Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Radnice_Rokytnice
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24.11.2022 20:52

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Radnice_Rokytnice »

Úplnou náhodou jsem narazil na existenci tohoto fóra a k mému překvapení jsem zde našel tento model radnice v Rokytnici nad Jizerou. A mohu potvrdit, že jeden již sestavený model existuje a máme ho vystaven v přízemí radnice na Infocentru. Je tam od roku 2014, kdy jsem ho sestavil - a předtím jsem ho celý vymodeloval. A ano, souhlasím s autorem úvodního příspěvku, který uvádí, že "Model radnice patří k těm nejsložitějším, které jsem zatím udělal." :?

Vytvořil jsem model naší radnice, rozložil na díly, nechal vytisknout a sestavil. Poté jsem oslovil jednu tiskárnu, jestli by mi model nevydala. Bylo mi sděleno, že by bylo dobré model upravit, aby nebyl "tak amatérský". S tím jsem souhlasil a od té doby jsme si vyměnili pár mailů, že se na tom pracuje, ale nikdo se mnou pořádně nekomunikoval... stále čekám (už více jak 8 let), jak to s mojí radnicí dopadne.

Díky za toto zjištění, že můj projekt vydání modelu rokytnické radnice se možná někdy uskuteční. Pokud by měl někdo zájem, mohu poskytnout k vytištění v měřítku 1:100. Není to žádná odbornost a tak precizní a krásný jako model, o kterém je tento příspěvek, ale sestavit jde a vypadá docela dobře :-).

Autorská práva si nenárokuji, ale kdyby někdo chtěl k vydání modelu sepsat úvodní slovo, co mě k tomu vedlo, kde a jak jsem získal podklady k vytvoření modelu, atd., rád budu nápomocen.
Sharing is caring :lol: .

náhled modelu
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Aki »

Možná se pletu, ale přijde mi, že ta radnice je nakreslená úplně znovu od nuly.
Radnice_Rokytnice
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24.11.2022 20:52

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Radnice_Rokytnice »

Ano, uznávám, na tomto modelu je odvedeno o něco více práce, než na tom mém. Rozhodně co se týče detailů, ty tam jsou mnohem lépe dopracované. Je dost možné, že je model vytvořen celý znovu - kde vzal ale autor historickou dokumentaci, rozměry objetku a řešení detailů z jižní fasády, která není nikde na žádných historických obrazech ani fotografiích zobrazena, netuším...

Pokud je to jediný zajímavý bod z mého příspěvku, budiž. Doopravdy budu rád, když bude model vydaný, jen jsem byl objevením tohoto vlákna zaskočen, tak jsem cítil potřebu se vyjádřit.
Jinak námět pro autora - z důvodu autentičnosti by bylo fajn použít správný ciferník věžních hodin s atypickou čtyřkou https://ibb.co/gDVVgYj" onclick="window.open(this.href);return false;.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Aki »

Autor píše, že podklady dodalo město... ;)
Radnice_Rokytnice
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 24.11.2022 20:52

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Radnice_Rokytnice »

Ne, podklady jsem dodal já....
No nic, tak jdu zase o dům dále, každopádně přeji co nejzdárnější dokončení a vydání modelu.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: Radnice Rokytnice nad Jizerou / Honz88 / 1:150

Příspěvek od Honz88 »

Ano, je to skutečně tak. Tiskárnou, nyní už vydavatelstvím modely-vystrihovanky jsem byl před pár lety osloven s tím, že se na ně obrátil nějaký pán z Rokytnice, který nakreslil papírový model radnice (pochopil jsem to tehdy tak, že je to přímo nějaký zaměstnanec města) a rád by jej vylepšil a vydal. Dostal jsem k dispozici soubory s modelem i se 3D, jehož náhled je v odkazu o pět příspěvků výše. S vydavatelem jsme se shodli, že dotvořím model ve stylu, na jaký jsme zvyklí, což znamená detailní model s plastickými prvky, trojrozměrnými štíty, atd. Usoudili jsme, že bude jednodušší a příjemnější to celé vymodelovat od začátku, než překopávat původní jednoduchý model. Takže nakonec vznikl úplně odlišný model, který nemá s tím původním společného vůbec nic. Při tvorbě jsem vycházel z části stavební dokumentace pro budoucí rekonstrukci radnice, která jí navrací přibližně původní vzhled včetně ozdobných prvků na fasádě. Takže model se také snaží zachytit původní vzhled.
Děkuji za poslání fotky hodin, pokusím se ji do modelu zakomponovat.

A na závěr jedna dobrá zpráva, konečně jsem se zbavil mnoha jiných restů a zas bych měl mít čas se modelu věnovat. Je to můj velký kostlivec ve skříni, kterého už bych se rád zbavil. Tak se tu snad brzy uvidíme při dalším postupu.

Mimochodem, fotku toho postaveného modelu v infocentru nikdo nemá?
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“