Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od sultanbobo »

Tak jsem se pustil do tohoto modelu.Dostal jsem ho k narozeninám,ale nějak se mi nedaří retušování nemůžu chytit ten správný odstín a focení taky nic moc
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nádrže už jsou přilepeny,ale ještě se mi nepovedlo je nafotit.Ty nažloutlé fotky jsou foceny v noci
Není to taková kvalita jako se tu prezentují jiní,dlouho jsem se rozhodoval jestli to sem vůbec dám, ale kdo jiný mi poradí jak se zlepšit.Takže předem děkuji za každou radu a pomoc.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

náhodou za mě dobrý a časem si to všechno vyladíš ;) nejdůležitější je si hlídat přesnost lepení a stříhání jednotlivých dílku a pak vše zapadá tak jak má ;)

Držím palec a těším se na další postup, tenhle kousek mám také v šuplíku a čeká :lol:

Ať se ti daří Jakub.

P.S. na foťáku si můžeš nastavit různá osvětlení, jestli je den či světlo lampy atp.
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od sultanbobo »

Tak jsem objevil chybičku a málem jsem kvůlivá tomu zdrbal celý model

Obrázek Obrázek

Dělal jsem nápravy a když jsem si zjišťoval jak tam padnou podle fotek na obalu tak mi to nějako nesedělo.Pak jsem koukal že i nádrže mám na opačná straně podle toho pohledu zespodu.Tak jsem je chtěl odoperovat a dát správně, vdomění že jsem obrátil šasi,Na poslední chvilku jsem si všiml že je ta fotka zrcadlově otočená,poznal jsem to podle SPZky.
Tak když jí bude někdo dělat tak si na to dejte pozor.

P.S. Další fotečky sice mám,ale ve foťáku a ten mi opět klekl,doufám že jsou to jen baterky.Proto nejsou tyto fotky tak kvalitní panšto je to focené mobilem,ale zdálo se mi to důležité
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od sultanbobo »

Tak tady je už s nádržema
Obrázek

A tady postup výroby náprav, pokud jsem ho správně pochopil
Obrázek
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: Praga V3S ČSLA valník / PK Graphica / 1:32

Příspěvek od sultanbobo »

Takže trošičku postup

Přední náprava.Našel jsem tam chybičku u dílu 38 který je 2x a je pravý a levý tak značka pro držáky ovládací tyče jsou na obou dílech stejné a přitom mají být zrcadlově otočené
Zde to je. Doufám že se nepletu
Obrázek
A tady už ta náprava
Obrázek
Uložení nápravy zatím jen na sucho.Ještě na ní musím zapracovat barvičkama
Obrázek

No a ještě jsem začal kutat motor,jen nemůžu sehnat tenké drátky(doma),napadlo mě že oškubu smeták(výhoda modelářů bez manželky)
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Nákladní vozy a tahače“