Podlepování velkých ploch pomocí oboustranné pásky

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlepování velkých ploch pomocí oboustranné pásky

Příspěvek od bh69 »

Zdeněk-TEO píše:Jasně že by se dala ta páska nalepit před vyřezáním.
lepidlo má ale nepříjemnou tendenci napatlat se na čepelku nebo na nůžky - a čistí se to dost blbě ...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1734
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlepování velkých ploch pomocí oboustranné pásky

Příspěvek od Aki »

přátelé, kamarádi... jak jsem byl zastáncem podlepování oboustrannou lepící páskou, tak bych si teď nejradši nafackoval... zjistil jsem, že není páska jako páska. na Žlebech to drží parádně už rok a žádnej problém. ovšem co mi to udělalo po měsíci s Odolenou Vodou, to snad ani radši nechtějte vidět :( nevím, jestli se smrskla, nebo natáhla, ale každopádně mi to na stěnách vytvořilo šílený vlnobití, který už bohužel nepůjde nijak opravit, takže je celej zámek v kopru :(
takže pozor na to, jakou páskou podlepujete!
bohužel nevím, která páska přesně to byla, mám jich doma několik a vždycky sáhnu po tý, co mi přijde první pod ruku. pokud máte s podlepováním páskou nějaký zkušenosti (ať už dobrý, nebo špatný), sem s nima, ať víme, který značky určitě nekupovat...
Honza S. píše:No já jsem si nějakou pásku koupil abych metodu podlepování páskou vyzkoušel. Na pásce žádné logo výrobce nemám. Kupoval jsem ji v Liberci v papírnictví v Revoluční ulici. Až bude čas, tak ji vyzkouším. Ale po tom co jsi napsal, tak mám docela strach aby se mi nestalo to samý. Mám rozdělanej domeček, tak to na něm zkusím a uvidíme, zda se bude dít to samé co tobě.
Majo71 píše:Ja už nejakú dobu používam obojstranné pásky PP od chrudimské firmy EUROPACK a zatiaľ som s ňou problém nemal. Tu je odkaz na ňu, je tam i technický list, kde sú technické údaje, ako je hrúbka (tloušťka) pásky, atd.. http://www.europack.cz/katalog/samolepi ... -pp---bila" onclick="window.open(this.href);return false;
Aki píše:Já si doteď oboustranku nemoh vynachválit, ale teď mi nějaká aušusová sežrala několik desítek hodin práce :( už jsem to měl komplet hotový, včetně terénu...

Majo: heh, díky, a to jsem Chrudimák :D
(Reakce zkopírovány z duplicitního vlákna. Standa F. / mod.)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“