Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž -SKONČENO-

Fantastika a ostatní modelové kategorie

Moderátor: tata

Zůčastním se ?

Ano
20
41%
Ne
29
59%
 
Celkem hlasů: 49

Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od alien99 »

Jsem opravdu silně zvědav, co, z toho kvanta dílů hlavní šéfkonstruktér B@F vykouzlí. :shock:
...start se neúprosně blíží.....taky bych měl něco pošolichat... :lol:
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od B@F »

Jak pravil klasik: zepelín na Měsíci nemůže létat, protože tam není vzduch. Proto potřebujeme pořádné antigravy:

Obrázek

Nenechte se zmást vzhledem, nejsou to miny, ale všesměrové deformační generátory. Tyhle mašinky zakřivují časoprostor tak, že kosmidlu umožní "padat" libovolným směrem. Maximální zrychlení je omezené prakticky jenom výkonem napájecího zdroje. Jestli to dobře počítám, mohl bych z éra vymáčknout něco kolem 40 g.

Možná se ptáte, k čemu potom všechny ty raketové motory? Odpověď je jednoduchá: pro efekt. Tiše se vznášející stroj bez jakýchkoli světelných efektů je takový... nemastný neslaný. Jak by asi vypadaly závody F1 bez jekotu motorů, bez kouře a vůně spáleného asfaltu?
A když už, tak pořádně. Kyslík a vodík si necháme pro napájení palivových článků a přidáme něco, co pořádně svítí a kouří:

Obrázek

Tohle by mělo stačit zhruba na dvacet vteřin plného tahu trysek, potom už stejně zmizím divákům z dohledu :) .
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od B@F »

Tak co, kolegové závodníci, jak jste daleko?
Nevěřili byste, kolik se toho dá slepit za tři dny, když ve vedlejší místnosti zedníci mění okna a úplně všechno kromě modelářského nádobíčka máte schované pod igelitem :) .

Elektrické antigravy samozřejmě potřebují nějaký ten napájecí zdroj:

Obrázek

Cihla? Bedna dynamitu? Ne, baterie trakčních akumulátorů kombinovaná s baterií velkokapacitních kondenzátorů pro krátkodobé proudové špičky. Nabíjet se to bude z palivových článků, které snad smontuju příště.

A už je pomalu čas na zužitkování některých povinných součástek. Díly 2 a 4 padly na kryty vzduchotechniky na zadní stěně pilotní kabinky:

Obrázek

Kostra trupu je kompletní a už do ní osazuji první agregáty:

Obrázek
(pozn.: jakákoli podobnost se Sumcovou vzducholodí je čistě náhodná)

Na panoramatické fotky si budeme muset počkat - půlka toho bleděmodrého papíru, který používám jako pozadí, padla na pouzdra kondenzátorů, takže už se mi celý trup nevejde do záběru :P .
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od tata »

no teda .... :o
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od serpens »

Ing. Spendlik píše:Tak ja predstavujem tiež tím a hrubú stavbu zatiaľ nepomenovanej raketky.
Tím: Scuderia Spillo
Spendlik, ten tvoj post mi pripomenul toto, myslim, ze sem sa to celkom hodi :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od Michal Dostál »

Jenom malý dotaz, je nutné použít všechny základní díly ?
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od Tomys »

Jo...
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od B@F »

...ale naštěstí není předepsáno, jak se mají použít 8-) . Takže například díl 1 u mě skončil jako držák spodních trysek:

Obrázek

Uznávám, vypadá to jako dílo šíleného goblina, ale co se dá dělat - jsem rád, že se mi tam ten patvar vůbec nějak podařilo nacpat :lol: . Přední tryska ve sklopené poloze kupodivu docela hezky zapadá do toho rozeklaného konce.
(pro šťouraly: kyslíkové potrubí není vidět, protože vede z druhé strany, a přívody od nádrží k čerpadlům tam teprve budou)
Dino_CZ(Verča)
Příspěvky: 49
Registrován: pon 20.2.2012 11:58

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od Dino_CZ(Verča) »

Koukám že ty bys mohl navrhovat sci-fi lodě jak na běžícím páse, těším se až si ji prohlédnu v Brně.
Já se nejspíš taky zůčastním ale moje budou většinou ze základních dílů a různé tvary.
foksi
Příspěvky: 4
Registrován: pát 14.9.2012 22:48

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od foksi »

B@Fe, myslím, že by stálo za to, keby si si našiel čas a spravil tu nejaký seriál z postupu stavby. Sledoval som tvoje výtvory už pri rôznych predchádzajúcich príležitostiach a dohromady s tvojím super popisom to bola radosť čítať. Vidím, že slušne postupuješ, určite by bolo o čom písať! Prahnem tu po každom novom odkaze od teba. A myslím, že vôbec nie som sám. Nech ti to strihá a lepí.
Uživatelský avatar
alien99
Příspěvky: 128
Registrován: úte 3.1.2012 19:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od alien99 »

Tak jsem tomu přes svátky trochu dal a lehce předělal číslo i loď.... :mrgreen:

Obrázek

Takže z dílů vyšla superrychlá loď , která má přesnej počet částí a nic navíc

Obrázek

zadek lodi se honosí mrakem motorů .... tak rychlost se dá tak nějak očekávat :shock:

Obrázek

břicho je jednoduché konstrukce - dve přistávací nohy a vektorové motory. ;)
Pokud chcete vědět víc o použité technologii , tak je nesmírně složitá a jen vyvolení ji rozumějí.
...viz zde....asi nějaký technický pindy :mrgreen:

Obrázek

Letoun byl otestován a je připraven na OFR závody.... :D

Obrázek

Příště snad zodpovím další otázky...a budou i fotky... ;)
...jo a konkurence se nebojíme....prostě jim uletíme :mrgreen:
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od jiri.k »

můj 2faces je již hotov a v doku již půl roku čeká na konečný nátěr :mrgreen:
Uživatelský avatar
B@F
Příspěvky: 170
Registrován: pon 23.1.2012 15:50
Bydliště: Louny / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od B@F »

foksi píše:B@Fe, myslím, že by stálo za to, keby si si našiel čas a spravil tu nejaký seriál z postupu stavby.
Cože, tohle nestačí? :P

Během vánoc bylo relativně dost času, takže jsem trochu postoupil. Tady vidíte pravou stranu přídě:

Obrázek

První úkol byl postavit éro na vlastní podvozek, aby se přestalo převracet křehkými kousky dolů. To se víceméně podařilo, i když kvůli stísněným prostorovým poměrům musí teleskopické nohy i na modelu opravdu teleskopovat, jinak by nešly zaklopit do trupu :roll: .
Potom přišlo na řadu upevnění nádrží, což byla vesměs okometrická improvizace ze spousty trubek a výztuh. Poslední zbytky příčetnosti si vzaly dovolenou ve chvíli, kdy jsem začal mezi jednotlivými agregáty natahovat kompletní kabeláž :twisted: .
A jak je vidět podle těch dvou černých stupaček, bacilu Scrapheap Challenge se už asi nezbavím...
Uživatelský avatar
tata
Moderátor
Příspěvky: 195
Registrován: pon 12.12.2011 19:04
Bydliště: Galaxie Orlová

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od tata »

B@Fe tobě naprostá poklona zatím parádá a to jsem neviděl celek :lol:

Já sice mám postavenou Betu vlastního stíhače ale taky jsem vyzkoušel jeden nabarvit v gimpu ...

Obrázek

no uvidíme Brno se blíží tak bando jdem do FINÁLE !!!!!

Start je připraven ceny pro nejlepší také ........ 3:2:1: start ............... urááááááááááááááá
Dino_CZ(Verča)
Příspěvky: 49
Registrován: pon 20.2.2012 11:58

Re: Open Fan Race 2013 (OFR2013) Soutěž

Příspěvek od Dino_CZ(Verča) »

Zdravím já se taky přispěji nějakým tím modelkem ale už nemám čas vymýšlet tak jen spatlám nějaké díly dokupy a hodím na to nějakou barvu bez nějakých úprav, hold Sulaco má přednost a čas letí.
B@F: Ten tvůj stroj vypadá skvěle, těším se až ho uvidím máš dobrou fantazii.
Odpovědět

Zpět na „Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models“