chybějící kolečka

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirabab
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18.2.2015 8:07
Bydliště: Mostkovice

chybějící kolečka

Příspěvek od mirabab »

Ahojte, malý mě ukecal na slepení papírového modelu tanku. Naposledy jsem možná něco patlal tak před 25 lety :-) takže to podle toho vypadá, nicméně mě to docela baví, tak jsem dokoupil i nějaké vybavení, protože i malá si na vašich stránkávch vyhledla model poníka, který chce. Takže díky za vaše stránky a mraky tipů a triků, díky kterým se snad budu v lepení i zlepšovat.
Právě zkouším slepit malému tank T-34/76 od firmy Betexa, při tomto jsem však zjistil, že výrobce má nejen několik dílků špatné očíslovaných, což si člověk nakonec dohledá, ale navíc jim chybí i 10ks koleček. Napsal jsem jim mail, tak čekám reakci :-) vás se chci zeptat, jak tento problém vyřešit? Jsou to kolečka vnitřní, která prakticky nejsou ani vidět. Říkal jsem si, že bych jen vyříznul 10 koleček, které se jen zamalují zelenou, aby bílá nesvítila.
Je to řešení, nebo by profíci, jako vy, postupovali jinak? Dík za radu :-)
Kucik
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 9.5.2013 7:58
Bydliště: Olomouc

Re: chybějící kolečka

Příspěvek od Kucik »

Ahoj, na tenhle problém jsem narazil taky a vyřešil jsem to tak jak ty píšeš, ale vyřízl jsem je z barevného papíru. v reálu nejsou ty chybějící kolečka vlastně vidět. Každopádně přeju ať se ti model daří a vydržíš u tohoto super koníčku i dál.
Uživatelský avatar
mirabab
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18.2.2015 8:07
Bydliště: Mostkovice

Re: chybějící kolečka

Příspěvek od mirabab »

jjj, dík asi to tak udělám. Ještě mě napadlo, že bych je zkusil na naší prastaré tiskárně naskenovat a vytiskout. Jsem zvědavý jestli mi z té Betexy alespoň odpoví. Lepení mě docela baví, je to zajímavý relax a jako bonus už mám objednaný tank PzKpfw VI TIGER I Ausf. H1 od answer. Je to malého nejoblíbenější tank a je oprvdu velmi hezký. Tak tu poctivě studuju, abych ho postavil co nejlépe mi to půjde.
Uživatelský avatar
mirabab
Příspěvky: 18
Registrován: stř 18.2.2015 8:07
Bydliště: Mostkovice

Re: chybějící kolečka

Příspěvek od mirabab »

ahojte, tak z té Betexy se vůbec neozvaly. Napsal jsem jim ještě jednou, ale stejně nic. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem kolečka vyříznul z obalu vystřihovánky :-) Už mám tu potvoru skoro hotovou, ale dávat ji sem nebudu, je to děs a hrůza :-) ale vím, kde jsem dělal chyby, tak na příštím modelu se zlepším :-) je toho sakra hodně, co musí člověk umět. Jste tu banda šikovných lidí :-) smekám
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“