Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BETA

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BETA

Příspěvek od miker »

Zdravím všechny modeláře. Opět tady máme další novinku od Spidy. Je to TATRA 815-2 ZO R45 12.400 4x4.1 v barvách Bonver dakar teamu, se kterou se umístil na Dakaru nováček Tomáš Vrátný spolu s navigátorem Otou Měřínským a mechanikem Radimem Pustějovským na pěkném osmnáctém místě.

Obrázek

Pár informací o autu.

Motor - Vznětový, kapalinou chlazený vidlicový osmiválec KHD Deutz BF 8M 1015C, přeplňovaný dvěma turbodmychadly Holset s mezichladiči stlačeného vzduchu, mechanické vstřikování paliva.

Nejvyšší výkon - 560 kW (744k) při 2200 min-1

Max. rychlost - 168 km/h

Karosérie - Speciální závodní nástavba konstrukce Loprais Tatra Team Team z ocelových oblouků a potahem z kevlarové plachtoviny, ochranný oblouk fixovaný k rámu vozidla, kabina Tatra TerrNo1, krátká verze, sklopná vpřed, vybavená vnějším i vnitřním ochranným rámem, anatomické závodní sedačky CIEB. Přídavné světlomety fixované na vnějším ochranném rámu vozidla.

Další informace zde - http://www.bonverdakarteam.cz./car/" onclick="window.open(this.href);return false;

Stavbu jsem začal (jak to u mně bývá zvykem) podvozkem a motorem. U podvozku se celkem zkroutil hlavní rám, ale nakonec pomohla hrubá síla lisování

Obrázek Obrázek Obrázek

Jako další na řadě byla plachta nástavby. Ta se mi stejně, jako u minulého ročníku dělala parádně, všechno sedělo.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté jsem vyrobil rám a postupně ho napasovával do plachty. K nástavbě jsem pak přilepil zadní dno s rezervou a blatníky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celou nástavbu jsem přilepil k hlavnímu rámu, potom jsem propojil všechno výfukové a vzduchové potrubí, to jsem dělal z drátů o různých průměrech.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

následovaly kola, ty jsem poprvé dělal bez záložek a výsledek se mi líbí o 100% oproti kolům se záložkama.

Obrázek

Jako poslední celek mně zbývala kabina. Celkové kapotování kabiny bylo celkem hektické, ale nakonec jsem to zvládl.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Další na řadě bylo osadit kabinu a kola.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec jsem přilepil čelní rám, zrcátka a bylo HOTOVO.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Po odtátí sněhu se můžete opět těšit na fotky z písku.

Závěrem by jsem chtěl opět poděkovat Spidovi za možnost složení tohohle modelu.
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od mára »

Tahle tatrovka je jedna z nejhezčích. Takový nákladní Lotus JPS. Krásný model.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od spida »

Jen bych chtěl upozornit že tato betaverze má ještě špatnou SPZ a brzo bude mít další sestřičku.
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od johnny7 »

Krasne prepracovany model na taku mierku. Jedine co mi trochu bije do oci, ze ked uz je to tak spracovane a aj interier to ma su kolesa z jedneho kusu. Zasluzilo by si to aspon trosku plastickejsi vzhlad.
spida
Moderátor
Příspěvky: 736
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od spida »

Vzhledem k tomu že ty kola nejsou plastická v podstatě ani ve skutečnosti. Tak nevim jestli to má smysl i tady v tom měřítku. Jedina plasticita co by se dala udělat je ta že by se vyřízl střed a o sílu papíru by se vlepil do kola takže v podstatě nic.
P.S kola jsou ze 3 kusů. Z jednoho to fakt neumim ;)
johnny7
Příspěvky: 56
Registrován: úte 24.1.2012 17:53

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od johnny7 »

Tak z jedneho kusu to neviem ani ja. :roll: Myslel som samozrejme bok pneumatiky aj s diskom. A aspon to vyrezanie disku a vlepenie do otvoru v pneumatike by urcite vyzeralo lepsie...
jiri.k
Příspěvky: 484
Registrován: úte 3.1.2012 21:55
Bydliště: praha

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od jiri.k »

není problém si to udělat sám
Medy
Příspěvky: 2
Registrován: úte 24.1.2012 11:23

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od Medy »

Tento model jsem si teď pořídil v Praze, protože vypadá fakt super. Jenom jsem zatím na žádném modelu neřešil drátěnou konstrukci. Jak lepíš jednotlivé dráty k sobě? Herkulesem? A co tvarování, aby ti to pěkně sedělo?
Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 26
Registrován: pát 20.1.2012 22:45
Bydliště: Zašová

Re: Tatra 815 4x4 Bonver Dakar Team 2012 / Spida / 1:53 / BE

Příspěvek od miker »

Zdravím. Ochranný rám nástavby jsem postupně lepil herkulesem do vytvarované plachty. A co se týče vnitřního i vnějšího ochranného rámu kabiny tak ty sem lepil k sobě sekunďákem. A s přesností jsem problém neměl stačí když se budeš pečlivě držet návodných kreseb.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“