DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32/ HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Když to tak pročítám, nedá mi to nereagovat ve smyslu: A za tohle chtějí více peněz než RW za své stavební stroje". A ty jsou úplně někde jinde kvalitě zpracování. Drzost a ostuda vydavatelství, tohle si za ty peníze fakt nekoupím. Omlouvám se jestli plevelím vlákno, ale musel jsem. :(
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vody »

Mě nejvíc zaráží motorovej prostor. Napsat do návodu ať si to namalujem na šedivo když to bude celý vidět... (použil jsem rezervu místo malování)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Sorry, ale když se Vám to nelíbí, tak proč si to kupujete..... Jste modeláři a určitě pro vás není problém si určité nedostatky doladit ;)

Promiň Richarde za spam, ale jsem upřímný v názorech ;)
Jinak se s tím pereš parádně ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Aaa to vypadá na předvánoční výměnu názorů :D

Já souhlasím i se Samotrem i s Jakubem, ALE.
Jsem sice modelář a klidně si opravím sem tam nějaký nedostatek. Suplovat betaře se mi ale nechce. Modely lepím jako oddychovku a mám rád takovou tu pohodičku kdy všechno sedí, navazuje, nemusíš hodinu čumět do všeho možného abys nakonec přišel na to jak patří díl, jehož slepení zabere pár vteřin. Ano, opravím si to, dám to, ale už z toho nemám takový ten dobrý pocit... A jak jsi někde sám psal - chyby se hlásit musí :D ať se pak rozhodne každý sám.

No a k Samotrovi - pokud za něco platím (ať už jde o cokoliv) očekávám v určité ceně určitou kvalitu. Zjistím si dojmy, recenze, pak se rozhodnu jestli koupit nebo ne. Nevidím na tom nic špatného. Ani na srovnání jiného výrobce za stejnou cenu.

A jestli je to spam necháme posoudit velké bratry, mně to zatím nevadí :)
Naposledy upravil(a) Ričmond dne úte 23.12.2014 16:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 400
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Medium »

No, udělat v tisku barevný rub dílů by bylo hezké, ale pokud už jen to i jen pár centimetrů čtverečných, tak už se jedná o oboustraný tisk vystřihovánky, a to máte cenově zas někde jinde. Ono jde všechno jednoduše, jen to něco stojí. Ale jinak super popis. Stavitelům dá info kde si dát pozor, a autor třeba příště bude vědět, co ještě vychytat. U DéHáčka už to napravit nestihne.
Naposledy upravil(a) Medium dne úte 23.12.2014 16:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Jenže tady není řeč o barevném rubu, ale o rubových dílech obecně, ty tam nejsou :D
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

Tušil jsem, že to rozpoutá diskuzi.
Já jsem Jakube napsal, že si to po této recenzi nekoupím. S Ričmondem musím jen souhlasit. Supluje betaře, hodinu čučí do modelu a přemýšlí kam s tím dílem a vůbec jak jej natvarovat. Navíc díky němu a Vodymu víme, že je to odfláknuté. Chybky na modelu odpustím, dokonce i to, že o pohodičce a relaxu nemůže být řeč, ale zaplatit za to takovou cenu? To si může doktor za dozéra, popřípadě KNB říct 350,- a neřekneme ani popel, protože jeho zpracování, přesnost a propracovanost je úplně jiný level. Můj názor je, že díky tomu kolik je celkově modelů stavebních strojů na trhu, si vydavatel řekl o nepřiměřenou cenu vzhledem ke konkurenci a modely se začnou šroubovat do cen, které se nám přestanou líbit. Takhle jsem to myslel.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

OK to beru ;)
ono betaři mnohdy na nedostatky neupozorní schválně, ale neupozorní jen proto, že jakmile se dostanou k nějakému drobnému zádrhelu, tak ho automaticky odstraní a mnohdy si ani neuvědomí, že by bylo vhodné na chybu upozornit ;) Mohu to z vlastní zkušenosti potvrdit.. Při betách co jsem stavěl, jsem také chybky opravoval bez hlášení, samozřejmě jen ty drobné :) ono také není jednoduché stavět jen z psaného návodu, nebo dle obrazového bez popisků kam co patří, pak nějaký naneznačený ohyb apod. je tatam...
Souhlasím, že autor by měl věnovat větší péči kontrole jak pravopisných, tak návodových chyb a raději to zkontrolovat pětkrát než to pustí do světa a kór s takovou cenou ;) ve finále je to jen jeho ostuda...
Ohledně rubových dílků, tak je stále lepší, když tam nejsou, než když jsou ale na nic (velikost vůči lícovému dílu atd).

Asi tak ;)
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Medium píše:... Ale jinak super popis....
Díky :)

Přestože si model neužívám jak jsem čekal, z boje neutíkám a dupat je to pořád škoda :D

Doplnil jsem boční kastle (díly 7 a 8, doporučuju vyztužit kartonem-dobře se to za tyto díly potom drží), blatníky, zadní nárazník, držák přední nápravy a nějakou droboť.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Příště nápravy, kardany a detaily podvozku.

Zatím čuzz.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od fox »

Achjo. Tu sou zase fráze a silácké výroky jak je to všechno špatně a "to si nekoupím a pod."

Z chyb jsem zatím vyčetl to, že neseděly uplně přesně kola - chyba v těch mezikružích - a že není vnitřek motorového prostoru. No bože. To jsou ohromně VELKÉ CHYBY. Z kolam si poradí snad každý, vnitřek motorového prostoru si nabarví každý snad taky, a nebo pokud u toho myslí, koupí sí pár listů barevného papíru (šedého až černého) a podlepí si díly motorového prostoru tím a je to.

Jen mě zaráží jak člověk otevře téma se zajímavým modelem, který má nějaké drobné mouchy a hned se na něj sype kritika, jak je to vše na ho... a podobné žvásty "já si to nekoupím". Pak člověk otevře jiné téma, a tam vidí model který je vytištěný téměř na 0,5mm silném kartonu, závažných chyb, že prsty na rukou na to nestačí a už od pohledu je model uplně mimo s proporcema (takže takové abc) a ještě k tomu stojí model nějaké 200Kč za 4xA4 a všichni z toho mají uslintanou klávesnici a hned si ho jdou kupovat... Že tam chybí něco v návodu... stane se. KDyby to dělal jiný autor, měl to ve stejné kvalitě, tak vám tečou sliny z pusy a už máte doma všichni dva kusy.

Tady máte model, který je věrný předloze a má pár chyb... dle mě to jsou prkotiny. U jiných modelů si toho ani nevšimnete. A s výrokama, které ten model odsuzují k pádu či vzestupu si počkejte až to bude komplet složené.

Ričmond je první, kdo to tady prezentuje. Prezentace je super. Popisuje problémy a věcné příspěvky mu je pomáhají vyřešit. Zbytek příspěvků je o ničem.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od samotr9 »

to Fox: Prkotiny? Pro tebe možná...ale za ty peníze je to fušeřina první třídy. Nejde o vydavatele, je mi jedno, kdo to vydá. Model jsem měl v obj. košíku, ale po tomhle? Na něj prdím, za ty peníze si objednám něco, co bude pořádně zpracované. Jestli jsi nečetl předchozí diskuzi, tak v poho, ale těch problémů je víc a než jen kola. Tady nejde o to něco opravit, to zvládne každý modelář a děláme to na každém modelu, ale vyhodit finance za model, který je modelářky "zprasený"? Promiň, ale tohle ne!!! A žvásty tipu "já si to nekoupím" nejsou žvásty, ale realita. Uslintanou klávesnici nemám, ale co...tak to budem brát ve smyslu: "Vždyť si to hlupáci stejně koupí"
Staví to dva modeláři a oba mají problémy, takže chyba bude jinde, navíc to jsou zkušení kluci, kteří postavili spoustu modelů, takže jejich postřehy mají váhu.
Tímto končím příspěvky do tohoto vlákna. Možná by bylo lepší založit téma: "Cena vs. Kvalita modelů"
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Tomáš S. »

Nedá mi to, musím se vyjádřit k tvým velice odvážným výrokům, které podporuješ mnoha vykřičníky. Na úvod pár čísel k cenám:

DHčko: 8xA4, cena 205kč, cena za stranu vystřihovánky: cca 26kč
Válec VV 100: 3xB4, cena 145kč, stránka: cca 48kč
Dozer CAT: 4xB4, cena 175kč, stránka: cca 44kč
KNA a KNB: 7xB4, cena 195kč, stránka: cca 28kč
UDS 114: 10xB4, cena 235kč, stránka: cca 24kč
UDS 110: 9xB4, cena 235kč, stránka: cca 26kč

Takže cena se mi zdá naprosto v normě, model navíc nabízí 2 varianty takže cena mi opravdu vyhovuje a zdá se mi naprosto přiměřená. Z cen výše je patrné, že menší RW modely "pomáhají" těm větším, ovšem stejně zaplatíš kolik zaplatíš a tak se mi porovnání zdá férové. Navíc porovnávat modely podle ceny mi přijde jako pěkná blbost. Maximálně by se daly porovnávat stejné modely ve stejné detailnosti od různých vydavatelů...

Co ti tak vadí, že model nazýváš rovnou "zpraseným" a tos ho ještě ani neviděl? Detailnost se mi zdá velice podobná jako u VV 100 jen o trochu detailnější a rozsáhlejší, takže v tomto směru ok. Co se týče věrnosti vůči předloze, tak ta se mi zdá, z toho co mám dostupné, také dobrá, takže zase ok. Barevnost a celkově tisk také cajk.

Vadí ti tedy asi servis, který ti autor připravil nebo nepřipravil. Ovšem srovnáváš s tím nejvyšším co u nás je. Srovnatelný servis jako RW u nás nabízí snad jen MG případně formulkáři. Zkus to srovnat s PKG, PMHT nebo s Attimonem, případně se SPIDOU (který umí modely s bezva detailností, ale s nějakým servisem jako podlepování nebo chlopně se taky moc nemaže, v pořádku, nemám mu to za zlé a rozhodně jeho modely nenazívám zprasené!). Málokdo se s tím piplá tak jako doktor...

A poslední jsou teda chyby. Zatím jsem zde zaznamenal kola, přesněji žebra do nich. Dále chybějící ohybové značky, něco v číslování, prohozené levé a pravé strany v číslování a chybějící dekl. Po sem to jsou všechno lehce napravitelné věci, které sice zamrzí, ale kvůli kterým bych model hned neodsuzoval. Ohledně chybějícího rubu, nejsou to právě ty velké plochy zapasu, proč by jinak byly tak velké co? Jediný závažnější problém měl zatím Vody s kabinou to beru, ale je zatím jediný a nic jsme "neviděli", takže bych počkal na Ričmonda.


Podle mě tedy děláš "trochu" ukvapené závěry ohledně věci o které víš jen to co napsal Vody a Ričmond. Myslím, že to jaký model to je se ukáže až za pár týdnů. A ano asi budu jedním z těch hlupáků... ;-) Ale co každý máme jiné priority u modelů, já třeba věrnost. A to jsem se chtěl původně zeptat jestli by byl zájem o nějaké příslušenství na DH...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od fox »

Tomáš to napsla hezky.
Já jsem to možná blbe formuloval, chtel jsem poukazat na skutecnost, kterou tady vidivam. To ze v jednom tematu se vychvaluje do nebe model, ktery je uz od pohledu zprasený a druhý model, který ma nejakou celkem drobnou chybu se hned ze startu nekterymi zatracuje.

Ja bude dle tebe taky ten hlupak co si model za tuším 205kč koupí.

K tem ohybovym znackam - na polskych modelch ohyb znacky vubec nejsou a nikomu to nevadi.. navod k tomu je sice podrobny, ale v polstine,kterou vetsina z nas neumi, taky to nikomu nevadi.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od Ričmond »

Hoši taky jste mohli napsat, že vám to za ty peníze prostě nevadí. Nemusíme slovíčkařit, někomu se to zdá v pohodě, někomu už zprasené, co je na tom?

Tímto prosím o ukončení debaty (případně vánoční úklid) na toto téma, ať z toho mají něco ti co je zajímá ta stavba.
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: DH 112 / Vystrihovanky.cz / 1:32

Příspěvek od vody »

Napsal jsem jenom chyby jsem našel. Opravdu jsem netušil že z toho bude takové halo.
Odpovědět

Zpět na „Stavební stroje“