Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Pro odreagování od modelů rychlých vozů F1, jsem si střihl do chaloupky, což jsem fakt už potřeboval.

Fotky ze stavby bohužel žádné nejsou, byl jsem tak zakousnutý do lepení domečku, že jsem ani neměl čas na focení.

Co se týče recenze jako takové, tak bych s klidným srdcem mohl o modelu napsat, že je to velice přesně autorem navržená vystřihovánka chalupy, která je v reálu postavená v části Makov - Pasekách nad Jizerou. Klasická poloroubená stavba vysokého typu, s bohatě zdobeným prkenným štítem. Chalupa sloužila jako škola.

Model lze slepit v jednoduché verzi, ale také obsahuje alternativní plastické díly pro reálnější vzhled dveří a oken.

Nyní pár fotek téměř již hotového modelu. A jo.....na mapách a leteckém snímku jsem si našel, jak vypadá okolí chalupy, protože na jedné průvodní fotce ve vystřihovánce jsem zahlédl i malou jednoduchou kůlnu. Tak jsem si ji dotvořil - její velikost jsem jen odhadl. Nyní mě čeká zatravnění terénu a osazení pár keříků (2 -3).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Také jsem trošinku vylepšoval. Ve vystřihovánce je kamenná dlažba v jednom kuse. Tak jsem si říkal, že by nemuselo být špatné kameny separovat a jednotlivě nalepit na místo kam náleží.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Miloš D.
Příspěvky: 168
Registrován: sob 21.1.2012 20:10

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Miloš D. »

Opět precizní práce v tvém podání. A jak píšeš - velice přesně navržená vystřihovánka.
Pochvalně mručím nad vylepšením dlažby. A věřím, že stejné vylepšení provedeš ještě na schodech do sklepa.
A těším se na terén v tvém provedení, určitě bude věrohodnější než můj "skoroanglický" trávník.
j_pajdla
Příspěvky: 42
Registrován: úte 24.1.2012 8:37

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od j_pajdla »

Mec pěkná práce, jako vždy...
Čím jsi řešil terén? Na polystyrénu je papírmaš či sádrová hmota?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Je tam nanesená vrstva herkulesu a na ní potom dvě vrstvy modelovací hmoty sloužící k imitaci různých druhů zemského povrchu. Je to podobné jako sádra, sypká hmota rozdělaná ve vodě, která zhruba do 20-ti minut tuhne. Nakonec na této hmotě z temepr vytvořen nátěr namíchaný tak, aby co nejblíže imitoval zeminu.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Podařilo se mi v obchůdku Top Gun, zakoupit stromečky a nějaké to křoví. Byl jsem tak schopen chalupu dokončit a trošku jí dát život. I když jsem se trošku odklonil od předlohy, kdy stromy a keře jsou v reálu osazeny jinak. Na cestičky a vyjeté koleje jsem použil patinátor - což je patinovací prášek, se kterým jsem lehce odstranil lesklý efekt, naneseného herkulesu na terénu. Také jsem se s ním snažil rozbít jednolitost travnatého pole.

Konečné resumé....ANO. Jsem s modelem chalupy a vytvořeným terénem okolo ní velice spokojen, stavba mi udělala radost a odreagoval jsem se od kulatých tvarů modelů F1.

Nyní pár fotek toho výtvoru, který nejspíš vemu sebou asi do Ostravy.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1739
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Aki »

u tý boudy mi chybí nějakej pes... jinak je to bez chybičky :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2397
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Brzdič »

Paráda Zdendo. :)
michal86
Příspěvky: 70
Registrován: sob 21.1.2012 17:21
Bydliště: kousek od Žďáru nad Sázavou

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od michal86 »

Super, moc pěkný, taky bych to jenou takhle chtěl umět :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Vojta Č. »

Budu za válečnýho štváče. Parádní chalupa. Parádní terén. O tom žádná. Naprosto bych podepsal předešlý příspěvek michala86.
Ale vůbec mi to nesedí dohromady. Přitom to má všechno, co to mít má. Je to umělecky nakřivo, je to perfektně slepený (možná až moc), jsou tam stromečky a křovíčka a cestičky a plochy jsou adekvátně rozbitý... Možná je to fotkou, ale spíš je to těma tlumenýma barvama té chalupy (která se mi líbí) a tím pastelkově barevným terénem. Nebo je to možná tím, že k takovémuhle vymazlenýmu terénu už by pomalu musela být ta chalupa ještě "chlupatější" - představil bych si vrstvené šindele nebo zvýrazněné rohové trámy, nedejbože plastické kamenné zdi...
Stručně - buď je ta chalupa moc sterilní, nebo ten terén moc realistickej. Ale rád se nad modelem nechám přesvědčit o opaku.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

V dubnu chalupu vemu sebou na Chodov. Tak to můžeme zhodnotit na živo. Jinak rád lepím z toho co mi poskytne autor. Málokdy se vrhnu na tunění, prostě čistá stavba je mi nejbližší. Je ale pravdou, že chalupa s papírovým terénem nebyla nic moc, zasloužila si něco takového co jsem vytvořil. Graficky je model velice vyvedený a při pohledu na něj, si myslím, že vytunění nikterak nepořebuje.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Tomáš 10 »

Máš to nádherný.
Můžeš dát prosím odkaz,kde přesně v Makově chalupa leží,nemohu to najít.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Když si na mapách seznamu zadáš Paseky nad Jizerou a dáš vyhledat, tak se Ti na mapě ukáže modrá hvězdička. Přiblížíš si mapu trošku....a pod hvězdičkou bude nápis Makov. Od tohoto nápisu je chalupa doleva a jsou tam dvě budovy těsně vedle sebe. Popisné číslo 90 Stará škola. No a když si pak mapu přiblížíš na maximum, tak se objeví letecký snímek.....vedle chalupy je postavená novostavba.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Jirka »

Pro jistotu - http://www.mapy.cz/#x=15.397247&y=50.718991&z=18" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od Tomáš 10 »

Ano,je to tady -
http://www.papirove-modely.cz/phpsource ... oto=156044" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky,v létě se tam zajedu podívat,mám ji v plánu :-)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Krkonošská chalupa / M.Bartoš / Dukase / 1:120

Příspěvek od bedatruhlar »

Zdendo to není psí bouda ,že nee?
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“