DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Co člověk, to názor. Jsem rád za Ričmondovy a Vodyho poznatky.

Chyba (nedostatek) modelu, je pořád chybou (nedostatkem), ať už se dá odstranit či nikoli. To se nijak oddiskutovat nedá, tak se nesnažme (až demagogicky) přesvědčovat o opaku. A že to jiní dělají stejně nebo i hůř. To přece není žádný argument. Právě to, že to někdo dělá i lépe je dokladem, že to jde. Že samotr9 chce za své bezvadné peníze bezvadný produkt je přece zcela legitimní a samozřejmé. Oproti situaci před ještě několika lety je na trhu modelů nepřeberně. Už naštěstí/bohužel nemusíme nad každou novinkou vydechnout úžasem a sednout na zadek. Zákazník je náročnější, s tím vydavatel musí počítat, když jde s kůží na trh. Mnohé z popisovaných nedostatků zřejmě pramení pouze z nedostatku péče při finalizaci konečného produktu. Autora znám a vážím si ho jak jako konstruktéra, tak jako člověka. Pevně tedy věřím, že se k věci nepostaví tak, jak jsme to v minulosti od mnohých zažili, tj. velikášským: "Tak si to příště nakreslete sami". Jsem totiž moc zvědavý na další jeho kousky.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od štefíno »

Abych řek pravdu, model jsem dodělal už nějaký ten rok zpět a ani jsem nezaznamenal, že se tady rozjely první stavby. Taktéž koukám, že zde bylo shledáno hodně chyb. Abych řekl pravdu, já osobně jsem tento model nelepil (na rozdíl od svého druhého - někteří už ví co je zač, už ho i viděli) , lepení DHček byla práce betaře, jehož připomínky jsem přehodnotil a chyby opravil. To, že zde jsou další chyby, za to se omlouvám - byl to můj první velký model z něhož jsem načerpal spoustu dalších zkušeností. Co se týče nesmyslného návodu - taktéž uznávám. Psaný návod jsem nikdy nečetl, proto je pro mě porod ho psát - ale je to vyžadováno. Chyby se značením - nevím. Vystřihovanky.cz si model komplet překopaly do tisknutelné podoby - těžko říct jestli je chyba u mě nebo nastala při tiskové úpravě. Rubové díly jsou kapitola sama o sobě, nebudu komentovat - modely na kterých pracuju teď jsou zpracovány na oboustranný tisk.

Samotr9: Zkus si nakreslit takový model, nad kterým strávíš několik měsíců sedění za pc a pak něco kritizuj, ty fušařino.

Takže bojujte kluci, zatím to maté dobrý ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Štefíno abych byl upřímný, pokud si v normálním obchodě koupím normální model za normální peníze toto by mě nemuselo zajímat... Ale chápu to, začátky jsou vždycky těžké a držím palce každému kdo do toho jde - v tom případě to chce ale věnovat ještě větší péči bětě a výstupní kontrole, což je podle mě největší problém tohoto modelu, že je to takové nedotažené. Ale omluva přijata, aspoň jsi chlap a přiznal ses :D

Každopádně lepit to jde, takže tady jsou světla:
Obrázek Obrázek
Na obvodových dílcích (ty rámečky) není značené ohýbání, nakonec padl kus záplaty.

Schůdky, zadní tažné oko a reflexní trojúhelníčky (chybí označit místo pro přilepení). Taky se mi v nárazníku nelíbí ty díry, ale zatím nevím jestli najdu dílky co tam patří nebo je dodělám na závěr.
Obrázek Obrázek

Mechanismus, který ve skutečnosti ovládá zatáčení přední nápravy:
Obrázek Obrázek

Zde jsou některá místa pro přilepení na špatné straně dílu. No a když to podle návodu nalepíte, zjistíte že tam neproleze osa pro přední nápravu.. To jde ale lehce vyřešit použitím dvou kratších. Preparovat se nic nebude.
Obrázek

Ze zelené části (rám) mně zbyly dílky 29 (zadní světla) o kterých není psáno, ale já je tam někde šupnu :D

Tak všem přeju hromadu dárků a já jdu pomalu trénovat výraz překvapení nad modely, které si sám nadělím a které jsou v plánu hned po DH :-D
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od štefíno »

No a když to podle návodu nalepíte, zjistíte že tam neproleze osa pro přední nápravu..
Fajn, podle psaného návodu by to mělo být slepitelné. Ale lidi prosím vás. Trochu u toho přemýšlejte. Když vidím, že to tam pak nenasunu tak použiju logiku. Kdybych tam napsal skočte z okna tak taky skočíte? Já osobně jsem hrozně vděčný tomu, že už nikdy žádnou návodovku psát nebudu a vše budu řešit jen pomoci návodných 3D renderů. Asi je to o přístupu ale já osobně jsem nikdy žádnou návodovku nečetl, lepil jen podle kreseb a nikdy u mě tato situace nenastala.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

No já jsem myslel, že první stavbu na fóru můžu rozebrat víc. Až to někdo bude dělat prostě to někdy pomůže. Že to tam nevleze mně bylo jasné (taky jsem napsal, že si udělám dvě menší osičky místo jedné velké), ale myslel jsem, že je to dobré vědět. Prostě je to v rozporu s podklady, které jsem dostal a to je u mně chyba.

Nevadí mi stavět podle návodovek, ale když tam ten návod je tak za houno stát nemusí. Abych skákal z okna tam nepiš, i tak je tam hafo blbostí.

Zajímavé, že kdyby to byl polský model, tak se tu všeci shodnete jak stojí za prd. Ale u českého ten zná toho, ten zná toho a objektivita je tatam.

Jak píše Lukáš, ty chyby se neokecají. Každý ať si to přebere a rozmyslí jestli koupí, nekoupí, slepí, neslepí, vydá, nevydá a nemusí tady být tři strany příspěvků o ničem.

Taky se tu na to můžu vykašlat, ukázat fotky hotového modelu a dělat že nic, ať polechtáme ego autorům. Myslel jsem, že třeba prezentace slouží také jako zpětná vazba autorovi.

Ale jestli si myslí víc lidí, že je zbytečné to psat já si s tím klidně dám práce míň. Tímto já končím s touto debatou. Zdar.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od štefíno »

Já to nemyslel nijak zle. Já to pochopil asi trochu jinak. Kdybych to stavěl já jako první stavbu, tak bych postupoval třeba tak, že bych sdělil že chyba je tu a tu, nicméně bych ji vyřešil po svém, čímž bych rovnou ukázal řešení. V případě přední nápravy - ne jak ty, že jsi tam vše nalepil a pak vyfotil se slovy, že je to blbě a musel si půlit osu, ale dát najevo, že je v návodném textu špatný postup přilepení jednotlivých součástí a že jen stačí vzít osu, nasunout na ni ty trojúhelníkové "domky" a tento celek nalepit na model ( nebo jak to tam má být přilepené - jak jsem psal, model už je myslím dva roky hotový a od té doby jsem ho neviděl) . Mě totiž kolikrát přijde, že modeláři se jen chrtí na to chyby hledat, nikoliv řešit (teď nemyslím tebe ;) ) Takže v reportu určitě pokračuj, pokračuj svým stylem a doufám, že ti to nevezme chuť a model dokončíš. Mirek

A co se týče ega autorů, mám na to svůj názor, který tady rozebírat nebudu, abych náhodou někoho neurazil. Já sám jak jsem už psal jsem rád za cenné zkušenosti, které nijak jinak nezískám. Je škoda, že je v modelu tolik chyb. Já vám tady nemůžu říkat proč tam tolik chyb je, protože málokdo nakreslí někdy model s několika set dílama. Pak by ste zjistili, že už jen to psaní návodovky je dobrej vopruz než si člověk v hlavě představí to "video" jak k sobě všechno lepit (proto ten fakt, že kreslený návod řekne daleko víc a psaný text udělá jen zmatky, když někdo jako já není zrovna slohově nadaný). Takže zpětnou vazbu určitě ano, ale v lidském podání. Když to takovým stylem budete kritizovat ( myslím kolegy s fušařinama atd. ) dál, tak se na vás autoři zvysoka vys.... a budete si tu lepit papírové vlaštovky ;)
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Trojúhelníkový odrazky maj být namontovány pouze pokud se tahá jako přívěs , jinak podle silničního zákona má být vzadu u pomalu jedoucích vozidel a pracovních strojů velký reflexní trojúhelník pokud se nepletu tak je to do rychlosti 40km.Ty dvě díry vzadu jsou na originálu vevařený trubky a vkládá se tudy čep pro podpěrný nohy, ono to jinak nejde ten čep není vidět pokud jsou v pracovní poloze,pak bych na model přehodil hlavní světla z 113 protože tyto co jsou jako hlavní pro 112 jsou stejný jak na kabině pracovní. Blinkry by měli mít i pozičku neb je to združenná lampa co se používá na zetorech a strojích ale toto jsou celkem blbosti. :D

Tomaš S --- měl jsi na mysli jako bourací kladivo a jiné lopaty? Tak o ty bych já osobně měl zájem a kdyby bylo mimoosé rameno se lžící co používaj cestáři na prohloubení škarp tak by to byla parada. Nebo uprava na dh111 čili pásový podvozek , ale to jsem se jaksi rozjel byl bych pro to kladivo a možná nějaký další lžice.


Sry za spam - model maš jako vždy ;)


Ještě uprava :Jakýkoliv označení , přídavná světla , mlhovky pokud na to není vyjímka tak nesmí být dál od obrysu / kraje vozu jak 40cm
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Pokud jsem někoho urazil, tak se upřímně omlouvám. Srovnání cen, bylo vyčerpávající, o tom nepolemizuji. Jen netuším, jestli stránka byla i u RW přepočítána na A4, nebo ponechána. Ale to je vcelku putna, koruna sem, už nehraje roli.
Nechtěl jsem se nějak extrémně navážet do autora (vůbec se mi to nepodařilo). Jen jsem srovnal cenu a preciznost jednoho vydavatele a druhého. Argument o polských modelech jsem očekával, ale ten naprosto neberu, jelikož polský model je vždy sázka do loterie, přeci jen u nás jsme na tom mnohem lépe. Srovnání s PMHT a Spidou, tak zrovna u PMHT myslím bylo v některém vláknu řešeno, že dělá modely jednodušší pro modeláře a Spida to má jak který model. Navíc jsem ještě žádný jeho model nestavěl, nemohu posoudit, ale v recenzích jsem chyby nezaznamenal.
Pro Štefína: Moc se omlouvám za horkou hlavu, zrovna Tebe jako modeláře velmi uznávám a pokud je to s konstrukcí tak jak jsi psal, osobně Ti pošlu fotku zakoupeného modelu, protože si tě vážím, tak prosím o mail a v lednu posílám foto. ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Jsem moc rád, že co sme si to sme si. Včera chtěl určitě každý vidět zlaté prase a jak byl hladný tak byl protivný, já taky :D

:arrow: Tonny díky za pochvalu a za informace. Ty díry v tom nárazníku jsem zmińoval proto, že přes ně jde vidět do nárazníku, jakože by to tam chtělo dílek pro vytvoření pouze dutiny pro čep :) - dodáme.

A pojďme k dnešní prezentaci (a vzhledem k začínajícím povinnostem končím s každodenním reportíkem :()

Zpracoval jsem točnu. Upravil jsem si ji na ložiskoidní (stavbu ložiska jsem dával někde jinde). Pokud se budete držet klasické osičky, je potřeba si vyseknout díru také do dílu g(žebro na začátku, kde díra pod točnou chybí). Jinak se mi ale její ztvárnění hodně líbí, se šrouby a výztuhami to vypadá oproti holému ložisku parádně.

Obrázek Obrázek

Dál byla na řadě přední náprava. K té mám několik výhrad.
Na jednom z dílů 60 úplně chybí značení co kam lepit. To uprostřed je díra. Na dílu 62 by zase mohly být nějaké rysky kam až s těmi nosníčky.
Obrázek

Díly 71 a 72 - nesedí délka obvodového dílu, vyřešeno kusem DH 113 :D
Obrázek

Tady už máme polotovar přední nápravy. Téměr žádné dílky nejsou značeny na podlepení, doporučuju dle uvážení, minimálně ale namotat nějaký pásek do těch dutých a podlepit+zavtěřiňákovat ty klouby kde se to otáčí.
Obrázek

No a abych tady ukázal taky něco z "mojí hlavy" (jestli to teda nikde není), ukážu svůj postup výroby spojovací tyče, který předchází nerovnoběžnosti a potřebě vrtulek pro úpravu délky :D

Tyč rozdělím na dva díly, trochu kratší než skutečná délka tyče. Na jeden konec nasadím trubičku z papíru a zalepím. Vsunu druhou část, vycentruju kola a zakápnu vteřińákem. Většinou je tyč umístěná tak, že nic není ani vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek

Mimochodem - spojovačka je v kresbách nahoře. Na našem DH (a taky fotkách co jsem našel) byla dole.

A tady už hotová náprava i se zkouškou kol. Funkční zatáčení a výkyv. Jako tvar to dostává :)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zase někdy ahoj, ať to lepí ;-)

PS: Ježíšek byl včera hodný, takže po dokončení restů čekejte projektík na cca 40xA3 a dva roky :twisted:
MilanS
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14.8.2014 20:18

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od MilanS »

je to super....pekné to máš :)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od jarek »

Nemáte někdo prosím fotku hydraulickýho rozdělovače ,ze kterého vedou hadice na hoře na rameni...
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

Na konci stránky je fotka i s měřítkem je tam vidět fotografova noha
http://bagry.cz/cze/forum/stavebni_stroje/oprava_dh_112
staryorel
Příspěvky: 159
Registrován: úte 5.3.2013 18:30
Bydliště: slavičín

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od staryorel »

Pěkný počin , jen tak dál ;)
Pro Tonny1 : pro upřesnění , jakou velikost nohy má fotograf ? :)
Tonny1
Příspěvky: 225
Registrován: pát 20.1.2012 22:21
Bydliště: Kroměříž

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tonny1 »

:D průměrnou :mrgreen:
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od jarek »

Ok. Ale já myslel pohled-fotku na to místo, odkud vylízaj hydr. hadice , který pak vedou, do trubek, na rameni.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“