Starý nový začátek

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Poradí mi někdo nějaký model, nepůsobící jednoduše a nehezky. Něco fakt moc pěkného a přitom né zase moc složitého pro začátek? Lepil jsem před 25ti lety, je mi 35 :-D Piplačka mě baví a spíš jsem pro architekturu... MPR dobrý začátek?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od Vojta Č. »

MPR úplně cajk, na druhou stranu je to taky zpátky před těch 25 let :) Jestli něco současnýho, tak zkus začít nějakýho drobnýho Bartoše nebo Hejla, na zvyknutí, jak to vypadá teď jsou geniální ty maličké kostelíčky a rotundy, fakt moc pěkná je teď ta japonská série od Ondry Hejla, jestli máš co kde tisknout, je hromada věcí na internetu. Svět (i papírovej) je o pořádnej kus dál, než byl před 25 lety ;)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Tak tisk je druha vec, samozrejme se to nejak vymyslet da.
Ale mas nejaky priklad nebo mate nekdo, nejaky ten kostelicek, obrazek jiz hotoveho treba? :-)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Tak jsem zabrouzdal na stranky eshopu Ondry Hejla a mazec, těch kostelíčků čo jsem si i okouknul u Akiho, to je nádhera, díky za tip :-) Fakt povedené, ten toho má :-)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Jinak i třeba Milan Bartoš, ale to už je trošku složitější ... hrady atd...
Koukal jsem na jeho stránky: http://cockin-m.wz.cz/svojanov.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Má tam třeba bezděz, ale nikdy nevyšel, nevíte proč?
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od JanO »

Hezké kostelíky se taky dají vybírat ze sešitů Kostely I. a II.. Nebo třeba Nežárecká brána od Lesyho, report ze stavby je tady: viewtopic.php?f=48&t=4857" onclick="window.open(this.href);return false; .
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Diky moc za info od Vas :-)
Muzu se jeste zeptat? Proc maji nektere stavby 3D okna a nektere jen obyc nalepene 2D.
Nebo kombinace, chapu ze je to jednodusi nalepit ty obyc 2D, ale vypadaj divne oproti druhym.
Nebp dela si nekdo ty 3D treba z tech obyc aby to nevypadalo ta jednoduse?
Nebo je to dano opravdu vuci realne stavbe ze ma nektere rovne a nektere vydute...
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od Vojta Č. »

BlueShark píše:...
Nebo je to dano opravdu vuci realne stavbe ze ma nektere rovne a nektere vydute...
Většinou to tak je. Však se koukej kolem sebe, jak to vypadá. Někde to ostění je, někde ne, některá okna jsou vysazená až na fasádě. Takže jo, je to kompromis mezi tím, jak to má vypadat a taky co se dá vymodelovat. V té asi nejčastější stopadesátině je zkrátka jeden milimetr 15 centimetrů. Srovnej třeba tohle:
Obrázek
a tohle:
Obrázek
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Starý nový začátek

Příspěvek od BlueShark »

Diky za vysvetleni :-)
Chapu.
Ale ty vydute jsou stejne nej...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“