Galerie - Zax

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Zvonica v Lieskovom
(obec Cerová)

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

V obci Cerová (okres Senica, Slovensko), časti Lieskové sa nachádza zachovalá murovaná zvonica s jedným zvonom. Podľa farskej kroniky na tomto mieste stála staršia drevená zvonica postavená ešte pred kostolom, lebo už v roku 1793 bola ako veľmi schátraná opravená. Pri veľkom požiari v roku 1814 úplne zhorela a žiare ohňa neodolal ani zvon. V roku 1815 si dali Lieskovčania uliať nový zvon a o desať rokov si postavili novú zvonicu. V 60. rokoch 20. storočia ju poškodilo zemetrasenie i silný vietor, preto ju Lieskovčania opravili. Zvon po dlhoročnom používaní praskol, preto ho v roku 2020 nahradil nový. Pri posvätení dostal meno Ján na počesť cerovského rodáka arcibiskupa mons. Jána Bukovského. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som upravil - prerezal som okná a dorobil poschodie so zvonom, pridal jednoduchú podložku. ...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Climbing Santa Bank
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: -
(tentokrát bez videa, momentálne fungujem v provizórnom režime na notebooku, potrebujem preinštalovať windows na mojom PC na čo teraz nemám moc času, tak keď sa to podarí doplním aj video)

Idú vianoce tak pridám prvý vianočný automat - pokladničku so Santom. Hore sa hádžu mince vďaka čomu sa Santa posúva hore po komíne, keď je váha mincí dostatočná mince sa presypú dole odkiaľ sa dajú vybrať a Santa sa presunie do dolnej polohy. Aj tento automat sa dá kúpiť v digitálnej podobe na etsy.com. Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo a ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje pekne.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Papírový betlém

Mierka: ?

Autor: Tomáš Hrebík, vTOM

Vcelku jednoduchý betlehem, ktorý som vložil do krabičky, na pozadie som pridal pár hviezdičiek a na podlahu piliny.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Warming up for X-Day
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: -
(momentálne fungujem v provizórnom režime na notebooku, potrebujem preinštalovať windows na mojom PC na čo teraz nemám moc času, tak keď sa to podarí doplním aj video)

Pridám ďalší vianočný automat - rozcvičujúceho sa soba a keďže máme začiatok roka tak by sa takáto rozcvička hodila po silvestri asi nám všetkým. :wink:
Aj tento automat sa dá kúpiť v digitálnej podobe na etsy.com. Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje pekne.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

...pridám ešte prehľad modelov, ktoré som zlepil v roku 2023 (v takom poradí ako som ich postupne lepil) :

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Prajem všetkým veľa šťastia, zdravia a úspechov v novom roku a nech nám to lepí aj v roku 2024 ;)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Nativity play set

Mierka: ?

Autor: Playrama, Etsy

Keďže som bol skoro celé vianočné sviatky v práci, nestihol som si zlepiť skoro nič...pár betlehemov som ale začal a keďže teraz už mám viac voľného času môžem ich aspoň dokončiť...Ide o jednoduché betlehemy, ktoré som si zohnal na Etsi. Prvým je tento betlehem, ktorý sa dá postaviť s voľnými figúrkami, ktoré si deti môžu rozložiť. Ja som z toho urobil betlehem, ktorý som umiestnil do krabičky.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Nativity Set for Kids

Mierka: ?

Autor: HappyLarkspur, Etsy

Druhým betlehemom z Etsi je tento kúsok, ktorý je určený tiež hlavne pre deti. Takisto ako predchádzajúci som umiestnil aj tento do krabičky. Tým by som tému betlehemov tieto vianoce uzavrel, ďalšie pribudnú zase až za rok.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Rude Moose
(kinetický model)

Autor: COOL4CATS

Zdroj: etsy.com

Video: -

Minule som zlepil cvičiaceho soba, teraz pridám neslušného losa. :)
Už dlhšie som si chcel vyskúšať nejaký automat od COOL4CATS a keďže pred vianocami sa mi podarilo lacnejšie zohnať pár jednoduchších automatov od tohto autora, Rude Moose je prvý z nich. (v ponuke majú aj skutočne zložité automaty, ich cena je už ale pomerne vysoká) Keďže sa nejedná o digitálny download, treba si chvílu počkať než to z Anglicka doručia, automaty sú vytlačené na pomerne tvrdom papieri + na tenkom papieri je obrázkový návod s popisom. Skladalo sa to v pohode a výsledok funguje pekne.Je to taký tvorca dobrej nálady, keď prídem unavený z roboty stačí potiahnuť a los na mňa vyplazí jazyk, hneď mám lepšiu náladu. :D

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Citroen BX 4x4

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk" onclick="window.open(this.href);return false; (FE4064-free model)

Pár slov o predlohe:

V roku 1984 bol postavený prototyp s číslom 250 pre závod Paris-Alger-Dakar. Posádku tvorili Michel Morkycki a Odile Viemon. Vozidlo havarovalo na bok ešte v európskej etape a nemohlo dokončiť závod.

Obrázek

Moje úpravy:

Nedávno nám skončil Dakar, tak by bolo dobré pridať pár áut do zbierky miniboxov. ;)
Na začiatok som si vybral Citroen BX od FDS. Mala to byť jednoduchá stavba, ale po prerezaní mriežok v zadných oknách som si povedal, že by bola škoda to neurobiť celé, tak išli von aj predné okná a celé sa to trochu zvrtlo... :D predné okno som teda musel zaskliť, na bočné pridať mriežku (je trochu hrubá, ale nič tenšie som nezohnal) a pridať jednoduchý interiér s posádkou...ostatné úpravy sú už viac menej štandardné ako pri iných miniboxoch-urobil som trochu plastickejšie kolesá, prednu masku a kapotu a oba nárazníky, pridal stierač a spatné zrkadlá, na strechu anténu a svetlá...
Auto som zaprášil a pridal jednoduchú podložku, niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Penguin
(kinetický model)

Autor: Rob Ives

Zdroj: https://www.creativecenter.brother/en-g ... ts/penguin

Video: -

Rob Ives patrí k významným autorom kinetických modelov. Pár jeho vecí sa dá stiahnuť zo stránok Canonu, momentálne sa ale ďaleko viac jeho vecí dá nájsť na stránkach Brother. Takisto má svoje stránky.
Máme zimu, tak som si vybral jeho automat s tučniakom. Moc od neho nemám zlepené tak sa mi to nelepilo až tak dobre, čomu nepomohol ani fotonávod, ktorý z mojho pohľadu nebol až tak detailný ako by som si predstavoval... Automat funguje, len sa pohybuje trochu ťažšie koli čomu som musel spevniť niektoré časti pohybového mechanizmu. Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

VW Transporter T3 Dakar

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : https://www.minimodel.sk (FE4056-free model)

Pár slov o predlohe:

Ďalšie nie až tak úspešné auto z Dakaru. O tomto aute som toho moc nenašiel, okrem jednej fotky na ktorej sú 3 identické VW Transporter, ktoré mali štartovať v roku 1987...

Obrázek

Moje úpravy:

Auto som upravil podobne ako predchádzajúci Citroen, teda pridal som jednoduchý interiér s posádkou plus drobné úpravy od kolies až po strechu...keď som videl tie tenké kolesá oproti iným Dakarským miniboxom, tak je celkom reálna aj tá scéna, že to museli tlačiť, keď to niekde zapadlo do piesku... :) niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Penguin
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: https://creativepark.canon/en/contents/ ... index.html

Video: -

Ten minulý tučniak nefungoval celkom podľa mojich predstáv, tak som si zlepil ďalšieho od K.Saka a tento už funguje pekne...Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Mercedes-Benz 280 GE

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk (FE1735-free model)

Pár slov o predlohe:

Po dvoch menej úspešných autách som si vybral víťazné auto rallye Paris-Dakar 1983, posádku tvorili JACKY ICKX/CLAUDE BRASSEUR. Pri takto úspešnom aute existuje veľa fotiek či už pôvodného auta, modelov, alebo aj repliky, ktorá existuje, takže som si mohol dovoliť viacej úprav ako u predchádzajúcich modelov.

Obrázek

Moje úpravy:

Vzhľadom na množstvo fotiek, čo sa mi podarilo zohnať ide o najviac upravený dakarský minibox, čo som zatiaľ zlepil...Drobné úpravy sú od kolies až po strechu. Spomeniem aspoň tie podstatné:
-v interiéri som okrem sedačiek s pásmi a palubnej dosky s volantom pridal ešte čiastočne rám a dozadu rezervné koleso.
-podarilo sa mi zohnať fotku motora, takže som urobil jednoduchý motor a otvoril kapotu.
-upravil som čelnú masku, pridal som rám, svetlá, znak a zasklil som hlavné svetlá, tak ako to malo reálne auto.
Auto som zaprášil a pridal jednoduchú podložku, niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Gorila
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: https://creativepark.canon/en/contents/ ... index.html

Video: -

Ďalší jednoduchý automat zo stránok Canonu, tentoraz ide o cvičiacu gorilu. 8-) Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Začal sa nám veľkonočný týždeň, tak zlepím pár modelov s touto tematikou, prvým je:

Kostol nad Kalváriou Oščadnica

Mierka : 1:150
Autor : E.Drahošanová, O.Hejl


Kostol nad Kalváriou bol postavený tak isto ako Kalvária, na žiadosť oščadnických veriacich. Do novembra 1947 bol kostol vystavený a do júna 1948 bola dokončená vnútorná časť kostola. Architekt Anton Medrický daroval kostolu pozlátený obraz Panny Márie s Ježišom. Tak ako Kalvária, aj kostol nad ňou bol vystavaný výlučne z milodarov obetavých farníkov, rodákov, robotníkov a oščadnických bratov a sestier žijúcich v USA. Vďaka patrí aj Oščadnickému hasičskému dobrovoľnému zboru, ktorý počas celej stavby dodával ku kostolu vodu z potoka, a tým veľmi pomohol a uľahčil prácu na stavbe. Pred kostolom sa vynímajú tri veľké drevené kríže. Kríž v strede je najvyšší. Vysviacka Kalvárie, krížov i kostola nad Kalváriou sa konala dňa 15. augusta 1948 za prítomnosti 20 000 pútnikov.

Obrázek

Moje úpravy:
Tento kostolík má peknú ručnú kresbu, postavil som ho bez úprav, len som pridal jednoduchú podložku, asi najviac práce bolo s vyrezaním kríža...

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 372
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Tyrolský postní betlém

Philipp Schumacher (1866-1940)

Obrázek

Cez vianoce som pozeral v tv dokument o betlehemoch kde som sa dozvedel, že okrem klasických vianočných betlehemov, ktoré zobrazujú scénu narodenia Ježiša Krista existujú aj betlehemy Hromničné (na sviatok Hromnice) a betlehemy pôstne, ktoré zobrazujú scény kresťanskej Veľkej noci. Hľadal som na internete, či by sa nepodarilo niečo také zohnať a podarilo sa mi niečo nájsť.
Podarilo sa mi zlepiť Tyrolský pôstny betlehem. Ide o jednoduchší betlehem, ktorý obsahuje len figúry bez pozadia, ktoré sa dajú buď zostaviť ako jeden betlehem, alebo rozdeliť do samostatných 7 scén. Takto som postupoval aj ja, takže som si urobil 7ks 3D obrázkov. Ide o obrázky Getsemanská záhrada, bičovanie, nasadenie tŕňovej koruny, krížová cesta, ukrižovanie, hrob a vzkriesenie Ježiša Krista.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“