BR 52 / Modelik / 1:25

Modely soutěžní kategorie VDT

Moderátor: jozkin

Odpovědět
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 Modelik 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Zdravím, tak lokomotiva je hotova. Teď bych potřeboval od někoho z Vás poradit z čeho by bylo nejvhodnější udělat kolej pro ni, abych ji mohl pořádně už nafotit někde. U mé první lokomotivy jsem kolej vymodeloval s tvrdého kartonu, tam to šlo celkem dobře jelikož nebyla moc dlouhá, ale tady bude potřeba aspoň 90cm koleje, a tam už by se to mohlo dělat hůř. Nevíte o nějakém jiném způsobu z čeho by se dala udělat pěkná kolej?
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: BR 52 Modelik 1:25

Příspěvek od stockholmik »

http://www.astra28.eu/free_download.html" onclick="window.open(this.href);return false; možnost stažení kolejí, jeden díl je kolejnice má cca 30 cm
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Začal jsem dělat na podstavci. koupil jsem obyčejnou dřevotřísku 18mm a k tomu okrasné lišty, kterýma jsem ji oblepil. Podstavec bude natřen na tmavě hnědou barvu. Přikládám dvě fotografie. Pro rejpaly, ty pražce a koleje jsou jen na oko přiloženy provizorně a nejsou úplně hotovy, kdyby mě náhodou chtěl někdo poučovat že to mám nakřivo :D
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Měl by jsi si ty koleje a pražce srovnat. Máš to nějaké pokřivené.....
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

:D já to říkal.. No mezi tím co pracuji na podstavci jsem se dal i do tvorby tendru. Zatím mám hotovou kostru.
Obrázek
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od AmatER »

Dřevěné pražce nikdy nejsou jeden jako druhý (takže jen srovnat, aby byly vzájemně rovnoběžné, délky přesahů vně kanál koleje není nutné nějak zvlášť řešit) a pokud se má jednat o trať, která nebyla položená strojně pomocí moderní mechanizace, ani kolejnice nebývají geometricky úplně dokonalé.

Btw. echt-mašinkáři už taky ustupují od prefabrikovaného kolejiva a nakupují samotné kolejnice, hory hřebů, hromady podkladnic a kilometry balzových lišt na hromady švelů, ti více praštění si sami stavějí i plně funkční výhybky (tj. nejen pohyb výměny, ale dokonale modelová táhla, pohyblivé závaží a návěstidlo výměníku a dokonalé makety závěrových mechanismů).
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Máš ty pražce nějak křivé
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

:) To sem měl co napsat.. :)
Jinak dnes jsem koupil kamínky a už mám zhruba třetinu koleje s nimi osazenou, však zítra přiložím zase nějaké foto..
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Přidávám foto podstavce, dá se říci, že je hotov, přemýšlím ještě, zda dělat terén kolem toho kamení a nebo to nechat tak už. Snažil jsem se dnes na zahradě nafotit lokomotivu, udělal jsem hromadu fotek, ale v tom prostředí to není ono, asi pak frknu někam k železnici a někde tam to nafotím, ať je i pozadí za lokomotivou sladěné.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Osobně bych použil spíš šedej štěrk, ale to je o vkusu. :) Každopádně bych přidal nějakou zeleň a hlavně patinu od maziv. ;) Jinak pěkný.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od rybak »

Já bych to nechal jak to máš, je to moc hezký.
Je sranda, jak ti každý radil s těma pražcema.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od yvan »

Já teda, mohu-li, bych to s patinou moc nepřeháněl. Lehce zaprášit tak nějak ke stavu lokomotivy, aby to nepůsobilo moc čistě, ale žádný extrém. A když budou koleje s kamením jenom lehce, teda skoro nové, tak bych nedával ani trávu. Navíc by to moc poutalo pozornost.
barthe86
Příspěvky: 60
Registrován: sob 3.3.2012 10:55
Bydliště: Břeclav

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od barthe86 »

Zdravím, podstavec s kolejnicí ještě vylepším, není úplně hotov jak bych chtěl. A když to tak vemu, tak ani samotná lokomotiva není přesně podle mých představ. Teď když bych ji lepil, tak to udělám líp a hlavně bych si koupil laserem vyřezané dílky, tudíž by to hned vypadalo kvalitněji než to mám teď, jelikož jsem vše řezal ručně a to není tak přesný.. A taky bych použil místo natírání štětcem nějaké spreje. Bohužel tehdy mě to nenapadlo, byl to takový můj první model. Měl jsem i nutkání vystřihovánku znovu koupit a začít lokomotivu stavět od začátku a pořádně, jelikož vím, že by se dala udělat líp a to mě děsně žere :)
No přidám sem výběr pár fotografií, které jsem pořídil na zahradě, jelikož nevím kdy se dostanu k tomu, abych ji nafotil někde v prostředí železnice. To udělám asi až bude hotov i tendr aby to bylo kompletní.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2394
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda. ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: BR 52 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Tomáš S. »

barthe86 píše:Měl jsem i nutkání vystřihovánku znovu koupit a začít lokomotivu stavět od začátku a pořádně, jelikož vím, že by se dala udělat líp a to mě děsně žere.
A až bys to postavil po 2. tak bys sis řekl: "To mohlo dopadnout líp!", a lepil bys to po 3., 4., 5., ale nikoli šetkrát... 8-) :twisted:
Jinak-je to opravdu pěknej model. ;)
Odpovědět

Zpět na „Železnice / Rail cars and engines“