Vinný sklípek z JM / M. Hlaváč, E+Z / 1:150

Odpovědět
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Vinný sklípek z JM / M. Hlaváč, E+Z / 1:150

Příspěvek od IceZero »

tak jsem zjistil že do Brna rozhodně nic nestihnu slepit :( a původní plán nevyšel. Prohrabošil jsem se krabicí se starými vydáním ABC a našel jednu stránku na které byl tenhle sklípek. Z Jihu Moravy pocházím takže to byla vlastně srdeční záležitost. Jen jsem měl trošku problém s tím, že ta stránka co jsem našel byla bez návodu - dílů bylo celkem málo a tak jsem si řekl, že tohle bych mohl zvládnout v tom málu času který mi zbýval, abych si aspoň něco do Lužánek mohl přivést taky. No úplně to nevyšlo tak jak jsem si představoval - s retuší se peru pořád a nejspíš to bude můj nekonečný problém. Jinak se modýlek lepil krásně a myslím, že ty drobný chyby který mi tam vyšly jsou jenom v mých prstech. Jinak slepeno asi za 10 hodin čistého času - jsem prostě šnek :D

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Díky Bédo za tu radu se Zenitem, fakt jsem netušil odkud ten model je...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Aki »

mno... pokud se pletu, tak se omlouvám, ale mám takovej dojem, že tohle jsi nevyhrabal nikde mezi ábíčkama, ale stahnul scan z nějakýho warezu (navíc dost mizernej)...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Aki »

páč v originále ta slaměná střecha rozhodně není oranžová...

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Standa F. »

Jmenuje se to Vinohradnícke stavby z juhovýchodnej Moravy a vyšlo to v E+Z dvakrát - téměř jistě je prezentovaná stavbička z reedice z čísla 9/1998, která neměla tak dobrý tisk jako 1. vyd. (č. 5/1992) - barvy byly pozměněny a kontury lehce méně ostré a kontrastní. Časopis E+Z to v té době už "balil". Bohužel.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Aki »

teda Stando, ty jsi normálně chodící encyklopedie :) ty čtverečky na oranžový střeše byly v originále reedice taky? přišlo mi to jako hodně nepovedenej scan, něco takovýho bych se styděl v časopise vytisknout...
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od IceZero »

Aki: ty čtverečky v originále rozhodně nebyly, to je moje nešikovnost při retušování sem to zapatlal tak, že sem to pak zkusil přetřít celý. jinak to není tak moc vidět protože model je ve skříni spíš dál od okraje.

Jinak díky Standovi za hodně vyčerpávající informace. Možná to tak vyznělo, ale nechtěl sem tvrdit, že je to model z ABC jen že ležel mezi hromádkou modelů z ABC. V Lužánkách mi truhlařík Béďa prozradil, že původ mám hledat v ZENITU - jak je dopsaný pod fotkama.

A k tomu zde prostýmu slovu na W se vyjadřovat nebudu. Normálně chodím do zaměstnání, i když sice nevydělávám tolik co bych chtěl :cry:, ale i tak mi to na nějaký originály stačí - zvlášť s mou rychlostí lepení a cenou za tisk v copycentru. Tím ale nechci rozmíchat nějakou debatu, to je myslím zbytečný. Pokud bude to přání na vyšších místech, klidně tenhle model stáhnu z viditelných výtvorů.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Aki »

jestli je to tak, tak se ještě jednou omlouvám... béda mi napovídat nemusí, vím, co je slušnost (stačilo počkat, až sem zase nakouknu)
... nechtěl jsem to rozhodně nějak hrotit, jenom si pamatuju, že se mi kdysi dostala do ruky kopie, kde byla stejně "šrafovaná" oranžová střecha a dotyčnej se ani netajil s tím, že je to stažený... takže asi tak, no...
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / Zenit / 1:xxx

Příspěvek od Standa F. »

Takže když už je Aki takhle ostražitý na stráži 8-), koukněme na 1. i 2. vyd. v E+Zenitu - vlevo 1. vyd., vpravo 2. vyd.:

Obrázek

1. vyd. - pevný papír, cca 160-180 g, ostřejší kontury, jasnější barvy
2. vyd. - papír pevnější než kancelák, bělejší, ale slabší než u 1. vyd. - cca 120 g, nedobrý sken, moaré (rozrastrování) na doškové střeše:

Obrázek

Na rubu stříhánek je toto - vlevo 1. vyd., vpravo 2. vyd.:

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Vinný sklípek z JM / M. Hlaváč, E+Z / 1:150

Příspěvek od Aki »

díky Stando na vyčerpávající info, fakt zírám, co pustili do tisku... autor se s tím mazlí (viz první vydání) a oni pak pošlou veškerou jeho práci do kytek tím, že zprasej tisk... jináč kdyby to měl někdo doma a potřebovatl se toho zbavit, rád to povedený vydání koupím... :)
Odpovědět

Zpět na „Lidové stavby“