Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Příspěvek od JesterZeleny »

Zdravím ve spolek. Omlouvám se předem za tenhle spam, ale měl bych na lodičkáře vezdejší dotaz:

Dostal jsem od kamráda tuhle lodičku, že už to prej stavět nebude. Mě se tahle potvora celkem líbí (Ruskou "modernu" mám rád), ale je to ručně kreslený model z roku 2000 a co jsem tu četl o Fly Model, tak ho nikdo moc nechválil.

Žádnou kocábku jsem zatím nestavěl, ale až dodělám Mi-4, rád bych nějakou zkusil. Myslíte si, že to má cenu ztrácet s tím čas a zkoušet to postavit, nebo se na to mám vyhulit a koupit něco novějšího (třeba Chikuma GPM, nebo počkat na Takao od Hala...)?

Dík předem za názory.

PV
Listy
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 12.4.2012 20:32

Re: Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Příspěvek od Listy »

No tady se opravdu dá použít pouze univerzální odpověď našeho ajťáka: Záleží, co od toho očekáváš :!:
To první, nad čím bych váhal je, jestli si jako první loďku naložit zrovna takovouhle kládu! Osobně jsem tuhle vykrouhánku v ruce neměl, ale podle mých zkušeností se dá říct, že naprostá většina ručně kreslených modelů je celkem v pohodě sekládatelných. Někdy je ruční kresba dokonce výhodou, např, Dimitrij Hotkin a jeho ruské lodě vydané u GPM. Krásná kresba a stínování. Počítačová grafika je ve srovnání s ní na pohled dost sterilní... Tohle ale asi nebude ten případ :P . Příchod digitálních technologií naopak znamenal masívní nárust detailnosti a členitosti modelů. Hlavní otázka tedy zní, jak si stojí ručně a počítačově kreslené modely v poměru vzhled / vynaložená námaha. A tady se obávám, že "moderna" vítězí. Takže podtrženo sečteno: pokud opravdu stojíš právě o tento konkrétní typ, pak bych se toho nebál, slepitelné to určitě bude. Ovšem v případě, že toužíš postavit si jen tak nějakou parádní lodičku, neváhal bych a raději sáhl po nějakém tom Halovi nebo Gépeemku.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Přesunuto do Obecné diskuze
tombar
Příspěvky: 15
Registrován: sob 21.1.2012 20:41

Re: Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Příspěvek od tombar »

Ahoj
Tuto lodičku jsem kdysi stavěl a musím říct že je slepitelná.Jsou na ní sice nějaké chyby ale průměrný modelář si s tím dokáže poradit.Největší chyba je v délce obšívky trupu.Je totiž o centimetr kratší než délka paluby.To se však dá nadstavit.Jinak je na modelu množství zábradlíček,žebříčků,antén atp.zkrátka je tam hodně dráteničiny a to je důvod proč mi model zůstal jako kostlivec ve skříni.Kdyby si chtěl něco jednoduššího na rozjezd tak doporučuji Gornik od GPM je to lodˇ odvozená od ruské třídy Tarantul.Připojuji odkaz na pár fotek toho co se dá vysochat z ručně kreslené vystřihovánky.Na fotce číslo 10 je vidět nadstavení toho kratšího trupu.
http://www.navarin.ru/page_info.php/pages_id/43" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Sovriemennyj / 1:200 / Fly model

Příspěvek od JesterZeleny »

Díky všem za příspěvky a názory ;).
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“