Karosa LC 735.00 / MG, Michal Antonický / 1:43

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Jarda F. »

Drobnými krůčky se stavbou zase o kus dále a k výsledku blíže ;)

Pokračoval jsem předním nárazníkem...ten jsem si rozdělil na tři samostatné části, vrchní a spodní část jsem podlepil čtvrtkou a na tupo slepil dohromady...

Obrázek Obrázek

Pak zbývalo doplnit dva ,,gumové,, dorazy a mohl jsem nárazník nalepit na místo...
Obrázek Obrázek

Dále jsem dal dohromady všechny střešní ventilace a pustil se do podvozku. Zde je nám tentokrát v podobě plastičtějšího rámu dopřáno zábavy o něco více než u dřívějších modelů :)
Obrázek Obrázek

Po vlepení desek podvozku do karoserie a zalepení náprav jsem se pustil do dílů rámu...zde první, zahřívácí, dávka ;)
Obrázek Obrázek

Vše jde pěkně od ruky, nikde jsem nenarazil na žádný problém ;)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Jarda F. »

Pěkný večer všem. Jak tak koukám, chtělo by to tu trošičku oživit...a když už, tak pořádně a rovnou to s LCéčkem i dokončím ;)

Ale vezmeme to pěkně popořadě...

Pokračoval jsem doplněním dílů střední části podvozku. Zde jsem narazil na problém, při pokusu o vlepení hlavních podélníků rámu se mi nedostávalo cca 3mm materiálu :?
Obrázek Obrázek

Nicméně to není žádná katastrofa, kdo na to bude koukat ze spodu, že :) I tak jsem vzal jeden z hranolků, který měl být ukryt pod plechem v zadní části a chybějící část z něj nastavil ;)
Obrázek Obrázek

Následovalo doplnění zadní části rámu a podvozek byl hotov...(na fotce ještě chyběl výfuk, teď už tam je) ;)
Obrázek Obrázek

Poslední dlouho odkládanou záležitostí byla zpětná zrcátka, respektive jejich rámy...ty jsem trochu vylepšil a místo papírových dílů použil plastovou kulatinku ;) Otázka na pár desítek minut a den na zaschnutí barvy...jak prosté...leč Karosa na to čekala téměř dva měsíce :oops:
Obrázek

Po zaschnutí barvy tedy zbývalo jen nalepit rámy na svá místa, seřídit zrcátka a tím je konečně HOTOVO

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

To by bylo ze stavby tedy vše, napříště se ještě pokusím dodat nějaké lepší finálové foto ;)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Waclaf »

Gratuluji k dokončení. Precizní, čisté - tak to má být. Takhle bych chtěl umět lepit. Ještě jednou upřímně gratuluji.

Ten tuning držáků zrcátek se mi moc líbí. Jakou kulatinku používáš? (myslím výrobce)
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od opel123 »

Fakt nádhera :shock: I modely bez interiéru mají své kouzlo , to zbarvení oken je nádherné. Co dodat ,fakt krása :!:
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Jarda F. »

Moc díky ;)

:arrow: Waclaf : Výrobců je více, Tamiya, Evergreen,...a určitě i další...seženeš snad v každé prodejně pro plastikáře, stačí říct že chceš plastikový profil a pak už si jen vybrat tvar a průměr... ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Brzdič »

Perfektní práce, radost pohledět. ;)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Waclaf »

Jarda F. píše:Výrobců je více, Tamiya, Evergreen,...
Jasně, to vím, to už jsem si dávno zmapoval na interfernetu...
Myslel jsem konkrétní zkušenosti s konkrétní značkou. Zatím jsem si nekoupil žádné, ale tuším, že už brzo mi rupnou nervy z různých drátků, špejlí, párátek & spol., a investuji do tohoto seriózního modelářského polotovaru. :)
Jarda F.
Příspěvky: 261
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Jarda F. »

:arrow: Brzdič: Díky, chvála zahřeje ;)

Tak osobně mám odzkoušenou Tamiyu, i větších průměrů a spokojenost...na Karose je použita nějaká ,,kusovka,, průměru 0,5 mm z modelářství asi za 7 Kč a pracuje se s tím stejně ;) Jen je potřeba oproti drátu počítat s tím, že plast se po ohybu má tendenci trochu vracet, takže to chce vychytat a ohyb přehnat. Nebo materiál nahřát, ale velice opatrně, velmi snadno se přepálí. Každopádně se mi díky lepení daří udělat mnohem jemnější a hezčí přechody než kdybych pájel drátky. Další výhodu bych pak viděl třeba u aut s rámem kabiny, rozdíl v hmotnosti bude znát a určitě ušetří přední nápravu ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Brzdič »

Tamiy dělá průměry 1,2,3mm což je dosti omezený sortiment. Pokud jde o materiál, tak je poměrně tuhý, což je fajn.
Evergreen dělá průměry snad od 0,4mm do 4mm materiál je ale podle mě méně kvalitní, je dosti měkký oproti Tamiy, ale dá se to. :)
Uživatelský avatar
Waclaf
Příspěvky: 287
Registrován: pon 23.1.2012 21:26
Bydliště: Dobřany u Plzně

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Waclaf »

Díky za vaše rady. Dnes odpoledne jsem naběhl do prodejny a pořídil si průměry 2, 1 od Tamyia a 0.63mm od Evergreenu. Tímto končím s ocelovými dráty a bambusovými párátky. 8-)
Omlouvám se za OT v tomto vlákně.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od samotr9 »

Smekám,je to nádhera, nechápu ten nárazník takhle slepený natupo, já s tím pořád bojuju a moc mi to nejde...tys to zmáknul dokonale, klaním se..
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Karosa LC 735.00 / Mega Graphic / Michal Antonický / 1:4

Příspěvek od Chimenes »

Krásné, velká gratulace.
Odpovědět

Zpět na „Autobusy“