MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Tak se mi zase začalo stýskat po miniaturních domečcích, takže začínám stavět druhou část MPR.
Vytisknuto to mám už od Vánoc, tisknul jsem celou část města najednou na 120g papír a tisknul jsem dvakrát, jednu barevnou verzi slepím, ze druhé černobílé udělám šablony pro podlepení stěn. Podlepuju 0,5mm kartónem.
A zase to budu lepit když na to zrovna budu mít náladu, takže když mi to půjde, tak za tři nebo čtyři roky by mohlo být hotovo a mohl bych pokračovat třetí částí. Je to životní dílo :D

Obrázek Obrázek
Eggy
Příspěvky: 108
Registrován: pát 21.9.2012 20:28

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Eggy »

Jseš borec!
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Eggy píše:Jseš borec!
No spíš magor :)

Vytiskl jsem si v měřítku plány druhé a třetí části a slepil je k sobě, vypadá to moc pěkně, ale bude trvat hodně dlouho, než to město vyplním budovami. Tyhle necelé dva domečky mě zatím stály 7 hodin práce.

Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Nafe_CZ »

Supr! Kochám se.
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Bakendrid »

Tohle je prostě nádhera, je to super nápad a inspiroval jste mě. Já vždy po slepení MPR toužil, ale nikdy jsem na ní neměl místo a takhle to půjde! Po čtyřletém shánění starých abc, různé burzy, aukce jsem sehnal kompletní MPR a pustím se do ní :)
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Bakendrid píše:Tohle je prostě nádhera, je to super nápad a inspiroval jste mě. Já vždy po slepení MPR toužil, ale nikdy jsem na ní neměl místo a takhle to půjde! Po čtyřletém shánění starých abc, různé burzy, aukce jsem sehnal kompletní MPR a pustím se do ní :)
Jen se do toho pusť. I v té poloviční velikosti to je slepitelný, jen je to na dlouho.

Část A mám hotovou, trvalo mi to slepit celkem 12,5 hodiny. Tyhle části MPR jsou jiný, než ta první, je tu více menších domečků a je docela těžký je dávat k sobě. Ještě, že mám několik různých pinzet :) Jak se to tak stává, tak fotky odhalily drobný chyby v retuši, které očima nejsou vidět. Ale opravit je můžu :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Koukám, že jsem už rok na MPR nepokračoval. Pořád bych ale chtěl to městečko jednou dokončit, takže jsem v říjnu dal dohromady další blok, skupinu šesti domů s číslem popisným 32 - 37. Přilepil jsem je k minulému bloku, čímž vzniknul blok o 11 domech, který se vejde do dlaně.
Je tady poznat výrazný rozdíl mezi první MPR a těmito dalšími dvěma částmi. Domy jsou tu menší a složitější, objevují se různá zákoutí a schody a tady už narážím na limity toho, co jsem schopný slepit. Už na to ani nevidím, některé chyby v retuši jsem poznal až na fotkách.
Nicméně se domy celkem podařilo k sobě spasovat, malá chyba je ve vnitřním dvorku, kde asi o milimetr nedoléhá terén k domu z minulého bloku. Není problém to opravit použitím náhradních terénů.

Příští blok domů snad dodělám dříve než za rok, jinak stavbu nestihnu dřív, než se mi zhorší zrak natolik, že budu moct lepit jen MPR v původní velikosti :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Eggy
Příspěvky: 108
Registrován: pát 21.9.2012 20:28

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Eggy »

:D Nádhera! :o :shock:
Uživatelský avatar
Martin Č.
Příspěvky: 247
Registrován: čtv 26.1.2012 15:17
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Martin Č. »

Krása! Obdivoval jsem i naživo první MPR. Musím říct, že to zmenšení je neuvěřitelně praktická věc. Sám právě lepím MPR I a bohužel na to zmenšené už bych jednak vůbec neviděl a především neměl ani modelářskou schopnost to slepit. Čili dělám tu nepraktickou původní velikou verzi u níž budu řešit nerudovské "kam s ním". Tady se chodím velmi rád inspirovat. Ať se dílo daří!
Uživatelský avatar
TOm.a.s.h.
Příspěvky: 186
Registrován: sob 21.1.2012 0:50
Bydliště: Chýně

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od TOm.a.s.h. »

Ahoj, máš to parádní. Netrpím zrovna přebytkem místa a tohle zmenšení se mi jeví jako ideální... Zajímalo by mě jak si to tisknul? Originál sice mám, ale upřímně se mi nechce rozebírat kvůli scanu a zmenšování. Pokud si tím už prošel, tak bych chtěl poprosit o tvoji zálohu :) Vlastnictví klidně doložím :) Láká mě si jednou za čas slepit malý domeček jejichž soubor mi nezabere půl obýváku :D
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Díky za reakce :) Byli jsme teď týden na horách s dětma, protože byly jarní prázdniny a já si tam vzal krabičku s několika nástroji a dalším souborem. Je to soubor C, kde je jedna středověká brána a dva domy. V Rokytnici nad Jizerou jsem po večerech narýhoval a vyřezal celou vystřihovánku, Zabralo mi to přes osm hodin práce a teď stačí to jen slepit. Řekl bych, že jsem asi v polovině. Je to časově náročný model :)

Obrázek
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Nemohl jsem se rozhodnout, jestli padací mříž u brány vyrobit otevřenou nebo zavřenou a tak ji udělám posuvnou.

Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: MPR / Richard Vyškovský / 1:280

Příspěvek od Horas »

Třetí soubor druhé části MPR mám hotový, asi bych se opakoval, kdybych napsal, že jsou domečky pěkně složité, je to velký rozdíl oproti krabičkám ze začátku stavby města. Je docela problém udržet úhly a zamezit kroucení při lepení zdí. Trochu se mi pokroutila nástavba nad mříží brány, ale není to moc vidět, jinak to celkem šlo. Teda až na schodiště, ohýbat a lepit ty půlmilimetrový schody bylo o nervy a na konci lepení se mi normálně třásly ruce :)
Model lepím už skoro 8 let a jsem někde za třetinou... :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Městské stavby“