Autorská práva - pásy

Aneb Kavárna - vítáni jsou slušní hosté
Odpovědět
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Autorská práva - pásy

Příspěvek od Tapan »

Ahojte, měl bych dotaz do řad především místních správců (ale názor samozřejmě může sdělit každý):
V tomto vlákně kolega Markulin reportuje svou stavbu tanku Crusader ve variantě s otevřenou věží a protiletadlovou výzbrojí od vydavatelství WAK. Já vlastním Crusader v "normálním" provedení od Modeliku. Měřítko je stejné, korba by měla být skoro stejná (ve skutečnosti se samozřejmě může hodně lišit, je to jen model). Můj Crusader od Modeliku má hodně jednoduché ztvárnění pásů, Markulinův je má článkové, které, jestli se mu povedou a budou mu na tank sedět, mu budu hodně závidět :-) A teď k té otázce: bylo by hodně přes čáru požádat ho o sken (pár článků) pásů? Je bez debat, že úplně košer to není, na druhou stranu úplně bez práce to asi nebude, pochybuju, že budou sedět bez trochy laborování a bez úprav a vydavatelství WAK už jsem taky párkrát nějakou tu kačku pustil. Tedy mě zajímá, jestli místní stařešinové přivřou oko, nebo budu hořet v pekle hned potom, co budu napíchnut na kůl a ukamenován :-) Díky za odpověď.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Autorská práva - pásy

Příspěvek od pahejl69 »

Nevím jak druzí ale v tomto případě já bych oči přivřel ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Autorská práva - pásy

Příspěvek od Vojta Č. »

Budeš hořet v pekle, ale stařešinové přivřou oko, když tím nebudete tapetovat fórum. Co jsi tak chtěl slyšet? ;) :P
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Autorská práva - pásy

Příspěvek od Tapan »

Inu, osobně se domnívám, že míra respektu k autorskému právu je otázkou svědomí každého jednotlivce (tedy vlákno zakládat netřeba), Markulin zas asi proto, aby nebyl na kůl nabodnut spolu se mnou, radil se zeptat na názor mocných stařešinů, ale máš Vojto recht, že svinit bychom to tu tímto nemuseli. Udělal jsem si pro Markulina screenshot, proto óóó Vy mocní, kteří k tomu máte práva, vlákno klidně smažte :-) Díky
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Autorská práva - pásy

Příspěvek od Markulin »

Asi bych se k tomuto tématu mohl taky vyjádřit, když se mě to tak trochu týká.
Naražení na kůl se nebojím. Jen jsem chtěl znát názor pár jedinců kteří do toho mají co mluvit. A jsem rád že tady ten náš tzv. "HANDL" byl zatím dvěma hlasy zlegalizován. I když handl to zas až tak není. Kolega Tapan bude mít na modelikovském tanku hezčí pásy, bude s nima mít dost práce a co budu mít já? Dobrý pocit že on má dobrý pocit :D A to mě stačí.
I když na druhou stranu bych ty jednoduché pásy nezatracoval. Když jsem vloni vystavoval na jedné akci Cromwell od MM, který má taky jednoduché pásy. A myslím že jsou skoro stejné jako u Crusaderu. Celý pás ze čtyř dílů ( rub, líc, lišty a zuby) jednobarevný s nějakým vzorkem a na kola se nasazoval jedna báseň. Se mě jeden mnou (a doufám že nejen mnou) uznávaný a respektovaný zdejší kolega při pohledu z ne moc velké vzdálenosti zeptal "to je laser?" No sebevědomí jsem měl až někde u stropu.
Tapanovi skeny pásů mile rád poskytnu. Samozřejmě je nebudu prezentovat tady ale na mail.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Autorská práva - pásy

Příspěvek od Tapan »

Markuline, díky za vyjádření, já svůj vzkaz psal dosti s nadsázkou, myslím, že je to z něj patrné :-) I já jsem rád, že nápad nebyl přijat s nevolí, už jen proto, že to mohu brát jako indicii, zda mi projde zde stavbu prezentovat. Jednoduché pásy samozřejmě nezahodím, ale když je to možné, pohraju si nejprve se složitějšími. Zkrátka patřím mezi ty, kteří mají rádi, má-li model detailně zpracovaný motor, když jde tento i nastartovat :-)
Děkuji Ti tedy za vstřícnost, svůj mail pošlu do SZ a dobrý pocit ať Tě hřeje co nejvíce. Potkám-li Tě někdy někde na soutěži a budu-li s to Tě identifikovat, zcela jistě z toho pro Tebe kápne i nějaké to pivko :-D
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuse“