Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Odpovědět
JanO
Příspěvky: 522
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od JanO »

Podobná výstavka místního lepiče (teda lepičky :) ) je na zámku Humprecht.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Jirka Z. »

Rozhodně nechci žádnou výstavu hanět, o to méně, když jsem ji osobně ani neviděl. Nicméně o jakési výstavě papírových modelů hradů na zámku Blatná jsem již slyšel. A podle fotek by to asi mohla být i tato výstava (slyšel jsem o ní v červnu letošního roku). Výstava prý výrazně odpovídá tezi svého tvůrce a lepiče: "není důležitá kvalita slepení, ale počet modelů, aby bylo co vystavovat..." Nevím jestli přesně těmito slovy, nicméně tento obsah sdělení se modelářští kolegové dověděli od tvůrce, když se ptali na důvod vystavování místy rozpadajících se modelů. A jestli jsem to dobře pochopil, tak je na výstavě dokonce hrad vzniklý sloučením dvou modelů. Ale jak říkám, jedná se jen o info z doslechu...
Uživatelský avatar
bh69
Příspěvky: 68
Registrován: sob 4.2.2012 7:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od bh69 »

"kvalita" stavby je dobre patrna uz i uvedenych fotek ...
JanO
Příspěvky: 522
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od JanO »

group_b: Možná: http://www.humprecht.cz/akce-vystava-pa ... -detail-78" onclick="window.open(this.href);return false;
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Konopka »

pro group b: To je výstava paní Žuravnyjové z Loun na zámku Nový hrad v Jimlíně.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1740
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Aki »

hmmm, tady kvantita bohužel jednoznačně vítězí nad kvalitou... chápu, že ne každýmu se chce patlat s retuší, ale aspoň nějakou sebereflexi by člověk mít měl. já bych se asi dost styděl některý kousky ukázat komukoliv, natož je prezentovat veřejně... aspoň ty pomačkaný by se měly vyhodit, myslím...
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Konopka »

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/foto-m ... 5900fea04/" onclick="window.open(this.href);return false;
Všem hradologům dávám na vědomí, že v Červené Řečici jsou také vystaveny papírové modely hradů a zámků. Fotky této žalostné památky, která bude ráda za každých vašich sedmdesát korun, které tam složíte na vstupném, abyste tyto modely viděli, jsou v horním odkazu. Myslím si, že alespoň ti z vás, kteří to do Červené Řečice nemají dále než 50 km, by mohli tuto památku navštívit. Vždyť do konce prázdnin zbývají ještě tři týdny! :-)
Konopka
Příspěvky: 169
Registrován: stř 18.2.2015 20:18

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Konopka »

Tak to je opravdu škoda, no někdy se té komunikaci musí malinko napomoci a trošku se připomenout. Já když jsem měl před pár lety výstavu na Křivoklátě, taky jsem měl problém s tehdejším kastelánem, ale nakonec výstava proběhla a vidělo ji několik desítek tisíc lidí, protože byla během prázdninových měsíců. Taky je to o propagaci a dát světu na vědomí, že se akce koná.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Vojta Č. »

A to co se dělo vloni na Švihově nestačilo?
Jinak pán by si měl při vší úctě přebrat, jak se mluví s cizíma lidma. Tohleto uplakaný "a co jste dokázali vy" a ty vložky s CAPS LOCKEM, takhle zkratka ne. Hromada lidí tady organizuje vystavy, stará se o muzeum a vůbec dělá co umí (ostatně, group b, co zrovna tobě budu povídat ;))
Odpověď ve stylu "jasně, jsme napřed milovníci památek a až pak trochu modeláři, tak to takhle vypadá, protože je to to nejlepší, co umíme" by byla daleko lepší a kromě několika místních extrémistů by ji tu vzali skoro všichni.

Jinak bych prosil, nehrotit, i když si o to ta reakce dost žádá ;)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1295
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Asi jsem nic nedokázal....asi ne. Protože mé pouhé zapůjčení modelů ať už do muzea papírových modelů, či na dlouhodobější výstavu na hradě Švihov, či jiné další regionální výstavy, nebude tak důležité a významné. A propo.....poslední víkend v červenci jsem byl na relaxačním pobytu v hotelu Lázně Vráž. Při té příležitosti jsem si udělal výlet i na zámek v Blatné. Safra...bohužel jsem si v prostorách zámku - pokladna, nádvoří....vůbec nevšiml nějakého poutače, který by měl bacil do očí a nasměroval mě na výstavu modelů hradů a zámků.
Jako komunita papírových modelářů jsme asi nedokázali uspořádat výstavu modelů pana Vyškovského v prostorách Karlova mostu v Praze, nebo výstavu modelů na zámku Kačina...ooo ano byly to jedinci, kteří to vše umí dát dohromady a zorganizovat......a pokud se nepletu, nebýt modelářské obce, která je ochotna své výtvory zapůjčit, nic takového by uspořádat nikdy nešlo. Děkuji tedy za rychlý úsudek o tom, že jsme nikdy nic nedokázali....
Pokud jsem zapomněl jmenovat i jiné výstavy podporující papírovou modelařinu v kontextu, omlouvám se tedy.....děkuji za pozornost.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od JoseFxx »

Akce kde se scházej modeláři jsou. Stačí si jen přečíst téma schůzky modelářů. Za Liberec můžu říct, že je vítán kdokoliv, kdo bude mít chuť dorazit.
Uživatelský avatar
undik
Příspěvky: 16
Registrován: ned 5.4.2015 0:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od undik »

Jak tak koukám, tak bych se některé modely styděl ukázat i doma...A to se řadím spíše mezi patlaly...Pokud už něco prezentuji, tak ať to aspoň k něčemu vypadá...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 725
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Výstava hradů a zámků na zámku v Blatné

Příspěvek od Jirka Z. »

Omlouvám se administrátorům, ale trochu si zahraju na potrefenou husu, protože jsem to byl já, kdo tady tu debatu rozpoutal… Takže:

a) Jak jsem psal u úvodu – o výstavě vím jen z doslechu. Pokud je vyprávění o „fiktivní montáži“ hradu jen fámou, pak se autorovi hluboce omlouvám.
b) Myslím, že je mezi námi spousta lidí, která zvládá zorganizovat velké výstavy. Loňská výstava Plzeňských modelářů na Švihově mluví za vše (spousta modelů a kvalita také stála za vystavování). Za sebe k tomu mohu říct – rád Vás přizvu k organizaci výstavy na Model Hobby, ať si vyzkoušíte, jaké to je organizovat velkou výstavu včetně doprovodného programu, hledání sponzorů, domlouvání věcí s organizátorem atd. Domlouvat prostory a i modely, které se tam vystaví je trochu jiná kategorie...
c) Přeprava modelů? Kdo z nás jí asi tak nezažil… :roll: Vždyť já třeba na většinu výstav vozím jenom dvě až tři krabice. Sice ne rozměrných modelů, ale zato poměrně křehkých.
d) Alespoň část financí věnovat na opravu historických památek? Dělám historický šerm, minulý týden jsme vystupovali na jednom hradě na Litoměřicku. Bez nároku na honorář nebo náhradu cestovních výdajů. V sobotu bylo 38°C ve stínu, na rozpáleném nádvoří na jihozápadní straně hradu ještě mnohem mnohem více. Navíc na sobě dobrých 17kg brnění a dalších věcí. Co jste minulou sobotu v tom vedru dělal pro památky Vy??? Teda kromě výstavy modelů v prostorách s jistě příjemným chládkem. Zítra pro změnu vystupujeme na Točníku, v neděli mě čeká brigáda v jednom skanzenu nedaleko Berouna. Připravuji sérii modelů úzkorozchodných železnic, jejíž výtěžek půjde z velké části jednomu skanzenu. Kolikrát Vy jste přiložil ruku skutečně k dílu, když k tomu tak vehementně vyzýváte ostatní???
e) Honit si triko na výstavách si myslím většina z nás nemá důvod. I když… Tak samozřejmě se neskutečně těším, až na Model Hobby ostatním modelářům předvedeme, že papírové modely nejsou jenom rozlepené, pomačkané a rozpadající se kusy papíru… To je však věcí přístupu.
f) Group b – co ti nestačí na současných setkávacích akcích? Chápu, že velké soutěže nejsou na poznávání se úplně vhodné kvůli hektičnosti. Je ale spousta menších klidných soutěží, večerních setkání ve většině velkých měst, akce typu Patlák. Akorát na ty menší akce nebo Patláka jezdí pořád ty stejné tváře… Takže prostoru pro poznání se je dostatek, jenom musíte projevit zájem nechat se poznat a ne se jen skrývat za zdejším nickem… Anonymita hold někomu vyhovuje…
g) Na závěr pak jeden bod. Autora Blatenské výstavy budu nazývat lepičem, protože jeho modely jsou slepené (nebo tak alespoň působí). Ale přiřazovat jej k nám nebo jej nazvat modelářem mě ani na jediný sebemenší okamžik ani omylem nenapadlo…

Jirka Z.
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“