Ki-45 Toryu / FLY / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal78
Příspěvky: 27
Registrován: pát 30.3.2012 11:16

Ki-45 Toryu / FLY / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Michal78 »

Zdravím všechny,

posílám náhled na pár fotek ze stavby a hotového éra (velmi esteticky tvarovaného stíhače Ki - 45 Toryu). Historií se zabývat nebudu a přejdu rovnou k popisu stavby. Model je celkem nenáročný a vypadá velmi dobře. Model od Fly jsem měl poprvé a tak nemůžu srovnávat, ale až na pár nepřesností a nutných úprav se stavěl bez vážnějších potíží. Některé doplňky jsou snahou o reálnější provedení (např. chromování na podvozku, pokus o "olítané" hrany křídel). Přiznávám, že do přistávacích světel se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem těch pár hodin obětoval a výsledek myslím je vcelku uspokojivý.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pokud by se někdo do tohoto kousku chtěl pustit, tak doporučuju nenařezávat konce křídel u směrovky a zadních křídel podle předlohy, ale prodloužit řez zkrz celé křídlo. Na směrovce to sice jde trochu vidět, ale tvar křídel je pak reálnější.
Nevím jestli nenosím dříví do lesa, ale pokud by někdo chtěl vyzkoušet způsob chromování podvozkových částí jako já, tak stačí sloupnout vrstvičku z např. čokoládových tyčinek Kinder a tato staniolová vrstva má již na sobě trochu lepu, takže se celkem snadno aplikuje.

No a teď prosím o objektivní kritiku, pár věcí bych určitě dneska dělal jinak, ale je vždy spousta věcí, na které u stavby nemyslím.
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ki-45 Toryu / FLY / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od bh69 »

Máš to pěkně čistě postavený, mně se to teda líbí a nic ke kritice jsem nenašel :)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: Ki-45 Toryu / FLY / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od stockholmik »

pěkná práce
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2398
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Ki-45 Toryu / FLY / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Velmi netradiční předloha a ještě k tomu parádně slepeno, gratulace. ;)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“