Imitace vody

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
wackenen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19.9.2014 16:13

Imitace vody

Příspěvek od wackenen »

Zdravím všechny,
obracím se na Vás s dotazem, který tu už možná řešený byl. Já jsem jej tu ale nikde nenalezl :oops: . Pracuji na Červené Lhotě a momentálně začínám s dolaďováním terénu a chtěl bych udělat plastickou imitaci vody. Při procházení jiných staveb na tomto fóru jsem narazil na metodu použití vrstveného toal. papíru namáčeného ve směsi Herkulesu a vody. Chtěl bych se zeptat kolik vrstev je ideálních a v jakém poměru se míchá Herkules s vodou. Za jakékoliv informace a rady předem děkuji :)
Zdraví Jakub
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Imitace vody

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Kubo,

s herkulesem ti neporadím, páč nemám šajn jak na to, ale pokud chceš vytvořit imitaci vody, mohu ti doporučit tuto stránku pro vláčkaře a tam si určitě vybereš ;)
http://www.zeleznicni-modelarstvi.cz/s/ ... lochy-1639

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Imitace vody

Příspěvek od IceZero »

a co zkusit místo chemický vody od vláčkařů použít gel na svíčky... jen se to rozehřeje v hrnci, něčím nabere a "nakydá" do patřičných míst. pokud si s tím člověk vyhraje tak i vlnky a hladině by udělat šly.
mě to bylo doporučeno pro vodu v náhonu k vodárenský věži a nevypadá to úplně marně
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Imitace vody

Příspěvek od khaRel »

nikdy jsem s tím nepracoval, ale když si vybavím gelové svíčky po pár letech na volném vzduchu, nebude ten gel chytat prach, který z toho už nikdy nepůjde vymýt? Nebo se to ještě nějak povrchově upravuje třeba lakem?
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Imitace vody

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Pokud ti nejde o totálně věrohodné ztvárnění vody ale jen o jakousi stafáž, tak lze s úspěchem využít pouhý herkules.
Kdysi jsem tak schematicky naznačil vodu u Ondrovo kostelíku sv. Bartoleměje v Kočí. Dno (přesněji hladinu) vodní plochy natřeš odstínem jaký chceš dosáhnout a pak hrubším štětcem a hodně hustým herkulesem natupuješ povrch. Po zaschnutí le povrch lesklý, průhledný a mírně zvlněný. Při šikmém pohledu to opravdu dost připomíná lekce zvlněnou hladinu.
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Imitace vody

Příspěvek od Majo71 »

Ja som opakovane použil akrylovú imitáciu vody na modeloch Tower Bridge i Červenej Lhote a výsledok je moc dobrý. Je to niekoľko málo vrstiev toal. papieru alebo buničiny s Herkulesom, natretých farbou (modrá až zelená) a celé je to prekryté touto akrylovou vodou http://www.modelyvlacku.cz/index.php?ma ... 04_135_457" onclick="window.open(this.href);return false;
wackenen
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19.9.2014 16:13

Re: Imitace vody

Příspěvek od wackenen »

Děkuji mockrát všem za hodnotné rady, vezmu si z nich ponaučení a uvidím co nakonec vytvořím ;) :roll:
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“