Sketchup - triky, pluginy ..

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od bh69 »

docela šikovný plugin na rozkládání a také na doplnění chlopní

http://www.pumpkinpirate.info/flattery
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od bh69 »

a ještě plugin pro export do SVG (např. do Inkscape)

http://code.google.com/p/sketchup-svg-outline-plugin/
Uživatelský avatar
markus
Příspěvky: 99
Registrován: ned 22.1.2012 20:21
Bydliště: Košice

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od markus »

Mohol by mi niekto poradiť ? Stiahol som si už tri verzie Google sketchup 6 cz free a stále keď to nainštalujem tak je po anglicky. Asi som poriadne blbý, ale neviem tam nastaviť cz. Poradte ako na to, alebo dajte odkaz na zaručene cz verziu - vopred ďakujem.

edit: problém vyriešený. :lol:

pre niekoho komu by to tiež nešlo :

"- nainstaluj
- ak ho spustis je v ENG, ukonci ho
- nastav si regionalne nastavenia na cestinu (napriklad vo Win7 je to Ovládací panel - Hodiny, jazyk a oblasť - Miestne a jazykové nastavenie - záložka Formáty - vyber si Formát "Čeština"
- ak ho spustis s ceskym nastavenim - je v CZ"

vďaka patrí šikulke menom "skromny"
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Pavel Pejša »

Mám takový dotaz. Jelikož nejsem nijak zvlášť zdatný v počítačích, mám možná hloupý dotaz, tak se předem omouvám.
Je možné v google sketchup kreslit přené rozměry? Čili, když nakreslím třeba obdélník, jestli jsem schopen nějak zadat jeho přesné rozměry. Dále pak jestli je možné použít textury ve sketchupu a nějak je dostat do inkskape a tam je používat stejně jako barvy.
Po internetu jsem hledal návody na sketchup, ale nikde jsem se nedočetl, že je možno zadávat rozměry, jako třeba v Inventoru.
Ptám se proto, že při výrobě hradu bych chtěl zpracovat alepoň trochu terény a to už bohužel můj mozek nedokáže propočítat.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Vojta Č. »

Rozměry se daj normálně psát jako v každym CADu, bacha ma dvě věci - jak máš nastavený jednotky a na to, že souřadnice se musej důsledně oddělovat středníkem. Jinak doporučuju vytisknout Reference Card, dostupnou přes Help, hodně to pomáhá mít to před očima.
Jak je to s vazbou na Inkscape fakt nevím, ani s exportem/importem mezi těmahle dvěma.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Pavel Pejša »

děkuju. Nějak to zkusím a uvidím jak mi to půjde.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Pavel Pejša »

Asi jsem tatar, nebo co, ale jak mám zadat rozměry třeba obdélníku? Při vyplňování vlastností entity je to políčko vyšedlé a nejde nikam nic psát. A pak jestli je také možné některé komponenty uchopit a přiložit někam kde už mám něco vytvořeného.
Já jsem hledal někde nějaký příkazový řádek, kde bych maloval, ale do ničeho mi nejde psát. Mám google sketchup 6 který je v češině ale stejně z toho nejsem moudrý. Třeba nemůžu najít, kde by se zadávala třeba tloušťka čar.
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Pavel Pejša »

Tak už jsem se relativně se sketchupem naučil a vyrobil si terén. Jen bych ho teď potřeboval převést do inkscape. Tady nějaký plugin, ale já nevím co to je a vůbec nerozumím jak se do dělá. Byl by někdo chopen mi takto nějak vysvětlit o co jde, co si mám stáhnout a tak.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Sketchup - triky, pluginy ..

Příspěvek od Makr »

Výše to popisoval ve vlákně Aki,resp. někdo mu na to odepisoval.
Zkusím doplnit linkem. viewtopic.php?f=25&t=2063" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“