Rallye Škodovky 1/24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Miras
Příspěvky: 14
Registrován: pát 17.10.2014 16:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Rallye Škodovky 1/24

Příspěvek od Miras »

Ahoj.
Zdravím vás všechny. ;)

Už pár let vás tu všechny pozoruju a nestačím se divit a obdivovat vaši práci. :roll:
Jako malý jsem lepil hodně modely z Ábíčka, hrady, miniboxy, náklaďáky, Dakarky.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Jezdil jsem i na výstavy, hlavně do Neratovic, kde jsem později bydlel.
Později jsem se oženil do Plzně a začal jsem se naplno věnovat sbírání kovových 1/43 rallye vozů.
Obrázek

Ale také jsem objevil 2 krabice s neslepenými modely a řekl si, že bych se do toho mohl zase pustit. Nelepil jsem 10 let, ale zase mě to chytlo. Nikdy jsem se nepovažoval za nějakého extra patlala, lepím pro svou radost a ne pro nějaké soutěže na výstavách.
Až nedávno jsem se zaregistroval mezi vás a rozhodl se podělit s vámi o můj modelářský návrat.

Ve svém plochém archivu (neslepený stav) mám spoustu modelů z různých kategorií. Jelikož je rallye jako taková mou životní náplní dalo se očekávat jakým směrem se mé patlalství bude ubírat.

Můj první model, který tu budu prezentovat je Škoda Octavia Kit Car od PK Graphicy a p.Knotka v měřítku 1/24.
Fotky mám pouze hotového modelu.
ObrázekObrázekObrázek

Další model, který jsem se rozhodl slepit byla Škoda Fabia WRC také od PK Graphicy a p.Knotka, rovněž 1/24.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Pak byl na řadě model Škoda 130 RS - Zolder 1980 od vydavatelství Mega Graphic a p.Antonického, 1/24.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Poté jsem měl na stole model Škoda 130 RS, rovněž od Mega Graphicy a p.Antonického a rozhodoval jsem se mezi verzí z Monte Carla a nebo Barum Teamu, chtěl jsem mít obě a tak jsem se pustil do double stavby obou modelů zároveň. Už jako malý, když jsem nevěděl zda Fabii WRC z abc až ji postavím vystavím zepředu nebo zezadu, koupil jsem si ještě jeden model, slepil oba naráz a jeden vystavil tak a druhý tak. Při stavbě těchto modelů jsem poprvé použil vypálené dezény od Tea a musím napsat, že jsem byl mile překvapen, jak dobře se s nimi pracovalo i s výsledným efektem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Poslední prezentací je opět double stavba, Škoda 130 LR, obě od Mega Graphicy a p.Antonického, jedna ve verzi českého jezdce J.Sedláře a druhá v továrních barvách s jezdcem J.Hauglandem.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Tak doufám, že jsem fórum moc nezatížil a vás ostatní neobtížil.. :lol:
Vím, že moje modely nejsou slepeny nějak extra suprově, ale jak jsem již psal, lepím pro své potěšení. A snad mi to dlouho vydrží, v krabici jich mám ještě plno a stále objednávám a kupuji nové a nové.

Mějte se fajn a patlání zdar.

Ahoj. Miras.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Rallye Škodovky 1/24

Příspěvek od Alfik »

Akorát že to možná mělo být v galerii,než v prezentačním vláknu pro postupy staveb.Ale pěkný to máš,to zase jo.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“