Model Hobby 2015

Propozice a oficiální informace o soutěžích a výstavách papírových modelů

Moderátoři: spida, JOK

Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Dámy, pánové, kolegové modeláři.

Rok se sešel s rokem a opět se přiblížil termín výstavy papírových modelů v rámci modelářského veletrhu Model Hobby 2015. Letos budeme slavit půlkulaté výročí, protože je to již po páté, co jsme byli přizváni uspořádat doprovodný program za papírové modeláře.

Naše výstava se letos ponese v duchu a tématu „Letecké, kosmické a sci-fi techniky“. Primárně tedy na stolech v letošním roce budeme prezentovat modely letadel, vesmírných sond a raket, v neposlední řadě pak sci-fi přibližovadel.

V tuto chvíli máme také rozjednánu reálnou techniku jako doprovodný program. Mělo by jít o jednoho zástupce letecké a jednoho zástupce kosmické techniky. Více o tomto prozradíme až časem. Zatím budeme tajemní jako hrad v Karpatech… :roll:

Takže kdy a kde? Jako obvykle na veletrhu Model Hobby 2015 v Pražském výstavním areálu (PVA) v Praze 9 – Letňanech ve dnech 8. až 11. října 2015.

Pokud máte nějaký zajímavý model letadla, pozemní techniky spojené s letišti a leteckým provozem vůbec, vesmírné sondy, rakety anebo sci-fi techniku, tak nás neváhejte kontaktovat pomocí SZ. Vaše případné nabídky směřujte buď na mne nebo na kolegu Tomyse.

Pro úvodní info je to v tuto chvíli vše. Jakmile budeme mít nějaké nové informace, rozhodně Vám je sem umístíme.

Tak modelům, a zvláště těm papírovým, zdar!

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

První novinka k veletrhu - dneska mě byla potvrzena účast doprovodného programu naší výstavy. Tedy jednoho více než jednoplošného letounu. Typ letadla a další později... :twisted: Ale je na co těšit...
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Další novinky. Naše výstava bude umístěna v hale s dalším doprovodným programem veletrhu. V příštím týdnu bych měl dostat bižší info k poloze.

Díky ochotě šéfredaktora časopisu ABC, pana Zdeňka Ležáka, budeme mít na stánku na rozdávání dětem opět nějaké množství časopisů ABC. Rád bych mu touto cestou za jeho ochotu a vstřícnost poděkoval.

A poslední zpráva, trochu pro odtajnění. Letounem na naší výstavě bude jedna UL replika v "životní velikosti" víceplošného německého letounu z první světové války s nepříliš maskovacím zbarvením... :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Do Model Hobby zbývají tři týdny. Je tedy čas začít postupně odtajňovat... :roll:

Jak jsem již dříve napsal, letos budeme mít při naší výstavě doprovodný program v podobě skutečného letounu. Tím bude replika německého Fokkera Dr.I zapůjčená od Létajícího cirkusu Martina Kindernaye (foto je ilustrační).
Obrázek

Další info zanedlouho... ;)

Jirka Z.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 284
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od silverman »

:shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Přidávám další info.

Kde nás na veletrhu najdete? V hale 4, expozice číslo 602.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Tak bohužel jedna špatná zpráva. Včera jsem dostal informaci z Pardubic. Fokker naši výstavu neobohatí, podle informací od pana Kindernaye byl letoun poškozen při přepravě z minulé akce a čeká ho dlouhodobá rekonstrukce. Takže budeme bohužel bez doprovodného programu...
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Tak to je velka skoda :(
A nepujci vam misto nej jinou poletuchu? :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Tomys »

Jinou poletuchu by pujčili, tuším Albatrosa, ale tak nějak by byl problém se sponzorem. Ten byl ochoten přispět konkrétně na Fokra. A 20.000,- z vlastní kapsy opravdu vytáhnout nemůžeme :-/
Škoda... ale i tak si myslím že bude solidní sbírka papírových poletuch...se mi to doma hoooodně nahromadilo....
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Uvedu slova Tomyse na pravou míru. Pan Kindernay nám náhradou nabídl repliku doumístného pozorovacího letounu Albatros. Cena za zapůjčení stroje byla domluvena na 25.000,-, k jejich uhrazení byly původně domluveny prostředky od sponzora, jehož reklama se měla objevit v blízkosti letounu. A Fokker by jistě patřil mezi nejfotografovanější objekty na veletrhu. Přibližně před šesti týdny ale sponzor najednou "změnil svou marketingovou strategii" a odmítl nás sponzorovat. I přes toto jsem byl odhodlán Fokkera na výstavu dostat a jeho zapůjčení financovat z vlastní kapsy. S tím, že jsem měl s majitelem domluvenu možnost focení dětí v letadle a s pořadatelem možnost toto focení zpoplatnit nějakou symbolickou částkou. A doufal jsem, že fotka v "Rudém baronovi" bude natolik atraktivní, aby se mi finance co nejvíc vrátili. Se změnou letadla na Albatrosa jsem ztratil vidinu návratnosti. Zatímco Rudý baron je prostě legenda i mezi naprostými laiky, tak "obyčejné" letadlo z první světové války bylo na veletrhu i loni a děti se v něm nefotily, i když to bylo zdarma. Jednoduše řečeno - u Fokkera jsem byl ochoten jít do rizika návratnosti vložených financí, ale u Albatrosa vidím veškeré finance do něj vložené z vlastní kapsy jako řízenou ztrátu. Věřte, že výsledná absence letadla nikoho neštve více než mě - desetiměsíční jednací a domlouvací úsilí se proměnilo v prach... A závěrem, jak píše Tomys - letos to bude na naší práci a našich modelech zaujmout veřejnost. A věřím, že se to podaří i bez poutače v podobě skutečného stroje.

Jirka Z.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Dneska jsme se domluvili na způsobu zaplnění plochy po letadle na veletrhu spolu s pořadatelem. Na ploše se objeví dvojice obřích maket - jednak Mil Mi-24 s průměrem rotoru 2,5 metru a poté Gripen s rozpětím kolem 3 metrů.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od old_Mr_Grim »

taky pěkný :)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Kuba78 »

Jirka Z. píše:Dneska jsme se domluvili na způsobu zaplnění plochy po letadle na veletrhu spolu s pořadatelem. Na ploše se objeví dvojice obřích maket - jednak Mil Mi-24 s průměrem rotoru 2,5 metru a poté Gripen s rozpětím kolem 3 metrů.
takze Kamil priveze svoji hrackarnu :-)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od Jirka Z. »

Ano, pořadatel domluvil modely s panem Kamilem Šimonem.
alice18
Příspěvky: 1
Registrován: pát 20.1.2012 21:52

Re: Model Hobby 2015

Příspěvek od alice18 »

Chystám sa v sobotu na Model Hobby. Neviete mi povedať, či sa dá za vstupenky zaplatiť aj kartou?
Odpovědět

Zpět na „Kalendář akcí / Calendar of paper shows“