Podvodník

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Ahoj. Mám problém. Dostal jsem nabídku od pana Patrika Čiefa ze slovenska na model mé UDS, domluvili jsme se na částce 200 Euro. Poslal mi v dopise hotovost 5 euro. A teď mi vyhrožuje tresním oznámením. Dopis jsem otevíral s přítelkyní a mám svědka na to že tam je 5 euro. Nevím co mám dělat. :( Model jsem mu samozřejmě neposlal.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Podvodník

Příspěvek od Tapan »

Ahoj, podat trestní oznámení může samozřejmě kdokoliv na kohokoliv, s tím mnoho nenaděláš, nicméně důkazní břemeno je na jeho straně a jako neprávník a nevyšetřovatel bych řekl, že on tahá za poněkud kratší konec provazu. Pravdou je, že posílat jakoukoliv větší částku v obálce je prasečina. A teď trochu z lidského hlediska - obálka byla nepoškozená, nenesla žádné stopy manipulace (otevření a zalepení)? Osobně si myslím, že jestli vážně poslal 5 eur, měl bys mu přesně tolik poslat zpět a tím by to pro mne osobně asi haslo, těžko dokáže, kolik v té obálce bylo, když posílá prachy takhle nešikovně.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Podvodník

Příspěvek od old_Mr_Grim »

A poslal ti to doporučeně?

Pokud ne, tak jsi nic nedostal a ať si poslouží žalobou :)
Pokud ano, pak by ti nějakým způsobem asi musel dokázat, že tam opravdu těch 200€ bylo.
A i tak je to jeho riziko, poslat prachy v obálce.

V takových případech bych ale být tebou trval na bankovním převodu. Jinak je to risk.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Přesně to jsem mu napsal. Že buď mu pošlu zpátky 5 eur nebo mi doplatí sumu a já odešlu model. Obálka byla nepožkozená, akorát jsem zastihnul pošťačku jak mi dopis nese, společně s přítelkyní jsme ho otevřeli a bylo tam jen 5. On žádá zaslání modelu, vrácení 205 eur nbeo se to bude řešit soudní cestou. Ano poslla to doporučeně.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Podvodník

Příspěvek od JoseFxx »

Prvni otazka proč jste se dohodli na poslaní peněz poštou v obálce?
Druhá otázka má nějaký důkaz, že opravdu tuto částku vložil do obálky?

Je to jen jeho tvrzení. Ty na něj můžeš také podat trestní oznámení za podvod.
Z důvodu nedostatku důkazů by byl případ odložen.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Protože jsem blbej. Navrhoval jsem mu poslání na účet nebo dobírku, to odmítl s tím že by musel platitt nějaké poplatky. Všechny maily mám uložené. Samozřejmě napsal že má svědka že do obálky dal 205 euro a potvryení že poslal obálku ale nemá žádné potvrzení o tom co v obálce bylo. Zítra půjdu na policii poradi se jak postupovat.
Teď je evidentní že mu o model asi vůbec nešlo, akorát zkouší jestli mu někdo nepošle peníze.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Podvodník

Příspěvek od JoseFxx »

Nemáš se čeho bát pokud máš svědomí čisté. Je to tvrzení proti tvrzení.
Na policii nemá zatim cenu chodit. Pokud neni obviněni neni případ. Než sem dojde obvinení bude to trvat.
Řekl bych, že ho nepodá. Jen dělá bubáka.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Přesně tak. Dělá bubáka. Já mám svědomí čisté. Prvně se docela tvrdě dožadoval těch peněz ale když zjistil že nepochodí tak napsal že mu mám teda vrátit těch 5 Eur, sám dobře ví že tam nedal 205. Prostě mu nešlo o model ale o to někoho ošulit.
MECH641
Příspěvky: 95
Registrován: sob 21.4.2012 17:58

Re: Podvodník

Příspěvek od MECH641 »

Vracej eura pouze bankovním převodem,jinak nedokážeš,ze jsi je do obálky dal a poslal.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Ano napsal jsem mu že mu je pošlu složenkou abych zamezil problémům. ;)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Podvodník

Příspěvek od SKY »

No jako bacha jen at to na pcr jde sepsat, protoze dotycny mu vyhrozuje a vydira ho.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od Mimapnd »

Ahoj Tome,
ani tych 5 Eur by som mu neposlal naspat. klasick, co chce len z blbych ludi vymamit peniaze. nedaj sa a daj vsade na znamost jeho meno, aby nahodou ini modelari nenaleteli.
Kde sme sa to prepracovali.
M.
PS: nikde neobstoji, ze co on do obalky vlozil, iba ak je to potvrdene postou...a to je iba dorucenka. take doma nemame, ze mam svedka, co videl vkladat peniaze do obalky. ak si nedal poistit dopis, tak ma smolu. a peniaze sa v obalkach uz hadam ani nemozu posielat...kvoli podvodom...
Naposledy upravil(a) Mimapnd dne sob 29.8.2015 13:49, celkem upraveno 2 x.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Podvodník

Příspěvek od Tapan »

Mimapnd: Těch 5 éček bych radil spíše mu zpět poslat, samozřejmě doložitelným zpúsobem (= složenka, účet, ne že mám svědka, že jsem něco dal do obálky, to je skoro k ničemu). Smlouva se dá uzavřít i ústně a v tomto případě by od ní měl Tom odstoupit se vším co k tomu patří, tzn. neobohatit se ani o těch 5 euro. Ono kdyby přeci jen ten Patrik to TO podal, tak takovéhle prkotiny můžou rozhodovat o tom, kdo je a kdo není ten zlej.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvodník

Příspěvek od TomC2 »

Samozřejmě že peníze co mi poslal = 5 Eur mu vrátím protože potom by mohl skutečně říct že jsem ho okradl. Z korespondence je vidět že on sám odmítl převod či dobírku a trval na tomto způsobu platby a i kdyby to vzala nějaká pošťačka tak to za prvé není můj problém a za druhé kdyby to někdo ukrad, asi by tam nenchal 5 euro a vzal to všechno. Už bych to tady nějak nerozmazával. ;) Zkrátka dejte si na něj pozor. ;)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Podvodník

Příspěvek od SKY »

Obsah postovni zasilky z jejich podminek https://www.ceskaposta.cz/documents/101 ... 1/zps.pdf/" onclick="window.open(this.href);return false;

4.
Peníze, drahé kovy a kameny a výrobky z nich , šperky a obdobně cenné věci, cenné papíry (cestovní šeky, šeky na doručitele, směnky apod.), platební karty, poukázky na odběr zboží nebo služeb mohou být obsahem poštovní zásilky jen tehdy, je-li to u určité poštovní služby výslovně stanoveno.

Z cehoz plyne ze on porusil podminky takze to posta neude vubec resit.
Zamčeno

Zpět na „Obecná diskuse“