Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Věž. Zatím jen její vnitřní část. Všechno lepeno na tupo. Bez podlepení a bez nějaké kostry. Jen čelní pancéřová deska (její dvě poloviny) je podlepená slabým kartonem. Víc času jsem strávil přemýšlením odkud začít aby to drželo ten správný tvar, než samotným sestavením..... od předu?..... od zadu?..... "A" je správně! Počítám že obalování té skořápky bude zážitek :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pustil jsem se do obalování věže. No jak jsem počítal, tak zážitek to byl. Obšívka byla přesná ale ta manipulace s tím..... :? Jak to vzít do ruky abych to nerozmáčkl... No ale nakonec se podařilo. Ze začátku jsem uvažoval že bych na věž použil oboustranku ( poprvé ) ale nakonec jem si vystačil s Herkulesem. Ten prevít lepí všechno....... aspoň u mě :lol: Na věži chybí ještě čelní pancéřová deska a můžu do ní nacpat kanóny
Obrázek Obrázek
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Přední a zadní pancéřový štít je hotový, stejně tak i vnitřní část periskopů a osadil jsem kanóny. Všechno parádně sedí jak má. Ještě zbývá dodělat pár drobností na vnitřní stěny věže a můžu je zespodu zavřít.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci jsem "uzavřel" věž a nacpal do ní všechno co tam má být
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Vypadá to moc pěkně. A všechno sedí dobře, což?
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Zatím se mi to moc líbí, a to tempo vzhledem k pečlivosti práce, to je taky paráda. Těším se na pokračování ;-)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové.
Lukáš : Všechno zatím sedí ťip ťop. U tak docela nového modelu bych předpokládal že bude v pohodě sedět. I když staré ročníky mě svojí přesností nepřestávají překvapovat.
Tapan : Na můj vkus je to tempo docela pomalé. Už pomalu měsíc se hraju s věží a ještě není hotová. Ale tak nějak počítám s tím že to nebude za 2-3 měsíce hotový model jako doposud.

Zase jsem v noci věž o pár drobností obohatil. Konkrétně o bednu na nářadí, periskopy a závěsné oka.
Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Markulin: můžu se zeptat, v jakém detailu má tento model provedené pásy? Mam Crusadera s normál věží od Modeliku a ten má pásy poměrně jednoduché, kdyby tento měl skládané, možná by mě sken pár jejich dílků docela zajímal :-) (jestli to na místní poměry není přes čáru skrz autorské právo, kdyžtak mě smažte :-) ) Asi by chtěly poladit, aby seděly na podvozek jiného vydavatele, ale lepší se něčeho chytit, než si bastlit svoje na zelené louce...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pásy jsou z jednotlivých článků. Jeden článek se skládá z 5ti dílů. Na fotce originálu je to myslím trošku vidět. Když tak zítra jak budu v práci tak to nafotím líp. Bude to docela pakárna to všechno vyřezat :?
V poskytnutí skenu pásů bych já osobně problém neviděl. Ale to ať posoudí jiní. Nejlíp založit vlákno v "Obecné diskuzi" na toto téma.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pokračoval jsem konstrukcí mířidel. A můžu říct že to byla ..... a ..... a ..... práce!!! Celou tu parádu jsem chtěl mít pohyblivou. To se i nakonec stalo ale tak nějak napůl. Pokaždé když se kanony zvedaly tak táhlo mířidel vypadlo ze svého místa. Po několikerém zasunutí a po několikerém nezasunutí (kterých bylo podstatně více) táhla na své místo jsem to vzdal (teď to vypadá že jsem celou noc jen zasunoval :roll: ) Vyřešil jsem to tím způsobem že jsem táhlo nechal volně opřené mezi zásobníkem a závěrem kanonu. Takže finální verze je taková : kanon jde nahoru a mířidlům se musí pomoct rukou. A dolů to samé :cry: Ještě odkaz pro budoucí generace. Kdyby se někdo z vás do tohoto kousku pustil. Nedělejte to jako já. Nejdřív zavřít věž a potom nasazovat táhlo mířidel na lože kanonu. Když to zkoušíte dlouhým rovným drátem jehož konec držíte v prstech tak to je pohodička, jde to. Ale jakmile dáte drátu požadovaný tvar a přijde na řadu pinzeta (prsty se tam fakt nevejdou) tak potom je to válka nervů. Takže doporučuju táhlo nasadit mnohem dřív. Možná by stačilo před přilepením spodní části věže kdy jdou kanony naštelovat do maximální možné polohy.
Uff. Jsem se rozepsal až mě z toho oba prsty bolí :?
Omlouvám se za kvalitu fotek ale na nastavení foťáku rozštelovaného od focení dcerky jsem po tom nervovém vypětí se a v tom vedru které u nás na noční panovalo neměl náladu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Hehe, to vypadá na prvotřídní piplačku :) Ale nezmačkal jsi to a nezahodil, to se počítá, navíc to vypadá dost dobře a že se při přestavování kanónu musí pomoct mířidlům vem čert, je to model a ne hračka ;-)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Piplačka to byla.... to bez mučení přiznám. Ještě když já vůl to všechno lepím Herkulesem :? Ale při vytváření samotného zaměřovače jsem sáhl po vteřiňáku. Na takovou drobnost z měděného drátku "tloušťky vlasu" jsem byl se svojí oblíbenou značkou lepidla nahraný. Dokonce jsem se ho pokoušel vyďobat z papíru. Ale zdravý rozum nakonec zvítězil :lol:
A teď ke stavbě. Konečně jsem spojil obě části věže dohromady, dodělal pedály ovládání věže, reflektor a šrouby na čelní pancéřové desce a tím je věž hotová. Ale že by mě to naplnilo nějakým hřejivým uspokojením se říct nedá. Je tam chyb jak maku. Ale jsem rád že to v tom vedru které u nás v práci v noci panuje (35 a víc) zvládám aspoň tak.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2395
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky.
V panujícím vedru jsem vyřezal kostru. Složit ji dohromady jsem už bohužel nestíhal :|
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po dovolené jak po výprasku,tak se můžu s chutí pustit do lepení. Sestavil jsem kostru a začal ji obalovat. To šlo docela v pohodě. Delší dobu jsem trávil sestavováním žaluzií na "***kroť se ve výrazech!***" tanku. Tam už to chtělo trošku zaříznout aby nebyly žaluzie "prohlé". Chtělo to jenom nepatrný kousek z každé strany a bylo to v pohodě. I když na fotce je vidět že by to možná ještě trochu chtělo :?
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“