli zastavily můj postup, ale dnes dorazily nějaké dezénky a taky nová motivace ve formě mřížky přední masky od TEA. natřel jsem jí černým akrylem, s výsledkem jsem spokojen a děkuji tímto TEOvi za pomoc a ochotu

Obrázek

tady ještě celek, palubka a palubka nasucho v kabině...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Já osobně bych mřížku stříkl pistolkou, než natírat hustou barvou štětečkem.
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

asi by stříkání bylo lepší, ale nemám pistolku, moc často jí nevyužiju, tak se mi nevyplatí pořizovat. barvu jsem nechal raději hustší, protože štětcem řídká barva by mi v mezírkách dělala "bubliny". mám sice hodně jemný vlas na jednom štětci, ale i tak ta barva trochu mřížku obalila. na živo to ale vypadá docela dobře...

teď mě čeká volant, tak ještě přidám jeden dotaz: z čeho vyrábíte volant? přijde mi škoda použít ten z vystřihovánky, raději bych plastický kroužek, ale marně přemýšlím, kde tak malý a hlavně tenký kroužek sehnat...
Amug
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.1.2012 9:46

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od Amug »

Ahoj zkus O kroužky od instalatérů.Prodávaj se sady s různýma velikostma stojí to pár kaček a má to každej bauhaus atd. .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Já jsem u traktorů dělal kruh volantu z měděnýho drátu, namotanýho na kulatinu odpovídajícího průměru a slepenýho vteřiňákem.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Přesně tak, drát odpovídajího průměru je ideální.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od bernie »

Muj recept na volanty je z oloveneho dratu a cigaret papiru, takze navsteva rybarske prodejny a trafiky to jisti.
Radek D.
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 23:14
Bydliště: u Plzně

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od Radek D. »

Já to teď na válci od RW zkouším z fíbrového těsnění a výsledek také není špatný
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

tak jsem trochu pokročil. mám několik nových poznatků: vyplatí se podlepit přesně tou tlouštkou kartonu, který je uveden. o desetinku mm navíc a došlo k problému s napasováním podlahy do kabiny. stačilo sice uřezat karton na šikmo na obou dílech a dá se to zvládnout, ale jsou to zbytečné nepříjemnosti.
volant dopadl tak nějak neslaně nemastně. použil jsem pájecí drát, průměr 1,5 mm je asi zbytečně moc, ale nějak extrémně to neruší. naopak madlo tohoto průměru vypadá podle mě lépe, než originál (cca 1,2 mm).
co se týče volantu, příště raději vyzkouším ty těsnící kroužky, drát se sice dá, ale zůstaly otlaky od kleští při tvarování a nezakryje to ani akryl.

(bohužel jsem zapůjčil foťák tchýni na dovolenou, takže cca měsíc budou fotky jen mobilem)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

na poslední fotce jedno doporučení - konstrukce zadních sedadel je trochu málo bytelná, tak jsem to vyztužil několika vzpěrami. hodí se, když se napasovává podlaha do kabiny, sedačky pak zůstanou nezdeformovány...
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: Liaz XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

další postup - dokončená kabina. je to jedna ze zábavnějších částí celé stavby. rozmísťování příslušenství a napasování podlahy do kabiny je taky docela náročné. zatím pouze nasucho.

když jsem osazoval dýchací přístroje do úchytů na zadní stěně kabiny, neseděly mi opěrky hlavy a musel jsem je posunout. je to tam opravdu dost natěsno (zespodu je potřeba se trefit kvůli výšce sedáků (spodní část držáků jsem taky musel zkracovat) a shora to pak zas nevychází na opěrky hlavy)

docela opruz je taky do již přilepené palubky dostat vysílačku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

mám jeden dotaz - v přední části mi nasucho nesedí "doraz" přední mřížky na podlahu. je tam několik milimietrů distance. zbytek napasování je ale v pořádku. nevíte, čím by to mohlo být? v návodu se píše, že se mají díly přilepit k sobě, ale nezdá se mi, že by a maska měla takto ustupovat dozadu. v nejhorším vyrobím nějaký mezikus, ale nezdá se mi , že by to mělo být tak daleko od sebe...
Uživatelský avatar
geraltos
Příspěvky: 185
Registrován: úte 20.3.2012 22:37

Re: LIAZ XA 18.29 CAS K25 s vybavením / RW / 1:32

Příspěvek od geraltos »

malinko to pošoupnu nahoru a zopakuji dotaz: nemá někdo představu, jak vyřešit přední část? dobře je to vidět v levé části poslední fotky. díky předem
Odpovědět

Zpět na „Hasiči a vozidla veřejných (komunálních) služeb“