Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Tapan »

Obšívka zatím gut :-) Čím jsi ji lepil na kostru? Jsou to docela velké plochy...
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Normálně používám lepidlo na decoupage (lepení ubrousků na cokoliv) ve spreji.http://www.ceske-tradice.cz/katalog/zbo ... eji--250ml" onclick="window.open(this.href);return false; Kupuju ho u nás ve výtvarných potřebách. Po přilepení se s tím dá ještě hýbat a po zaschnutí se zároveň chová jako lak. Takže je obšívka hezky pevná a tvrdá. Jenom po zaschnutí se už díly nedají tvarovat. Mám zkušenost s pásama na Pz 38 :roll: Pracné vyřezávání a pak se celý pás rozlámal.
Ale tady jsem na lepení obšívky použil Herkules. Protože sprej i gelové lepidlo došlo a s nákupem nových zásob jsem měl a mám pořád čas. Lepidlo jsem nanášel po částech a v rámci možností upravoval obšívku. Nebylo to nejjednodušší ale podařilo se.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pokračoval jsem v nalepování obšívky. Mimo bočních dílů, které přijdou nalepit až po zpracování závěsů hlavního podvozku je hotová. Sedla na kostru na milimetr. Nic se nemuselo zařezávat a nikde nic nechybělo. Jenom kdybych já ... nebyl líný a dokoupil si zásoby lepidel. Hodně bych si tím ulehčil.
Zatím nejpracnější zadní partie tanku dopadla si myslím taky docela uspokojivě. Ještě budu muset opravit sem tam retuš, protože jak tu kraksnu člověk bere furt do ruk tak se retuš elegantně odlupuje a odírá. Budu na to muset nastudovat nějaký fígl 8-)
Taky se mě podařilo sem tam přetáhnout retuš. Ale až na jeden případ to bylo na místě které naštěstí vždycky něco zakryje :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední dobou jsem se k lepení moc nedostal. A když ano tak to byla jen hodinka nebo dvě. Takže skoro nic :( Udělal jsem závěsy pojezdových kol. Jsou řešné stejně jako u Cromwellu od MM. Což se mě velice líbí, už jenom proto že podvozek a kola celou tu váhu modelu udrží. Co už se mi líbí míň je retuš. Jak beru model pořád do ruk (a to se snažím být opatrný) tak se mrcha odírá a odlupuje. Sice toho dost zakryjí blatníky a různé bedny ale pokaždé se to snažím opravit Asi si na to udělám čas a nervy až bude Crusader stát na svých.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední dobou můj čas zaměstnává jedna ženská a je to znát i na lepení. Bohužel jak na rychlosti tak i na kvalitě.
Takže prozatím jen napínací kola :?
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Budu se opičit po Brzdovi..... :lol: Taky už mám hnací kola
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Parádní kolečka. ;)

Já vždy bojuju s tím, abych měl ty zuby v rovině a aby byly v ose obě strany toho kola. :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po kratší..... no spíš delší krizi, která mě z neznámých příčin postihla ( prostě jsem na to ....píp....) jsem se znovu pustil do stavby. A sotva jedna krize odezněla už jsem měl chuť si obstarat krizi novou. Na vině jsou pojezdová kola. První dvě jsem pitval skalpelem. Fuj! Hnus! Nikdy víc! Přišla na řadu růžová jehla a už to frčelo..... 1440 dírek jen to mlaskne
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2566
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ty jseš blázen . To bych nedal .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ještě mě z toho cuká levé oko ale už se to zlepšuje :lol: Ale nééé... s tou jehlou to byla paráda
Prvních deset kol je na světě. Představa byla úplně jiná než je realita. Vodovky, tuha a hlavně moje ruce to domr.... ještě víc. Spoléhám jen na lak že ten kovový lesk opraví za mě :? No a taky na to že toto budou vlastně kola vnitřní, tudíž kola málo viditelná. tedy skoro neviditelná :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Vojta Č. »

To by mě krucinál zajímalo, co bys od toho života ještě chtěl... Dost dobře to vypadá.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Prostě to není uplně podle mých představ. Ale to nebude asi nikdy :lol:
Nějak se pořád mažu s pojezdama ale už to pomalu spěje ke "snad" zdárnému konci.
Jedna polovina kola už je hotová (mimo šroubů) a bylo to takové sestavování "pokus/omyl" Měl jsem to tak udělat hned. A ne napřed všechno vyřezat, vystřihat a potom Každé kolo zvlášť upravovat. Propříště jsem ponaučený :?
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední listopadový den a já mám konečně hotové pojezdové kola. Dva měsíce to trvalo !!!!! Celé dva měsíce..... za tu dobu mám jindy hotový celý tank :? asi to jde se mnou z kopce.... nebo stárnu...lenivým :lol: ........ no to je fuk.
Tady je výsledek mého snažení
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od mahdy »

Kdybys pořád nedrndal kočár po Brněnské, tak´s to mohl mít hotové mnohem dřív :lol:
Ale jinak super práce :shock:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2396
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Crusader III AA Mk.III /WAK/ 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce. :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“