autobusy ŠD 11

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 620
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

autobusy ŠD 11

Příspěvek od pan Tau »

Měl bych dotaz na znalce autobusů. Na K-reportu jsem našel fotky autobusu, údajně ŠD 11. Tady je na ně odkaz.
http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... 484/108451" onclick="window.open(this.href);return false;

Má klasické bouchací dveře, jen zadní nejsou v zadní části ale uprostřed. Je toto tovární výroba nebo nějaká pozdější úprava? Pokud to byla tovární výroba, kolik jich bylo vyrobeno a je nějaký dochovaný? Asi před 30 lety lety jsem takový autobus viděl v Adršpachu na parkovišti u skal. Byla by to zajímavá předloha pro model, mohla by doplnit sérii vydaných autobusů.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: autobusy ŠD 11

Příspěvek od Honz88 »

Tohle není ŠD11, ale ŠL 11, jen má bouchací dveře. Menší počet takových kousků se vyrobil sériově, jen nevím, jestli je to případ i tohoto vozu z obrázku.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: autobusy ŠD 11

Příspěvek od AmatER »

Mám takový pocit, že to je originál, na kreportu se neobjevil poprvé. Rozhodně odpovídají okna s dvojdílnou šoupačkou, naopak nárazníky jsou z novějšího vozu s prolisama pro odrazky.
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: autobusy ŠD 11

Příspěvek od Honz88 »

Když se dívám na ta okna, kde v každém je větračka, není to náhodou ještě ta stará série, která měla dělené nárazníky?
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“