Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od Itchy »

Ahoj,
po nějakých patnácti letech jsem se vrátil k papírovému modelaření. K návratu k tomuto na čas a na nervy dost náročnému koníčku mě, mimo jiné, přivedlo i toto fórum, kde jsem náhodou zabrousil a prohlédl si galerie modelů letadel některých uživatelů, se kterými se moje někdejší pokusy s vystřihovánkami z ABC nedají vůbec srovnávat. Pro začátek jsem chtěl zkusit něco jednoduššího, tak přišly na řadu modely F4U Corsair a Ki-61 od Betexy. No, jednoduché to nebylo...zvláště jednodílný trup u Ki-61 mě na pád dní připravil o klidný spánek. Výsledek, který mohl být jistě mnohem lepší, si můžete prohlédnout na obrázcích níže.

Vought F4U Corsair
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ki-61 Hien
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Dost hrůza co? :-) Ale snad to bude časem lepší, teď se jdu pustit do Šturmovika od Answer. Na závěr bych chtěl popřát všem uživatelům tohoto fóra hodně úspěchů při stavbě dalších modelů a chtěl bych se zeptat, co používáte na lepení plastových kabinek, tedy na spoje papír-plast...zkoušel jsem gelové sekundové lepidlo, ale vytváří mi na dílech bílý povlak, který jde jen těžko odstranit. Díky moc.
Jirka
Příspěvky: 153
Registrován: sob 21.1.2012 20:29
Bydliště: Pacov

Re: Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od Jirka »

Nějaké rady najdeš třeba zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... 45&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Jirka dne ned 7.12.2014 21:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Ahoj, hezký to máš, náhodou, co je vidět :) Teď to tu někdo stavěl, hezky se tu ty Betexy sešly. Tak co ty další? :D
Tohle je focený nějakym mobilem, žejo, podle toho formátu? Celkem slušný, jenom na to ještě víc posviť ;)
Jo a ten kyanoakrylát se s fóliema nemá rád, to je vyzkoušený :) Zkusil bych třeba Chemoprén (je pružnej a po zaschnutí jde oloupat) nebo teda tu tenkou oboustrannou pásku.
A na Šturmovika jsem dost zvědavej ;)
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od Jirka Z. »

Na "návrat" je to hezká práce. Jen tak dál a houšť... Doufám, že Šturmovika budeš už prezentovat i se stavbou a nejen hotový model. ;) Jinak co se týká kabinek - osobně používám tenkou oboustrannou pásku. Ale při jejím použití pozor na jednu věc - pokud je lepený pásek hodně tenký a tvarově komplikovanější, tak oboustranka má tendenci nedržet.
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od Itchy »

Díky za komentáře a tipy :) Na rámování kabiny u Hienu jsem použil taky oboustrannou lepicí pásku. Jen jsem nelepil na vyřezané rámování tenké proužky jako v odkazu od Jirky, ale na pásku jsem nalepil celý díl, ze kterého jsem prvně opatrně pinzetou z nepotištěné strany sloupnul jednu vrstvu papíru, aby rámování nebylo moc silné a okna vyříznul až pak. Spíše jsem se mořil s nalepením sestavené kabiny na trup...hrana plastové kabiny na hranu trupu. Zkusil jsem sekundové lepidlo na plastikové modely od Rewellu, ale problém je v tom, že hrozně dlouho schne a spoje nejsou bůhvíjak pevné...příště zkusím teda ten tip od Vojty s Chemoprénem.

Se Šturmovikem začnu asi až kolem Vánoc, kdy mám dovolenou. Zatím se prokousávám polským návodem a pohrávám si s myšlenkou nějaké imitace nýtování. Někde jsem viděl tip na nýtování pomocí injekční jehly, tak udělám pár pokusů a uvidím. Pokusím se sem potom hodit i nějaké foto z průběhu stavby.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Váleční soupeři - Vought F4U Corsair vs. Ki-61 Hien 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Ahoj,
já jsem se nakonec docela dobře při lepení čirých dílů sžil s Clearfixem od Humbrolu... Spoje jsou pružné a po zaschnutí je dokonale transparentní...
Jinak hodně štěstí do další práce...
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“