motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od Tapan »

Moc pěkná bárka, gratuluji k dokončení, resp. k dosažení milníku ;-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Paleček nahoru.
Moc povedený kousek.
S kruhem si to vyřešil moc pěkně a za tyčku máš můj obdiv. ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Tapan: Díky ale zatím neříkám hop dokud jsem nepřeskočil. Velký kus cesty je ještě přede mnou :)
Vašek: Zrovna na tuto tyčku moc pyšný nejsem. Je taková pokroucená a pěkně ošoupaná. Tentokrát jsem asi moc tlačil a žmoulal ;) Daleko větší očistec byla tažná tyč na PMSce. Ale o tom už asi víš svoje a ke všemu ještě dvakrát. To budí respekt :D
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Pěkný předvánoční večer všem,

dnes to vezmu jen letem světem pod heslem malý postup taky postup ;) Podařilo se mi dát do kupy rám podvozku. Jednotlivé díly jsou podlepeny kartonem, abych po slepení dosáhl požadované tloušťky, celek důkladně prosychal několik dní pod zátěží.

Obrázek Obrázek Obrázek

To je pro dnešek, dřív než po Vánocích se asi s další nadílkou nepřihlásím, tak přeji všem lepičům a lepičkám bohatého Ježicha a pohodové svátky. :)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Čau všem,
na podvozku po Svátcích přibylo pár drobností...

:arrow: Nosník horní kolíbky
Ve skutečnosti ta jedovatá zelená v retuši není tak jedovatá. Všechno to vytahuje bílé osvětlení v kuchyni 8-)
Obrázek Obrázek

:arrow: Kapsy pro listová pera
Obrázek

:arrow: Kladky a kolejnice
Až po vyfocení jsem si uvědomil, že jsem chtěl zvýraznit nýty, tož to musím ještě doladit ... ;)
Obrázek Obrázek

:arrow: Tažné oko a podpěra
Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek vše, příště zase čau.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Dobře jedeš. Čistá práce. ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Čau všem,
jsem tu opět s dalším postupem.

:arrow: Vzduchojemy, odrazky
Na rám nalepeny vzduchojemy a další doplňky - skříňka, ruční brzda. Odrazky jsou opět slepeny z 2mm koleček - hliníková fólie - oboustranka - průhledná fólie přetřená průhlednou oranžovou. V této fázi by se ještě měly lepit blatníky, které mám sice skoro hotové, ale kompletovat je (tedy lepit líc a rub k sobě) budu až dodělám kola, abych podle nich mohl blatníky vytvarovat.
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Listová pera
Obrázek Obrázek

:arrow: Osa a brzdové bubny
Osu jsem uřízl z ocelové tyčky koupené v modelářské prodejně, nechtělo se mi brousit špejli na 2 mm. Zbytek je zřejmý z fotek, netřeba tedy zbytečně okecávat ;) Jo a sorry za ty stíny od foťáku, ale není žádná prča najít pod umělým osvětlením správný úhel tak, aby to vypadalo koukatelně a nebyly tam stíny :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Komplet
A takhle už vypadá kompletní rám, teda bez kol a vrchní výklopné kolébky
Obrázek Obrázek

Konec hlášení, příště už na kolách, čau ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Jo, jo. Stále stejná krása. ;)
By člověk neřek, co je na tom práce.
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Vašek S.: Díky, o té pracnosti mi ani nemluv. Počítal jsem, že už dávno budu mít hotovo, ale vypadá to, že Brno ani nestihnu.

:arrow: Kola
Jinak konečně jsem dodělal kola, ale mohl bych klidně napsat, že jsem je podělal. Z předchozích zkušeností s laserovými dezény na PMSce jsem si myslel, že na člun se taky lepí až po kompletaci kola, ale až příliš pozdě jsem přišel na to, že tomu je naopak :cry:. Inspiroval jsem se tedy metodou "ŽAVES", kterou kdosi, kdysi, kdesi tady na fóru doporučoval ;), kola jsem už dokončil bez laserů, s tím, že možná to Brno stihnu a pak si je holt slípnu znova z druhého výtisku, když už ho mám, a tentokrát snad i s lasery 8-) Jen jsem teda vyřízl "vzduch" v discích, jako menší tuning, takže už do budoucna vím, že to jde ;) Co se týče lepení kol samotných, tedy hlavně bočnic na dezény, tak s tím jsem docela bojoval, spokojený s výsledkem moc nejsem, tak snad druhý pokus bude lepší.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Blatníky
Blatníky zkompletovány, vytvarovány podle kol a přilepeny na podvozek...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Podvozek
... a tady už komplet celý podvozek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toť vše, I'll be back...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Tohle je u tebe " žáves " technika ? U mě by to bylo super povedený . A vypadá to dobře i bez laserů .
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od haageeman »

Podvozek stejně supr, jak lodička :!: Krásná prácička :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od Chimenes »

Skvělá práce :!:
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Pánové díky moc za slova chvály a podpory ;)

:arrow: Kolíbka
Opět jsem trošku pokročil a začal sestavovat kolíbku pro umístění člunu na podvozku. Je docela škoda, že ve vystřihovánce není žádný díl, kterým by se olepila hrana dílu 38dLaP, po které bude jezdit pojezdový vozík se člunem (hrana je dobře vidět na poslední fotce uvnitř "kapsy"). Jednalo by se přitom jen 2mm široký dlouhý pásek, takže místo ve vystřihovánce by se určitě našlo. Hrana je dost široká na retušování, docela dost bude vidět a navíc bude teoreticky exponovaná, pokud po ní bude jezdit onen pojezdový vozík. Já mám naštěstí druhý výtisk, tak jsem si pásek na oblepení udělal sám, ale kdo nemá, tak to bude muset řešit nějak jinak.
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

:!: Úprava
Po slepení jednotlivých nosníků mi lehce nabobtnala výška nosníku v rozích v přední části, kam přijde nalepit vnější čelo (díl 39e). Nosník byl o pár desetinek vyšší než čelo a bohužel jsem to zjistil až po přilepení vrchní a spodní části(39g a 39h). Následovalo tedy seříznutí, které se bohužel neobešlo úplně bez následků a vrchní a spodní části jsou v rozích trochu zvlněné. Po přilepení vrchního a spodního dílu dále zůstaly nezakryty rohy nosníků, tak jsem je za použití Žáves metody jen lehce seřízl :) Viz foto.
Obrázek

:arrow: Komplet
A tady už je komplet kolíbka...
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Taky jsem dospěl ke zjištění, že jsem docela dost podcenil pracnost modelu a výstavu v Brně tedy nestíhám ani náhodou. Přivezu aspoň samotný člun. Na podvozku už sice moc dílů nezbývá, ale o to jsou pracnější 8-)

Pro dnešek vše, čau...
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Pěkný večer všem,

po delší odmlce jsem se konečně dostal k nějakému postupu, který by se dal prezentovat. Sice toho není moc, ale aspoň tady trochu vymetu pavučiny ;)

:arrow: Rám kolíbky
Na rám kolíbky jsem přilepil pár drobností, takový je tedy současný stav...
Obrázek Obrázek

:arrow: Záď
Na zádi rámu přilepena dnová kladka, ovládací kola dnové podpěry a plošinka na rezervní pneumatiku. V zápalu boje jsem na plošinku přilepil už i rezervu a až potom jsem si uvědomil, že kola stejně musím dělat znova, tak jsem musel už přilepené kolo zase urvat ;)
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Příď
Na přídi přibyla trojitá kladka a výkyvné háky pro zajištění pojezdového vozíku s naloženým člunem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro dnešek to je všechno, až bude co ukazovat, tak se ozvu. Snad to bude dřív jak za měsíc a půl... 8-) ;)
Čau
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: motorový člun MO-634 a podvozek SP-5 / RW / 1:32

Příspěvek od rybak »

Já už myslel, že to máš dávno hotové :-)
Máš to moc pěkný.
Odpovědět

Zpět na „Vojenská technika“