IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Bakulda »

Jak to napsat abych byl správně pochopen. Úroveň lepení je opět vysoká, kterou Ti může kdekdo závidět, je dobře,
že jsi se snažil opravit věci na které jsi byl upozorněn, ale mě tam chybí to zásadní - kousek z modelářovi duše.
Pro mě je ten model studený, bez jakýchkoliv emocí, který o ničem a o nikom nic nevypovídá, jako kdyby ho stavěl robot,
po dokončení si udělal další čárku do notesu, přepočítal je, zamnul si ruce jak pěkně sype jeden hotový model za druhým a jel dál.
Chybí mi tam takovéto viditelné pomazlení, pohrání si s detaily.

Takže se nezlob, je to pěkně slepené, ALE...
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Předem všem díky. :)
JoskaM píše:Jen si říkám, že ti tam schází tolik jinde vytýkaný panáček. Nebo je někde schován? :shock: :lol:
Panáčky od TEA mám, ale nakonec jsem je nepoužil. Možná je tam časem dodělám ale spíš ne a dám je na jinou loď. A pokud jde o přebarvování tak snad v budoucnu. ;)
fox píše:Brzdo promiň, ale kdyby si to dělal dýl, dal si víc záležet hlavně na té obšívce, pohrál si s tím a nedělal to jak na výrobním pásu, tak to mohlo dopadnout o mnoho líp.
Na obšívce jsem dělal skoro 14 dní takže uspěchaný to nebylo určitě, prostě mě to nesedlo. Hold ne každý model se povede podle všech představ.
Lukáš píše:Na první pohled dobrý, ale detailů tentokrát uteklo poměrně dost, na což u teba nejsme zvyklí. Asi ses už viděl u něčeho jiného, což?
Na tomhle něco bude, přece jen lodě nejsou úplně můj šálek čaje. :lol:
Bakulda píše:Jak to napsat abych byl správně pochopen. Úroveň lepení je opět vysoká, kterou Ti může kdekdo závidět, je dobře,
že jsi se snažil opravit věci na které jsi byl upozorněn, ale mě tam chybí to zásadní - kousek z modelářovi duše.
Pro mě je ten model studený, bez jakýchkoliv emocí, který o ničem a o nikom nic nevypovídá, jako kdyby ho stavěl robot,
po dokončení si udělal další čárku do notesu, přepočítal je, zamnul si ruce jak pěkně sype jeden hotový model za druhým a jel dál.
Chybí mi tam takovéto viditelné pomazlení, pohrání si s detaily.

Takže se nezlob, je to pěkně slepené, ALE...
Jasně chápu, těch vylepšení jsem tam moc neudělal, v podstatě jen návleky na dělech, okýnka. Mohl jsem ještě namotat hadice na navijáky nad tím jsem uvažoval až úplně do konce než jsem je nalepil na palubu, ale vyprdl jsem se na to, ale to bych mohl ještě dodělat. ;) Ale abych dělal na modelu taková zvěrstva jako předvádíš ty, tak to ne, nemám na to tvou laboratoř. :twisted:
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od MARTANEK41 »

V první řadě gratulace k dokončení ...... lodiček je celkově dokončených pomálu a každá představuje ohromný kus práce. :-)

Tvoje velká praxe a šikovnost je vidět .... ale musím souhlasit s bakulda .... při tvé profesionální úrovni lepení jiných modelů, je tady znát trošku moc velká rychlost a možná i nedočkavost mít model hotový. Rozhodně máš na víc :-) a těším se na nějaký další výlet na moře ... ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Aki »

o víkendu jsem si tuhle loďku prohlídnul z blízka naživo a myslím, že veškerá zdejší kritika míří trochu vedle. viděli jste někdo z páně kritiů, jak je to ve skutečnosti mrňavý??? pravda, obšívku jsem nezkoumal, ale nad nástavbou jsem slintal ještě při zpáteční cestě až do Hradce. makro vytáhne na světlo každej prdík, kterej oko často nemá ani šanci postřehnout. pro mě je to v tý velikosti dokonalý umělecký dílo, který se lehce vymyká mýmu chápání :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Oh díky Aki. :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Aki »

za málo :) však jsi taky sklidil největší potlesk, nechápu, že to nevyhrálo diváckou soutěž :) když jsem chodil koukat sem na fotky, myslel jsem, že je to tak 2x větší. jsem vůbec nepochopil, jak se dá třeba takový trojče v takovýhle velikosti takhle parádně udělat, jseš normálně démon :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od JoskaM »

No Bakuldova Světluška byla taky překvapením svojí titěrností....Jinak vím že to na flame, ale Japonský lodě, až na pár vyjímek mi příjdou bez duše skoro všechny...už co se barvy týče(ale je to jen můj názor)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od štefíno »

Aki: Tak záleží kdo a co hodnotí ;)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od Aki »

štefíno: tak já jsem ohledně lodiček jen okukovač a slintač, páč vím, že třeba tuhle loďku bych v takový kvalitě nedal, ani kdybych se rozkrájel :) Bakulda je samozřejmě taky šílenec a démon, o tom žádná :) já jen popsal dojem, kterej to na mě udělalo v reálu...
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od štefíno »

Je mi to jasný ;)
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od křemilek »

Přesně kamarad skláda plastikové lodě a dělá to jak popisuje Luisa přesně tak asilo ohyba se to dobře i na sotěžich torozhodči neulamuji mam stím dobré skušenosti na bojovce z anténami doporučuji
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od bedatruhlar »

Nebyl by slovník? Rád bych pochopil obsah příspěvku.Bohužel překladač mě Svahilštinu nějak nebere.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od štefíno »

To spíš bude psané na nějakém kódovacím zařízení :D
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: IJN Yukikaze / Halinski / 1:200 / Hotovo

Příspěvek od bedatruhlar »

Enigma??
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“